دانلود کتاب بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای

بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل، به روش مقایسه‌ای، از رضا قربانی، که به شما کمک می‌کند، جعل اسناد را که بین جرائم فزونی یافته در دهه‌های اخیراست را بشناسید. جایگاه این جرم که مربوط به اسناد، مدارک و نوشته‌ها می‌باشد، در میان رشته‌های دانشگاهی، رشته حقوق عهده دار آن است، که با استفاده از لوازم علمی مرتبط و بررسی عادات ثابت نویسنده اصالت یا مجعولیت خطوط و امضاهای مشکوک به جعل را تعیین می‌نماید، تا بتواند کارشناسان خط و امضا و نیز پلیس علمی را مدد رساند و ایشان بر میزان علم قاضی در دادرسی کمک نمایند.

از سویی تجربی بودن یا غیرعلمی بودن کارشناسی خط و امضا و این که چون مبحث جعل بسیار گسترده می‌باشد، صِرف مطالعات در حد کارشناسی رشته حقوق برای تعیین اصالت یا مجعولیت کافی نیست، تا بتواند بر میزان علم قاضی در دادرسی کمک نماید و نظر به تخصصی بودن بررسی مذکور و این که نیاز به مطالعات ویژه‌ای مازاد بر میزان فعلی در رشته حقوق دارد، همچنین نظر به گسترده بودن مصادیق جعل و متعدد بودن راه‌های کشف، کار بررسی را دچار پیچیدگی می‌کند، در این پژوهش مقرر است، در میان شاخه‌های متعدد کشف علمی جرائم، جرم جعل که مبتنی بر بررسی به روش شیمیایی، فیزیکی، مقایسه‌ای، روان‌شناسی خط، توزین خط و حتی شخصیت‌شناسی از روی خط می‌باشد، تنها به روش مقایسه‌ای پرداخته شود.

کتاب پیش رو کاری پژوهشی است که رضا قربانی آن را با دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در داخل کشور اسلامی ایران منعقد و به صورت علمی تهیه کرده است، پس از اتمام موفقیت آمیز آن، اکنون برای استفاده عموم مهیا گشته است. ممکن است برای کسانی که دارای تحصیلات عالیه نباشند، مطالعه بخش اول ضروری به نظر نرسد، این دسته از مخاطبین می‌توانند از بخش دوم شروع نمایند.

یکی از راه‌های فراهم کردن شرایط قضای اسلامی مهیا نمودن محمل‌های علمی آن است و این کار بعهده محافل علمی و دانشگاهی است؛ تجربه نشان داده، در مورد بعضی از موضوعاتِ امر قضا، کارهای موازی زیادی شده و متاسفانه در بعضی شاخه‌ها کار معتنابهی صورت نگرفته است؛ از جمله در مبحث کشف علمی جرائم که به دانشگاه علوم انتظامی نیروی انتطامی، معاونت آموزش قوه قضاییه و نیز سایر دانشگاه‌ها مربوط است، فعالیت چشمگیری دیده نمی‌شود. بدیهی است اگر قاضی بخواهد به همه امور و شاخه‌های قضا مسلط شود، سالیان متمادی باید وقت صرف آموزش کند و بجهت فراوانی و گستردگی علوم، این کار نه ممکن است و نه مطلوب، بلکه قانونگذار نیز بر این امر واقف بوده و در شرایطی که قضا مبتنی بر تخصص خاصی شود، کار را به کارشناس مربوطه ارجاع می‌دهد، تا علمی‌تر، آسان‌تر و سریع‌تر به ثمر بنشیند.

یکی از ارکان اصلی و زیربنایی در جوامع موفق و رو به رشد، داشتن برنامه و انجام آن بر اساس برنامه‌ریزی است و هنگامی اهداف تبیین شده در قالب برنامه به خوبی خودنمایی می‌کند، که شاخصه عمده آن محقق کردن امور مبتنی بر دانش و یافته‌های علمی می‌باشد و اینک در این پژوهش بر آن هستیم تا با تدوین راه‌های علمی بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای و به شیوه علمی منابع لازم برای کارشناسی در این رشته فراهم گردد و کارشناسان رسمی و پلیس علمی را قادر سازد، با به کارگیری مبانی معروضه بتوانند با اطمینان به بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل پرداخته و با اطمینان اظهار نظر نمایند.

کتاب بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل، به روش مقایسه‌ای، نوشته شده توسط رضا قربانی است.

 ۳۲۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-218-224-4 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول
کلیات و مفاهیم
فصل اول: کلیات
فصل دوم: مفاهیم
بخش دوم
چگونگی بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای
فصل اول: عبارات و اصطلاحات
فصل دوم: راه‌های شناسایی قوانین، مقررات، قواعد و آرایه ها
فصل سوم: بررسی اصطلاحات تخصصی در کارشناس خط و امضا
فصل چهارم: بررسی مقایسه‌ای
فصل پنجم: مقدمه، تحلیل موضوع، محدودیت‌ها،پیشنهادها
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای

برای دانلود کتاب بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای

نظرات کتاب بررسی خطوط و امضاهای مشکوک به جعل به روش مقایسه‌ای

مهتاب بانو
۱۳۹۶/۴/۱۰
این یک کتاب بی‌نظیر که به برعکس اسمش به درد همه‌ی افراد میخوره پیشنهاد میکنم حتما بخونید
رضا دادخواهی
۱۳۹۷/۱۰/۹
کتاب خوبی بود توصیه می‌کنم به قضات و وکلا و کارشناسان دادگستری مطالعه نمایند
رضا دانشور
۱۳۹۶/۱۱/۱۵
ممنون از کتاب خوبتان برای من مفید بود از این کتاب به منابع دیگر هم دسترسی پیدا کردم
مشاهد همه نظرات (۹)