دانلود کتاب بررسی زبان قرآن از دیدگاه گفتمان شناسی قرآن

  • از: فاروق صفی زاده
  • ناشر: انتشارات ایران جام
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بررسی زبان قرآن از دیدگاه گفتمان شناسی قرآن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بررسی زبان قرآن از دیدگاه گفتمان شناسی قرآن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بررسی زبان قرآن از دیدگاه گفتمان شناسی قرآن

این کتاب ، به بررسی و تحلیل زبان قرآن با دیدگاه‌های گفتمان‌شناسی می‌پردازد. در این پژوهش ابتدا به مباحث نظری پژوهش مانند «اصطلاحات سه‌گانه (متن، بافت، گفتمان)» و «رابطه میان متن و بافت در آثار غربیان» می‌پردازد. در ادامه به بررسی «رابطه بین متن و بافت در قرائت‌های پیشینیان» در چهار مبحث: قرائتی در کتاب‌های علوم قرآنی، اصول فقه، تفسیری و کتاب‌های اعراب قرآن اشاره می‌کند. در آخر نیز، کوششی در قرائتی تازه از برخی واژگان نظریه رابطه میان متن و بافت در گفتمان قرآنی سوره بقره می‌پردازد.

اصطلاحاتی چون «متن»، «بافت» و «گفتمان» در پژوهش های زبان شناختی معاصر به ویژه با پیدایش مباحثی چون «متن شناسی» و «زبان شناسی گفتمان» جایگاه ویژه ای یافته است. لذا کوشیدم با بررسی های مختلف به پرسشِ رابطه میان متن و بافت در گفتمان های مختلف و تأثیر وضع اجتماعی محیط بر موقعیّت کلامی در ساخت پیام زبانی در تمام جنبه های آن پاسخ گویم. هم چنین به بررسی بافت زبانی متن و رابطه آن با بافت های موقعیّتیِ شکل دهندۀ آن پرداختم. این مسائل در مجموعه پژوهش های مهمی خود را نشان داده است که زبانشناسان معاصری چون سوسور، ورث، مالینوسکی، ساپیر و وان دایک Van Dijk آن را به تفضیل مورد بررسی قرار داده اند.

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول : تعریف اصطلاحات
فصل دوم: رابطه متن و بافت در آثار غربی
فصل سوم: رابطه بین متن و بافت در آثار نویسندگان عرب
فصل چهارم: گفتمان یا جدل و استدلال در قرآن
فصل پنجم: روش های جدل قرآنی
فصل ششم: فرازی از استدلال های قرآنی
فصل هفتم: مهجوریت قرآن
فصل هشتم: نتیجه گیری

 ۲۶۲ صفحه، ۸۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8379-57-0 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بررسی زبان قرآن از دیدگاه گفتمان شناسی قرآن

برای دانلود کتاب بررسی زبان قرآن از دیدگاه گفتمان شناسی قرآن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بررسی زبان قرآن از دیدگاه گفتمان شناسی قرآن
مسعود احمدی
۱۳۹۶/۹/۲۴
باسلام خداقوت. اقداماتتون بسیاربامحتوا ورافع مشکل بوده سپاسرایرانی
محمدحیدر یعقوبی
۱۳۹۵/۵/۲۷
عالی است!
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)