دانلود کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی

  • از: کاوه احمدی علی آبادی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی

آثار سینمایی بسیاری می توان یافت که پاره هایی از اعتقادات دینی مسیحیان را در خود نهفته یا انعکاس داده باشند، با این همه، آثار سینمایی معدودی هستند که روح اثر از نفس باورهای مسیحی و پیام های کتب مقدّس نشأت گرفته باشد.

در کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی نگارنده تعدادی از شاخص ترین آثار سینمایی را برگزیده است و به بررسی و مهمتر از آن، تحلیل باورهای گوناگون و مرسوم مسیحیت، حتی برخی از فرقه های مختلف آن و مضامین نهشته در کتب مقدّس پرداخته است. فیلم هایی چون روز هشتم، مسیر سبز، اوه برادر کجایی، هفت، آخرین گام های یک محکوم به مرگ، یک داستان درهم و برهم (پالپ فیکشن)، ماتریکس، سیاره میمون ها، آخرین وسوسه مسیح و پیام آور: ژاندارک (اثر لوک بسون) که تعدادی از آن ها از آثار مؤلف دنیای سینما نیز به شمار می روند، مورد تجزیه و تحلیل و کنکاش قرار گرفته اند.

از میان آثار متعددی که با استناد به کتب مقدّسِ عهدین و باورهای مسیحی ساخته شده یا مضامین آن ها را دستمایه تم اصلی فیلم قرار داده است، معدود آثار سینمایی بزرگی می توان یافت که تکرار مکررات دینی نباشد و مباحثی نو یا چالش و بحث برانگیز را به زیبایی نه تنها در متن یک فیلم گنجانده باشد، بلکه فیلم طی مضامین لابرینت وارش هویت یافته باشد. در بسیاری از آثار سینمایی، به خصوص نمونه های سفارشی یا حتی سینمای کلاسیک که به موضوع ها و وقایع کتب مقدّس پرداخته یا باورهای مرسوم یا رسمی (کلیسا) را انعکاس می دهند، همچون ده فرمان، داستان پیدایش و فیلم های متعددی که از زندگی و مرگ مسیح ساخته شده اند، مشکل بتوان گفت مطلبی شایسته مباحث عمیق دینی و تجزیه و تحلیل های جدی یافت شود و شاید تنها در برخی از نمونه های آن بتوان از منظر فنی و تکنیکی به گفتگو درباره شان نشست.

فهرست مطالب

سخنی پیرامون تحلیل آثار هنری
تحلیل فیلم "روز هشتم"
تجزیه و تحلیلی بر فیلم "مسیر سبز"
تجزیه و تحلیلی بر فیلم «اوه برادر، کجایی؟»
دیالوگی درباره فیلم "هفت"
تحلیل فیلم "آخرین گام های یک محکوم به مرگ"
بررسی فیلم "داستانی‌ درهم‌ و برهم (پالپ‌ فیکشن‌)"
گذر و تحلیلی بر فیلم های "ماتریکس"
گذری بر فیلم "سیاره میمون ها"
بررسی و تحلیل فیلم "آخرین وسوسه مسیح"
تجزیه و تحلیل و کنکاش فیلم "پیام آور: ژاندارک"
پی نوشت ها

 ۷۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی

برای دانلود کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب بررسی و تحلیل کتب مقدس و باور‌های مسیحی در آثار سینمایی