دانلود کتاب برند جهانی: چگونگی خلق و توسعه ارزش‌های برند پایدار در بازار جهانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برند جهانی: چگونگی خلق و توسعه ارزش‌های برند پایدار در بازار جهانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برند جهانی: چگونگی خلق و توسعه ارزش‌های برند پایدار در بازار جهانی

کتاب برند جهانی: چگونگی خلق و توسعه ارزش‌های برند پایدار در بازار جهانی نوشتۀ نایجل هالیس، مراحل تبدیل شدن به یک برند قدرتمند را به شما آموزش می‌دهد و موفق‌ترین برندهای جهانی را معرفی می‌کند.

برند چیست؟ موجودی که به صورت خوشه‌هایی از عناصر تداعی‌کننده در اذهان فرد فردِ مخاطبان وجود دارد، اما تنها زمانی می‌تواند از ظرفیت‌های کامل خود استفاده ببرد که تصورات و ذهنیت‌هایی که درباره‌اش وجود دارد به صورت مشترک و سهم‌بندی ‌شده درآید.

بازاریابان باید این ادراکات و ذهنیت‌ها را به بهترین روش ممکن شکل دهند تا ارزش آن برند را برای کسب و کار خود به حداکثر برسانند.

برندهای جهانی با به کار بردن تمام تکنیک‌ها و ترفندهایی که در مقولۀ برندسازی وجود دارد سعی می‌کنند از ریشه‌های فرهنگی خود پا فراتر بگذارند تا بتوانند روابطی قدرتمند با مصرف‌کنندگان ملل و فرهنگ‌های مختلف ایجاد کنند. اهمیت برندسازی در سطح جهانی به قدری در نظر فعالان تجاری و پژوهشگران بازاریابی افزایش یافته که با وجود گذشت تنها چند سال از معرفی این پدیده، شاهد شکل‌گیری دامنۀ گسترده‌ای از ادبیات و موضوعات گوناگون حول محور آن هستیم.

اکنون شرکت‌ها و مؤسساتی به وجود آمده‌اند که هر ساله اقدام به رتبه‌بندی و ارزش‌گذاری برندهای جهانی می‌کنند. این رتبه‌بندی‌ها خبر از ارزش صدها میلیون دلاری نام‌ها و برندهای بزرگ در بازارهای سرمایه دارد.

نایجل هالیس (Nigel Hollis) کتاب برند جهانی (The global brand) را با توجه به اهمیت مبحث برندسازی در عرصۀ تجارت جهانی به رشتۀ تحریر درآورده و تا حد امکان به مباحث پیرامون آن پرداخته است. این کتاب حاوی تجارب بسیار ارزشمندی از برندهای موفق جهانی است که مطالعۀ آن برای مدیران و شرکت‌های ایرانی نیز می‌توان مثمر ثمر باشد.

در بخشی از کتاب برند جهانی می‌خوانیم:

زندگی اکثر مردم دنیا تا حد زیادی رنگ‌وبوی بومی و محلی دارد. اگر چه ممکن است مردم دنیا در معرض اخبار، رسانه‌ها و برندهای بین‌المللی قرار داشته باشند، با این حال هنوز هم مبنای باورها، عقاید و رفتارهای آن‌ها نشأت گرفته از فرهنگ بومی و محلیشان است. فقط کافی است نگاهی به اخبار تلویزیون در شهرهای مختلف بیاندازید. عمده محتوای این خبرها مربوط به اتفاقات محلی است: نتایج مسابقات ورزشی محلی، رخدادهای محلی و برنامه‌های فروش و حراج در فروشگاه‌های محلی. در این وضعیت مردم ارتباط بهتری با برندهای محلی برقرار می‌کنند. آن‌ها با این برندها بزرگ شده‌اند. دوستانشان از این برندها استفاده می‌کنند. برندهای محلی نیازهای آن‌ها را درک می‌کنند.

برندها برای موفقیت، باید آمادگی داشته باشند با مردم و مخاطبان خود در سطح بومی و محلی مواجه شوند، خواه این مواجهه در کشور خود آن‌ها باشد خواه در هر کشور دیگر. برای این منظور لازم است فرهنگ محلی و بومی هر بازار را بشناسند؛ چیزی که مردم هر بازار و منطقه می‌توانند به بهترین شکل ممکن به کشف آن کمک کنند. بسیاری از شرکت‌ها با وجود اینکه به دنبال کاهش هزینه‌های خود هستند، تلاش می‌کنند منابع مورد نیازشان (به ویژه آن بخش از منابعی که مربوط به پشیبانی از برنامه‌های بازاریابی و خلاقیت است) را متمرکز نمایند. اگر شرکت‌ها تیم‌های محلی برند خود را حذف کنند و پس‌اندازها و درآمدهای شرکت شروع به نزول کرده باشند، به زودی با چالش‌های بزرگی در رابطه با خنثی کردن اقداماتی که تا به حال انجام داده‌اند مواجه خواهند شد.

سرمایه‌گذاران با تغییرات اساسی و بنیادینی که آشکارا موجب شود هزینه‌های زیادی برای کسب‌وکار به همراه داشته باشد، ابداً موافق نیستند.

 ۴۰۱ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-398-4 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۲۰۰۰ ت - 18.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مؤلف
مقدمه
بخش اول: خلق ارزش‌های پایدار توسط برندهای جهانی قدرتمند بیان دقیق موضوع
فصل اول: برند چیست؟
فصل دوم: برند جهانی چیست؟
فصل سوم: پنج گام برای ساختن یک برند قدرتمند
فصل چهارم: موفق‌ترین برندهای جهانی
فصل پنجم: چگونگی خلق ارزش‌های پایدار توسط برندهای جهانی قدرتمند
بخش دوم: چالش ساخت برندهای جهانی قدرتمند
فصل ششم: اقتصاد جهانی، مصرف‌کنندگان محلی
فصل هفتم: قدرت تبدیل شدن به جزئی از فرهنگ محلی
فصل هشتم: پرتویی بر قاره سیاره
فصل نهم: برندهای جهانی چگونه چالش محلی شدن را مدیریت کرده‌اند
فصل دهم: توازن قدرت برند و کارایی کسب و کار
بخش سوم: تجربیاتی که به ساخت برندهای موفق جهانی کمک می‌کنند
فصل یازدهم: شناخت نقاط اشتراک و تفاوت‌ها
فصل دوازدهم: شناسایی وعده یک برند جهانی
فصل سیزدهم: چگونه وعده برند خود را به گوش برسانیم
فصل چهاردهم: مهار قدرت پژوهش
فصل پانزدهم: تطابق سازمان
فصل شانزدهم: نگاهی به آینده

راهنمای دانلود کتاب برند جهانی: چگونگی خلق و توسعه ارزش‌های برند پایدار در بازار جهانی

برای دانلود کتاب برند جهانی: چگونگی خلق و توسعه ارزش‌های برند پایدار در بازار جهانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برند جهانی: چگونگی خلق و توسعه ارزش‌های برند پایدار در بازار جهانی