دانلود کتاب برو دیده‌بانی بگمار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برو دیده‌بانی بگمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برو دیده‌بانی بگمار

کتاب برو دیده‌بانی بگمار اثر هارپر لی، نویسنده‌ امریکایی است که با نخستین رمانش، یعنی«کشتن مرغ مقلد»، به شهرت جهانی رسید و جوایز متعددی ازجمله جایزه‌ی پولیتزر را از آن خود کرد. این رمان، تنها چند ساعت پس از عرضه در رتبه نخست فهرست کتاب‌های پرفروش سایت آمازون قرار گرفت.

رمان برو دیده‌بانی بگمار (Go Set a Watchman) در واقع قبل از کشتن مرغ مقلد نوشته شده اما داستان آن مربوط به حدود بیست سال پس از وقایع کتاب اول می‌شود. این کتاب در حالی منتشر شد که گمان می‌رفت دست‌نوشته‌ی آن گم شده باشد، اما در اوایل سال جاری به‌طور غیرمنتظره‌ای اعلام شد که این کتاب توسط وکیل خانم لی پیدا شده و به‌زودی منتشر خواهد شد. ناشر اختصاصی خانم هارپر لی (Harper Lee) که دو میلیون نسخه از این کتاب را چاپ کرده، انتشار آن را یک رویداد ادبی خوانده است.

برو دیده‌بانی بگمار داستانی است از زبان یک دختر جوان با همان شخصیت‌های کشتن مرغ مقلد که ماجراهای بیست سال بعد را روایت می‌کند. جین لوییز، شخصیت اصلی داستان، به شهر زادگاهش میکم در آلاباما بازمی‌گردد تا با خانواده‌اش دیدار کند. بخش‌های اول کتاب به بازگشت وی و ماجراهای روز شهر می‌پردازد. او غیر از تجدید دیدار با خانواده‌اش، هنری کلینتون، دوست دوران کودکی خود را هم ملاقات می‌کند. مابقی کتاب حول ماجراهای بین جین لوییز و سایر شخصیت‌ها به‌ویژه پدرش، عمو و عمه‌اش، و هنری می‌چرخد، و در لابه‌لای این جریانات، خاطراتی از دوران کودکی و نوجوانی‌اش را مرور می‌کند.

در بخشی از این رمان برو دیده‌بانی بگمار می‌خوانید:

«نمی‌دونی چطور دل یه زن رو ببَری، عزیزم؟» در خیالش به موهای کوتاهی دست کشید، اخم کرد، و گفت: «زن‌ها دوست دارن مردشون رئیس‌مأب و درعین‌حال بی‌اعتنا باشه؛ البته اگه بتونی همچین ترفندی رو اجرا کنی. کاری کنی احساس درماندگی بهشون دست بده، به‌خصوص وقتی که می‌دونی ظرفیتشون برای دست‌و‌پنجه نرم کردن با مشکلات خیلی بالاست. هیچ‌وقت جلوشون به خودت شک نکن، و به‌هیچ‌وجه بهشون نگو درکشون نمی‌کنی.»

هنری گفت: «باریکلا، عزیزم. ولی با این پیشنهاد آخرت زیاد موافق نیستم. فکر می‌کردم زن‌ها دوست دارن عجیب‌وغریب و مرموز در نظر گرفته بشن.»

«نه، فقط دوست دارن عجیب‌وغریب و مرموز نشون بدن. ولی وقتی از سد همه‌ی زرق‌وبرق‌هاشون بگذری، تمام زن‌های دنیا یه مرد قوی می‌خوان که کاملاً بشناسدشون، مردی که نه‌تنها معشوقشون باشه بلکه براشون مثل یه خدا باشه. احمقانه است، نه؟»

 ۲۸۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-326-198-3 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۷۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب برو دیده‌بانی بگمار

برای دانلود کتاب برو دیده‌بانی بگمار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب برو دیده‌بانی بگمار
maryam nazemi
۱۳۹۶/۵/۹
فقط هارپر لی میتونه تا این حد" هارپر لی" باشه
خیلی چیزا یاد گرفتم ازین کتاب
hamed 1909
۱۳۹۶/۱۲/۵
منظورم همین کتاب برو دیده بانی بگمار هست .چطور بود
negar rad
۱۳۹۷/۹/۲۱
یک شاهکار ادبی فقط کسی که تا این اندازه به شخصیت داستان نزدیک باشه قطعا میتونه چنین اثری خلق کنه و از اونجایی که خانم هارپرلی و پدرشون حقوقدان بودن به نقش اصلی کاراکتر اسکات فینچ یا جین لوییز فینچ تا بیشتر...
zahra saadi
۱۳۹۷/۹/۶
لطفا کتاب کشتن مرغ مقلد رو هم اضافه کنید از، این نویسنده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)