دانلود کتاب برگزیده اشعار مومن قناعت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برگزیده اشعار مومن قناعت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برگزیده اشعار مومن قناعت

این کتاب چهارمین دفتر از مجموعه شعر تاجیک است که انتشارات بین‌المللی الهدی با هدف معرفی نمونه‌ای شعر تاجیکستان و اصول اساسی تحول آن را به پژوهشگران و ادب دوستان معرفی می‌کند.

یکی از معیارهای گزینش شاعران و سخنوران تاجیک برای معرفی آثار آنها، استواری زبان شعر و برجستگی هنری آنان بوده است.

دل مشغولی های شاعر نامدار تاجیک، استاد مؤمن قناعت، امروزین است ولی برای یافتن صورت و شکل ارائه آنها به سنت ادبی گذشته رجوع کرده است. این رویکرد درخور توجه به قواعد موسیقایی شعر پارسی و شعر عروضی به نحو برجسته‌ای نمودار است. به جرأت می‌توان گفت که در میان شاعران معاصر تاجیک هیچ‌یک به اندازه مؤمن قناعت به قواعد عروض شعر پارسی پایبند نیست و در سروده‌های خویش بدان عنایت ندارد.

زبان شعر استاد مؤمن امروزی است و دایره واژگانی که در ساختمان شعر خویش به کار گرفته متنوع می‌باشد. منظومه‌های بلند وی نمایانگر توانایی و چیرگی شاعر در به کارگیری قالب‌های کهن شعری جهت خلق مضامین جدید است. برای خواننده ایرانی گزیده اشعار مؤمن قناعت علاوه بر الفاظ بدیع، تصاویر شعری جدیدی نیز به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر آنکه خواننده با اندیشه‌های شارعی مهم در تاریخ فرهنگ تاجیکان و آمال و آرزوهای او آشنا می‌شود.

فهرست مطالب

مقدمه ناشر
نظری به آثار مومن قناعت
اشعار
ساز شیرازی
شعر های نو
داستانها
گهواره سینا
ستاره عصمت
باب 1
باب 2
باب 3
خاتمه
به جای آخر سخن

 ۴۴۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۷۳، قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب برگزیده اشعار مومن قناعت

برای دانلود کتاب برگزیده اشعار مومن قناعت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برگزیده اشعار مومن قناعت