دانلود کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!

کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!، اثر کورت توخولسکی، فقط و فقط به افرادی توصیه می‌شود که کنجکاو هستند، می‌خواهند بدانند در ارگانیسمشان چه می‌گذرد و هورمون‌هایشان چه موجوداتی از آنها ساخته است. به این قبیل خواننده‌ها توصیه می‌شود که حتماً بعد از خواندن هر قطعه از این کتاب مقداری وقت جهت نشخوار آن در نظر بگیرند.

طرف صحبت توخولسکی در کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!، آن دسته از خواننده‌هایی‌ است که می‌خواهند سر در بیاروند بنی‌آدم چگونه‌اند. او معتقد است، در این زمینه‌ی خاص تا به حال خیلی کم فکر و کار شده است. چیزی‌ که تا به حال برای آن کلی وقت و انرژی صرف شده، این است که به آدم‌ها بفهمانند آن‌ها چگونه باید باشند. می‌توان گفت در تمام آثار ادبی این روزنامه‌نگار آلمانی میل و هدفی جز نشان دادن «واقعیت آدم‌ها» به چشم نمی‌خورد. این واقعیت، ممکن است برای خیلی‌ها تلخ و ناگوار باشد.

کورت توخولسکی در نهم ژانویه سال 1890 در بخش موآبیت شهر برلین در خانواده‌ای یهودی به دنیا آمد. در اشتین بود که کورت جوان شروع به نوشتن شعر کرد. وقتی با مدرک حقوق فارغ‌التحصیل شد (در سال 1915 در شهر ینا که البته با مشکلاتی همراه بود)، نویسنده‌ای بود که با نام‌های مستعار مختلف (مانند کورت، KT، ایگناز)، آثاری را منتشر کرده بود - شیوه‌ای که همیشه ادامه داد - بعدها با نام‌های «پیتر پانتر»، «تئوبالد تایگر»، «ایگناز وروبل» و «کاسپار هاوزر»...

در بخشی از متن کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن! می‌خوانید:

آدمیزاد دو تا پا داره و دو تا اعتقاد: یکی برای وقتی‌که حالش روبراهه و یکی هم برای موقعی که حالش خرابه. اسم این دومی رو گذاشته دین.

آدمیزاد جزو مهره‌دارانه و علاوه بر یه روح نامیرا از یه سرزمین آبا و اجدادی هم برخورداره تا زیاد به خودش نباله.

آدمیزاد به‌صورت طبیعی تولید می‌شه، ولی حس می‌کنه طریقه‌ی به وجود اومدنش غیرطبیعی بوده. برای همین زیاد دوست نداره راجع بهش حرف بزنه. به‌وجود می‌آرنش، اما ازش نمی‌پرسن خودش دلش می‌خواد یا نه.

آدمیزاد موجودی به‌دردبخوره، آخه مرگ یه سرباز، سهام نفت رو تو بازارای جهانی می‌بره بالا و مرگ یه معدنچی، عایدی صاحب معدن رو زیاد می‌کنه. از فرهنگ و علم و هنرش هم که دیگه نگو.

آدمیزاد در کنار غریزه‌های تولیدمثل و خوردن و آشامیدن دو علاقه‌ی مفرط دیگه هم داره: سروصدا راه انداختن و گوش به حرف کسی ندادن. می‌شه گفت آدمیزاد واقعاً موجودیه که همیشه موقع صحبت، گوشش جای دیگه‌ایه.

 ۹۶ صفحه، ۵۰۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7640-72-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت مترجم
درباره‌ی نویسنده
زندگی‌نامه
نامه‌ی بابام
آدمیزاد
حرفای جنین
خونه‌ی پدری
دنیای تو
فامیل
صبحا ساعت هشت
توی این سالی که می‌آد...
یکی از هم‌کلاسی‌هام
چند خرده‌کلام
دستورالعمل
پندی به ناشرم
من یه قاتل‌ام
سلول خالی
اشک و نون
لکه‌های سفید
ماهی‌گیر متدین
چند خرده‌کلام
کک
سیب‌زمینی
نظری به آینده‌ی دور
چشمای ناآشنا توی شهر کلون
اجازه داشتن برای...
پالتو
تموم دنیا در حال گشتنه
برف پانخورده وجود نداره
روستاییِ پُتک‌زن
مبصرا
خلأ
بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن
استراحت کوتاه سرِ مستراح
وحشت

راهنمای دانلود کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!

برای دانلود کتاب بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌فهمن!
ساحل اسماعیلی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
اوایل کتاب می‌گه " مذکرها نمی‌خواهند فکر کنند و مونث‌ها نمی‌توانند فکر کنند. "
نمی توانند؟ جنسیت زدگی همون اول کتاب زد توی ذوقم. چون معتقدم آدمای جنسیت زده همونان که هیچ وقت نمی‌فهمند!
mahdi karbalaiee
۱۳۹۷/۸/۲۸
در کل کتاب عالیه. ولی تو بعضی قسمت‌ها خیلی منفی گرایانه جامعه رو نقد کرده. نثر ساده و روانی داری و در کل برای تلنگر به خود خیلی خوبه.
میلاد جهانگرد
۱۳۹۶/۷/۸
عالی ولی عامیانه بودنش از نظر من بد بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۷)