معرفی و دانلود کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ

عکس جلد کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ
قیمت:
۸۰۰۰ ۴۸۰۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ

کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ، شرح تجربه نزدیک به مرگ دکتر ایبن الکساندر، در دوران هفت روز کما است. این کتاب با فروش بیش از دو میلیون نسخه در دنیا، از پرفروش‌‌ترین‌های نیویورک تایمز به حساب می‌آید.

دکتر ایبِن الکساندر (Eben Alexander) یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب است که بیشتر عمر کاری خود را در بیمارستان‌ها و دانشکده‌ی پزشکی هاروارد سپری کرده است. او به عنوان یک جراح، در زندگی کاری خود روی هزاران مغز عمل جراحی انجام داده بود. یقین داشت که آنچه افراد معتقد، آن را "روح" می‌خوانند، در واقع محصولی از واکنش‌های شیمیایی مغز است! به عبارتی دیگر، او باور داشت تجربیات نزدیک به مرگ، صرفا توهماتی هستند که توسط مغزی که تحت استرس شدید است تولید می‌شوند. اما روزی فرا رسید که خود او به یک بیماری نادر مبتلا گردید و به مدت هفت روز متوالی روی تخت بیمارستان در کمایی عمیق فرو رفت. بهبودی او یک معجزه پزشکی است، اما معجزه‌ی واقعیِ داستان او، مسئله‌ی دیگری است. وقتی جسم دکتر الکساندر در کما بود، او به جایی والاتر از این جهان سفر کرد و با موجود فرشته گونه‌ای روبه‌رو شد که او را به ژرف‌ترین قلمروهای موجودیتِ فرا مادی هدایت کرد. کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ (Proof of Heaven: a Neurosurgeons Journey Into The Afterlife) شرح این سفر کنجکاو برانگیز است.

پس از مورد استقبال قرار گرفتن کتاب؛ خوانندگان سوالات و اشکالات بسیاری را به آن وارد کردند که ایبن الکساندر با چاپ کتاب دورنمای بهشت برین(The Map of Heaven)؛ چگونه علم، دین و مردم زندگی پس از مرگ را ثابت می‌کنند به آن‌ها پاسخ داد.

جملات برگزیده کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد:

- انسان باید به دنبال آنچه هست باشد، نه آنچه تصور مى‌کند باید باشد.
- باید اراده کنم که از آنچه هستم دل بکنم تا بتوانم آنچه مى‌خواهم شوم.
- سپاس‌گزارى، علاوه بر اینکه بزرگترین فضیلت است، پدر دیگر فضائل نیز به حساب مى‌آید.
- دو راه براى فریب خوردن وجود دارد. یکى باور آن چیزى‌ست که حقیقت ندارد و دیگرى نپذیرفتن حقیقت است.
- اگر واقعاً در جستجوى حقیقت باشید، لازم است که حداقل یک بار در زندگى، تا حد امکان، به همه‌چیز شک کنید.

در بخشی از کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد می‌خوانیم:

در تاریکى فراگیر فضاى مادى، زمین را همچون یک نقطه آبى کمرنگ مى‌دیدم. مى‌توانستم ببینم که زمین جایى‌ست که خیر و شر درهم آمیخته‌اند و این یکى از ویژگى‌هاى منحصربه‌فرد آن به شمار مى‌آید. حتى روى زمین هم خیر بسیار بیش‌تر از شر است، اما زمین جایى‌ست که شر مجاز به نفوذ و گسترش است. البته این اتفاق در سطوح والاتر، کاملا غیرممکن است. شر، گاهى مى‌تواند در این جهان بر خیر برترى داشته باشد و این پیامد طبیعى نعمت اختیار است که خالق به ما داده است.

ذرات کوچکى از شر در سراسر جهان پراکنده شده‌اند، اما مجموع بدى‌هاى موجود در این جهان، در مقایسه با خوبى، فراوانى، امید، و عشق بى‌قید و شرطى که جهان با آن سیراب شده، مانند دانه‌اى از شن در یک ساحل پهناور است. ساختار اصلى این جهان بر پایه‌ى عشق و مقبولیت است و هر چیزى که این ویژگى‌ها را نداشته باشد، به سرعت و به وضوح از آن حذف مى‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
1. درد
2. بیمارستان
3. به ناگه
4. ایبن چهارم
5. سرزمین مردگان
6. انگیزه‌اى براى زندگى
7. موسیقى طنین‌انداز و دروازه‌ى ورود
8. فلسطین اشغالى
9. هسته
10. آنچه اهمیت دارد
11. پایان بحران و سرگردانى
12. هسته
13. چهارشنبه
14. نوع خاصى از تجربه‌ى نزدیک به مرگ
15. موهبت فراموشى
16. چاه
17. مورد بى‌سابقه
18. فراموش کردن و به یاد آوردن
19. جایى براى پنهان شدن نیست
20. پایان
21. رنگین‌کمان
22. شش چهره
23. آخرین شب، اولین صبح
24. بازگشت
25. هنوز اینجا نبودم
26. انتشار اخبار
27. بازگشت به خانه
28. فرا حقیقى
29. یک تجربه‌ى مشترک
30. بازگشت از عالم مردگان
31. سه گروه
32. بازدید از کلیسا
33. معماى هوشیارى
34. معماى آخر
35. عکس
36. اترنیا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ
نویسنده
مترجمگلسا دیبا، شهاب حاجی زاده
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-118-228-0
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ۴۸۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب‌های زندگی نامه

نظرات کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ

polar aurora
۱۴۰۰/۱/۷
پیش از این کتاب، دو کتاب سه دقیقه در قیامت و فریاد پس از مرگ را خوانده بودم و تمایل داشتم از زبان کسی که مسلمان نیست برای آن عالم تصوری پیدا کنم، وقتی این کتاب را خواندم تفاوت فهم معارف را درک کردم و از طرفی علی الخصوص واژه "ام" که برای ما معنی دارد ولی برای آن‌ها خیر، کاملا برایم محسوس شد. همواره گفته ایم "مادر عالمی زهرا جان" اما باید پرده‌ها از روی چشم بیافتد تا حقایق عالم به عیان روشن شود.
akbar zare
۱۳۹۷/۲/۲
بعضی از جملات کتاب بی‌نظیر بود مثل:ما انسانها همگی از طریق پیوند الهی مان با خدا، یکی هستیم و من و تویی وجود ندارد. یا این جمله: اگر واقعا در جستجوی حقیقت هستید لازم است که حداقل یک بار در زندگی تا حد امکان به همه چیز شک کنید.
سودابه غضنفری
۱۳۹۷/۴/۳۱
بسیار عالی، البته توضیحات درباره دنیای پس از مرگش خیلی کم بود و بیشتر داستانش در دنیای مادی بود. کسی که این کتاب رو میخره به دنبال این هست که بدونه دنیای پس از مرگ به چه شکلی هست و چه ویژگیهایی داره، اما نویسنده اصل مطلب رو خلاصه کرده، ولی همین قدر اطلاعات از دنیایی که کمتر کسی از اون برگشته خیلی ارزشمند هست.
Hamed Badali
۱۳۹۷/۲/۱۱
جدای از محتوای و موضوع کتاب، واقعا در همچین محیطی که همه دوستان ظاهرا اهل مطالعه هستند! البته آن طور که از گفته‌ها بر میاد، این گونه حرف زدن و پاسخ دادن و انتقاد کردن در شأن انسان‌های فرهیخته و انسان مطالعه گر نیست! فکر کنم بهتره در مطالعه و یادگیری هایمان تجدید نظر کنیم.
مصطفی احمدی
۱۳۹۹/۳/۱۷
بنظرم نویسنده اونطور که باید حس رو منتقل نکرد، شخصیت‌ها به طور کامل توصیف نشدند که این باعث میشه تصور کردن داستان و غرق تخیل شدن سخت و مشکل بشه، اما از لحاظ علمی کتاب بدی نبود و خوب بود و فقط چندین صفحه‌ای نه راجب آن دنیا بود و سفر به اون دنیا خوب بود توصیفش و کمی هم اثبات علمی، مابقی یک ستاره‌ام زیاده.
مشاهده همه نظرات ۵۴

راهنمای دانلود کتاب بهشت زیبای خدا، حقیقت دارد: سفر یک جراح برجسته‌ی مغز و اعصاب، به جهان پس از مرگ

برای دانلود این کتاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.