دانلود کتاب به قدم کوش تا به کام رسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب به قدم کوش تا به کام رسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب به قدم کوش تا به کام رسی

کتاب به قدم کوش تا به کام رسی نوشته‌ی حمیدرضا ذاکری مروست، به شما می‌آموزد که برای رسیدن به موفقیت چگونه مربی زندگی خودتان و دیگران باشید.

دنیا به سمت جلو در حال حرکت است و اگر بایستیم و صبر کنیم قطعاً عقب خواهیم رفت. باید جایگاه خودتان را در جهان پیدا کنید یا بسازید. شما به یک مربی برای زندگی نیاز دارید. به یک نفر که زندگی‌تان را از بیرون مرتب کند. بهترین راه این است که خودتان زندگی را مدیریت کنید و یا فردی را بیابید که این کار را برایتان انجام دهد. ما مربی زندگی هستیم و باید زندگی در دستان ما رام شود و غیر از این انتظار نمی‌رود.

بیشتر ما در زندگی نمی‌دانیم به کدام سمت می‌رویم. به خودمان می‌آییم و می‌بینیم زمان زیادی زندگی کرده‌ایم ولی به آن چیزی که می‌خواستیم نرسیدیم و یک خلأ همیشه همراه‌مان است. متوجه می‌شویم با استعداد بالایی که داریم حتی نتوانستیم با کسانی که توانایی‌های کمتری از ما دارند رقابت کنیم و آن‌ها به نظر خوشبخت‌تر هستند. به این پی می‌بریم که هنوز رسالت زندگی‌مان را پیدا نکردیم بلاتکلیف هستیم. هنوز به معنای کلمه، زندگی نکرده‌ایم و هرچقدر هم تلاش کرده‌ایم به نتیجه‌ی مطلوب نرسیده‌ایم؛ یا جایی از زندگی به بن‌بست خورده‌ایم و نمی‌دانیم دقیقاً باید چه کار کنیم و به صورت غریزی فقط صبر کرده‌ایم که شاید معجزه‌ای شود یا زمان مشکلات را حل کند.

صبر کردن گرچه می‌تواند از غوره حلوا بسازد، عمر مفید ما را هم از بین می‌برد. هر چیزی در زمان خودش خوب است، وگرنه همه در زمان بازنشستگی می‌توانند ثروتمند شوند، وقت کافی داشته باشند و غیره. ما در این لحظه می‌خواهیم ثروتمند، عاشقانه، سلامت و با آرامش زندگی کنیم. مهم نیست چند سال سن داشته باشیم، مهم نیست چه گذشته‌ای داشته‌ایم و موقعیت فعلی‌‌مان چیست. صبر کردن جواب سؤال ما نخواهد بود.

هرگز نگویید این واقعیت دنیاست و باید با آن کنار بیاییم. با مدیتیشن، قانون جذب، موج مثبت و... شاید به یک قسمتی از خواسته‌هامون به صورت موقت برسیم، ولی همه‌ی ما در درون می‌دانیم که تمام این حرف‌ها بیش از این چیزی است که به ما نشان می‌دهند. بیشتر افرادی که در این جریانات وارد شده‌اند بعد از مدتی خسته می‌شوند. این کتاب چیزی را نقص نمی‌کند بلکه راه حل منطقی و قابل اجرایی ارائه می‌دهد.

تصور کنید وقتی از خواب بیدار می‌شوید دقیقاً بدانید که چه کار می‌خواهید انجام دهید. 5 سال آینده چه اتفاقی قرار است در زندگی‌تان رخ دهد. اگر برمی‌گشتید به گذشته چه چیزهایی رو تغییر می‌دادید. حال می‌توانید آینده را ببینید و نتایج گذشته را تغییر دهید. زندگی‌تان متفاوت خواهد شد. تصور کنید شغل‌تان، زندگی‌تان و هر چیزی که در دنیا هست برایتان خوشبختی و خوشحالی بیاورد و تمام ابعاد زندگی را دوست داشته باشید.

در بخشی از کتاب به قدم کوش تا به کام رسی می‌خوانیم:

به طور کلی برای شروع هر کاری نیازمند انگیزه هستیم و برای ادامه به اراده نیاز داریم. خوب اراده هم مثله بقیه چیزها با تمرین و توانایی بدست می‌آد. شاید براتون سخت باشه که توی روزهای اول ورزش کنید (روزهای اول بعد از اینکه نیروی انگیزه از کار افتاد) ولی این بعد از یک مدت جزئی از وجودتون میشه. هر چه فرایند انجام (یا دوری) کاری آسون‌تر باشه به نیروی اراده‌ی کمتری نیاز داره و راحت‌تر به عادت تبدیل می‌شه. براتون مثال می‌زنم.

خوب تصور می‌کنیم برای کشیدن یک سیگار مجبورید 20 دقیقه بدوئید، با یک خرس بجنگید و از طریق بینیتون ماکارونی بخورید و دیگران هم به خاطر این کار تحقیرتون می‌کنن این شرایط هر روز سخت تر می‌شه. روزی چند نخ سیگار می‌کشیدید؟ از طرف دیگری صبح که از خواب بیدار می‌شین کفش‌های خوشگل پیاده‌روی‌تون کنارتونه لباس ورزشی پوشیدید و یک نفر هم منتظر شماست و شما رو به خاطر کارتون تحسین می‌کنه و فرایند پیاده‌روی رو براتون جذاب می‌کنه. خوب حالا شما سیگار می‌کشید یا پیاده‌روی می‌رید؟

هر چه رسیدن به نتیجه سریع‌تر و آسون‌تر باشه میل ما برای انجامش بیشتر میشه (برای همینه که ما مرتباً گول تبلیغات لاغری یا... در سه روز و... را می‌خوریم). ما ترجیح می‌دیم در فضای مجازی بچرخیم و آشغال‌ها رو سر کوچه نذاریم ولی اگه یک فردی اون پایین کوچه در حال عبور باشه یا به چیزی برسیم (وای فای رایگان) احتمالاً تصمیمون عوض بشه و با کت و شلوار بریم تا آشغالا رو بزاریم.

پس پیشنهاد ما اینه که اگه می‌خواید باشگاه برید بهتره تمام فاکتور‌های انگیزشی رو در نظر بگیرید تا رهاش نکنید. سختی کمتر امتیاز بیشتر. باشگاه خانگی توصیه نمی‌شه چرا که به اراده‌ی زیادی برای ادامه نیاز داره و این قدرت اراده می‌تونه در بی‌نهایت جاها استفاده بشه.

فهرست مطالب

سخن ناشر
مقدمه
چطور این کتاب رو مطالعه کنید
مربی زندگی خود باشید
نیاز‌های اساسی
خوب نیاز اساسی ما چیست؟ اولویت کجاست و چگونه برطرف میشه؟
اگر خود کارمند و استخدامی هستید.
افرادی که شغلی ندارند یا به عبارت دیگر بی کارهای محترم
شانس رابطه‌ی مستقیم با تلاش داره تلاش بیشتر مساوی شانس بیشتر
خلاصه‌ی مدیریت مالی (برای مطالعه بیشتر)
چند سوال آینده ساز
رومانس و بعد احساسی (خانواده و احساسات)
اگر مجرد هستید: (به هر نوعی مهم نیست قبلا رابطه داشته اید یا خیر)
چرا آقایون نیاز به ثبات مالی دارند؟
برای افراد متاهل (اگر به هر نحوی داخل رابطه هستید - نامزد دارید یا هر چیز دیگه)
علوم روحانی / آرامش درون / تفریح
تعلیم و تربیت
راه یابی:
زمانی که بیشتر می‌خواهیم
برای کسانی که فکر می‌کنند پشت کار ندارند
چه نوع تفریح و لذتی از زندگی می‌خواهید؟
هنر شاد زیستن
ادامه‌ی فرآیند کوچینگ فردی
چگونه به پول سریع برسیم (تیر‌های آخر برای تامین سرمایه سریع)
کمی بیشتر دیدگاهمان را تغییر دهیم
چقدر کنترل در زندگی خود داریم؟
دیدگاهمون رو کمی تغییر دهیم
بخش پایانی / سوالات که باید از خود بپرسیم
حوزه مالی
حوزه احساسی
جدایی و قطع ارتباط احساسی
سلامت
رشد و تکامل
حوزه روحانی

 ۱۰۸ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6169-43-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب به قدم کوش تا به کام رسی

برای دانلود کتاب به قدم کوش تا به کام رسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  به قدم کوش تا به کام رسی
فائزه بخشی
۱۳۹۷/۸/۱۳
عالی بود. الهی که خدا کمکتون کنه پیشرفت کنید و به عملتان بی افزاید و در اختیار دیگران بگذارید. ممنونم
حمیدرضا ذاکری
۱۳۹۷/۸/۱۴
خیلی ممنون از دعای قشنگتون سوالی بود در خدمتتونم
الهام بازقندی
۱۳۹۷/۸/۱۶
ممنون ازکتابراه عزیز که کتابای رایگان دراختیار میزاره. . این ازبزرگترین نعمات خداوند به من وبقیه دوستدارانه کتابه... ممنونم تشکککر کتابراه عزززیززز دوست داریم
حمیدرضا ذاکری
۱۳۹۷/۸/۱۶
انشالله که بتونیم کتاب های بهتری رو برای شما به صورت رایگان ارائه بدیم
mehran zarif
۱۳۹۷/۸/۱۳
بابت قرار دادن این کتاب بینظیر در کتابراه تشکر میکنم جزو بهترینهاست
حمیدرضا ذاکری
۱۳۹۷/۸/۱۴
خیلی تشکر از لطفتون ممنون که مطالعه کردید لطفا این کتاب رو به دوستاتونم معرفی کنید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰۷)