دانلود کتاب بیوتروریسم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بیوتروریسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بیوتروریسم

کتاب بیوتروریسم نوشته‌ی رضا اسکندری صدیقی، توجه افکار عمومی را به عمق فاجعه و گسترش روزافزون خطر بزرگ حملات بیولوژیکی جلب می‌کند.

در سال‌های اخیر، کشورهای زیادی تحت تأثیر حملات بیولوژیکی قرار گرفته‌اند که هیچ ‌کدام نتوانسته‌اند ادعای خود را علیه دشمنان به اثبات برسانند. اروپا سازمان‌های جاسوسی آمریکا و استرالیا را مقصر توسعه جنون گاوی می‌داند، زیرا هدف آن‌ها ایجاد مشکلات اقتصادی در صادرات گوشت اروپا می‌باشد. چین هم در بیماری سارس، آمریکا را مقصر دانست و باعث شد در آغاز شکوفایی اقتصادی به دلیل تعطیلی کارخانه‌هایش سال‌ها از گردونه رقابت تولید ارزان‌ قیمت دور بیفتد.

حادثه 11 سپتامبر و حمله سیاه‌ زخم باعث شد، درک جامعه از تهدیدات بیوتروریستی افزایش یابد و مردم فهمیدند که نه تنها نیروهای نظامی، بلکه خودشان هم در معرض خطر جدی این تهدیدات قرار گرفته‌اند، از این‌ رو دفاع در مقابل اثرات ناتوان کننده مهم یک حمله، به کسب آگاهی نسبت به اصول اساسی در جنگ بیولوژیک نیازمند است.

علاوه بر آن مطالعات بیولوژیکی باعث‌ شده تا صاحبان قدرت در شرق و غرب و به‌ ویژه رژیم صهیونیستی، به سلاحی به‌ مراتب مخرب‌تر و ارزان‌تر دسترسی پیدا کنند. طبق نظر کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر 17 کشور جهان می‌توانند این مواد را تولید کنند. استفاده و تولید یک سلاح بیولوژیکی خیلی ارزان‌تر از یک بمب اتم است و بدون هیچ اثر تخریبی‌ بر اماکن و مساکن و بدون گذاشتن ردپا، تمام موجودات زنده در طبیعت را از بین می‌برد.

این اثر، گردآوری مجموعه مقالات و مطالب منتشرشده توسط مولف است که در قالب یک کتاب فراروی خوانندگان و پژوهشگران قرار داده شده است.

در بخشی از کتاب بیوتروریسم می‌خوانیم:

کمپانی‌های داروسازی آمریکا از کشورهای فقیر و جهان سوم به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده می‌کنند تا داروهایی که قرار است از سازمان غذا و داروی آمریکا جهت استفاده در کشور خودشان مجوز بگیرند را بر روی آن‌ها آزمایش کنند. در کشورهایی که خدمات بهداشتی در آن‌ها از سطح پایینی برخوردار است، کمپانی‌های داروسازی آمریکایی، به قول خودشان در نوعی تدابیر انسان دوستانه به آن‌ها دارو ارسال می‌نمایند که به عبارتی آن‌ها را به آزمایشگاه‌های داروسازی خود تبدیل کرده‌اند.

این کمپانی‌های داروسازی، کشورهای آفریقایی و هندوستان را که دارای جمعیت زیاد و سطح بهداشت پایینی می‌باشند، محل مناسبی برای آزمایش داروهای خود می‌دانند و با هزینه‌های بسیار پایینی از بین جمعیت فقیر هند، داوطلبانی را برای آزمایش داروهای جدید خود به دست می‌آورند و گاهی تا حدود هزاران برابر درآمد روزانه یک کارگر به او پیشنهاد این آزمایش‌ها را می‌دهند و حتی کشور آمریکا از وجود ماده فلوراید در آب‌های آشامیدنی و خمیر دندان که به عنوان یک امتیاز بهداشتی و امنیتی در حوزه سلامت است، جهت مقاصد بیوتروریستی خود استفاده می‌کند.

افزودن مشتقات سمی فلوراید، مانند سدیم فلوراید و سدیم سیلیکا به آب آشامیدنی مردم آمریکا که از سال 1945 میلادی شروع شده و هنوز هم ادامه دارد، نمونه‌ای از این اقدامات است. از نگاه بهداشتی مقداری از فلوئور موجود در آب، صرف حفاظت از دندان‌ها می‌شود و در صورت بالا بودن میزان آن، مابقی در بدن انباشته می‌شود. لازم به ذکر است میزان فلوراید مناسب در آب آشامیدنی باید در حدود 1.2 میلی‌گرم در لیتر باشد.

مسواک زدن روزانه به طور منظم، نقش به سزایی در سلامتی دندان‌ها دارد، نه مصرف آن از طریق آب نوشیدنی که کشور آمریکا، به بهانه سلامتی دندان، مردم کشور خود را وادار به استفاده از آن ‌کرد. در حال حاضر، کشورهای مختلفی به پیروی از سیستم بهداشتی آمریکا، فلوراید را به مواد مصرفی شهروندان خود اضافه می‌کنند که بیش از سیصد میلیون نفر در دنیا، تحت تأثیر آثار فلوراید هستند و بیش از 145 میلیون نفر بدون حق انتخاب، از آب آشامیدنی حاوی فلوراید استفاده می‌کنند.

 ۸۰ صفحه، ۹۴۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6598-58-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه
دوران نوین
دوران فعلی
بیوتروریسم به چه معنا است
ایدئولوژی حملات بیوتروریستی قوم یهود
رژیم اشغالگر قدس: تولید سلاح بیولوژیک علیه نژاد عرب
اقدامات بیوتروریستی آمریکا
برنامه‌های محتمل بیوتروریستی خاموش علیه ملت ایران
بیوتروریسم آمریکا علیه کشورهای فقیر و جهان سوم
حمله بیوتروریستی چگونه انجام می‌پذیرد
حملات بیوتروریستی و مشخصات جنگ‌ افزار بیولوژیک
نشانه‌ها و تأثیرت یک تهاجم بیولوژیک
تقسیم‌بندی کلی اقدامات بیوتروریستی
مزیت استفاده از سلاح‌های بیولوژیک به‌ عنوان سلاح جنگی
محدودیت‌ها، موانع و مشکلات مقابله با بیوتروریسم
روش‌های احتمالی کاربرد عوامل بیولوژیک
اصول مبارزه با بیوتروریسم
استراتژی دفاع در مقابل عوامل بیولوژیک
روش‌های کاهش آسیب‌پذیری بیولوژیکی
بیماری‌هایی که به‌ عنوان عوامل بیولوژیک می‌توانند منتقل شوند و راه‌های مقابله با آن‌ها
کشف و نمونه‌برداری میکروبی و روش‌های مقابله در هنگام استفاده از تک‌میکروبی
روش‌های مقابله با بحران در هنگام تک بیولوژیک
سیستم‌های آشکارساز نوین عوامل بیولوژیک
فناوری‌های پیشرفته آشکارسازی عوامل بیولوژیک
روش میکروسکوپی
روش زیست‌سنجی
روش تحلیل ژنتیکی
روش فیزیکوشیمیایی
حفاظت‌های پزشکی نوین در برابر عوامل بیولوژیک
روش‌های درمانی در مقابل عوامل بیولوژیک
فناوری‌های جدید برای مقابله با سیاه‌زخم
ژن‌ درمانی و کاربردهای آن در دفاع بیولوژیک
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب بیوتروریسم

برای دانلود کتاب بیوتروریسم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بیوتروریسم

نظرات کتاب بیوتروریسم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.