دانلود کتاب تئوری شعور

دانلود کتاب تئوری شعور
بزرگنمایی
  • از:
  • (۲۹)
  • چاپ ۱۳۸۸: ۲۵۰۰ تومان
  • رایگان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب تئوری شعور

در کتاب "تئوری شعور" با بیان ویژگی های چنین جهانی فرضی و تعیین مکانیسم هایی که در این چنین سیستمی نقش اساسی را بازی می کنند به دنبال رسیدن به یک هدف هستیم و آن روشن ساختن این مسئله بود که آیا اگر از عقل سلیم مدد جوییم و قضاوت ِ عقلی بی شائبه از هر گونه غل و غش و سوء نیتی را ملاک قرار دهیم، می توانیم وجود پدیده هایی چون حیات، خلقت و نظم را در جهانی که کاملاً تهی از شعور باشد توجیه کنیم.

پدیده هایی چون: نظم، حیات، خلقت، شعور، اطلاعات تفکر، اراده و... را چگونه می توان منسوب به « تصادف صرف » دانست؟

آیا ساخت یک هواپیمای جمبوجت را می توان معلول حرکت تصادفی و بی هدف یک گردباد در بیابانی خشک و لم یزرع دانست؟

پاسخ پرسش های اخیر گرچه کاملاً واضح و مبرهن می باشد لیکن چون عده ای همیشه در صدد جایگزین کردن باطل به جای حق و مخدوش نمودن آیات باهره الهی بوده اند و خواهند بود و گروهی نیز تحت القائات سفسطه آمیز ملحدین قرار خواهند گرفت وحقیقت بر آنها مشتبه خواهد شد،بنابراین برخود لازم می دانم که تا حد استطاعت به بحث درمورد تجلیات شعور مطلق و تجزیه و تحلیل آیات الهی بپردازم، شاید که لا اقل تذکری برای خود این حقیر باشد.

قرن بیستم میلادی را می توان قرن شکوفایی علم بشر نامید. در این قرن بشر هسته ی اتم را شکافت و انرژی اتم را مهار کرد. در این قرن بشر برای نخستین بار به کره ماه سفر کرد، ابر رایانه را ساخت و درمان بسیاری از بیماری های لاعلاج را کشف نمود.

لیکن پیشرفت جهش وار علم بشر در قرن بیستم فقط یک روی سکه بود. روی دیگر سکه عبارت بود از: وقوع دو جنگ جهانی، ویرانی هیروشیما و ناکازاکی با بمب اتم، به اوج رسیدن ترور و ارعاب، سیر قهقرایی معنّویت و اخلاق،سست شدن اصول انسانیّت، هتک نوامیس، فروپاشی نظام خانواده، رواج فحشا و بی بند و باری،قانونی شدن ازدواج دو هم جنس، مخدوش شدن چهره ی هنر و هنرمند، رواج افیون و الکل، افزایش بیماری های روانی، افزایش آمار انتحار، پدید آمدن گروه های مافیایی، فراموش شدن دین و مذهب، ترویج فرضیه مهمل داروین به منظور فرار از خدا، ظهور بیماریلاعلاجی مانند ایدز،ساخت سلاح های کشتار جمعی و...

در بدو امر شاید تصوّر می شد که پیشرفت علم و صنعت خدمت شایانی به بشریت خواهد کرد لیکن شکوفایی علم کمکی درجهت رهایی بشر از قیود دامنگیرش نکرد. مسلماً دراینجا نمی توان علم را مقصر قلمداد نمود، بلکه تقصیر متوجّه خود بشر است. بشری که تصور می کرد با هر قدمی که علم به پیش می نهد یک قدم خدا عقب نشینی می کند و با پیشرفت دانش دیگر جایی برای خدا درهیچ صحنه ای باقی نخواهد ماند.

بشر سر مست از غرورعلم گرایی خیال می کرد که علم درمانگر تمام دردهای او خواهد بود و این خیال باطل نیز ناشی از این اشتباه بود که بشر نه خود را می شناخت و نه امراض خویش را. انسان همیشه از این حقیقت غافل بوده که منشأ تمام دردهای او دور شدن از مبدأ متعالش بوده است. گمشده ی بشر ثروت و جاه و مقام و شهوت نیست. گمشده بشر موجودی است لایتناهی به نام خدا.

هدف نویسنده ی این کتاب، هدایت بشر به سمت اخلاق و خدا نیست بلکه تنها قصد من این است که با استمداد از عقل سلیم، وجود مقوله ای به نام شعور در عالم هستی را اثبات نمایم، باشد که با این تذکر، وجود بی مقدار خود را اندکی متنبه سازم و قدم کوچکی در جهت تقرب به شعور مطلق بردارم.

ادامه
فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: ماهیت ماده
نیروهای موجود در کائنات
مکانیک کوانتومی
نتیجه گیری
فصل دوم: جهان فاقد شعور
ویژگی های جهان ماتریالیتیک
ویژگی اول: عینیت داشتن
ویژگی دوم: لا شعوری مطلق
ویژگی سوم: ظلمت محض
ویژگی چهارم: حرکت و تصادم
ویژگی پنجم: عدم وجود ارتباط میان ذرات
ویژگی ششم: افزایش بی نظمی
ویژگی هفتم: عدم هر گونه قصد و غرض
ویژگی هشتم: محدودیت کامل اصل علیت
ویژگی نهم: اصل عدم ارتباط
ویژگی دهم: عدم وابستگی زمانی بین امور
نتیجه گیری
منابع

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

کیوان جلیلیان
۳ روز قبل
هر بار این کتاب رو میخونم به سال‌های تحقیقی که پشتش نهقته اس سفر میکنم، جایگاه این کتاب در زمینه خودش در بالاترین سطحه، از جناب غفوری خواهشمندم بیشتر برا تبلیغش وقت بذارن تا هموطنای عزیزمون از این کتاب پر بار بهره مند شوند، زبان در قبال وصف بینظیرش قاصره، بسیار هنرمندانه و استادانه به مطالب پرداخته شده، فقط جای خالیه ذره بوزون هیگز کمی احساس میشه
حسین رضایی
۷ روز قبل
با سلام.
برادر بزرگوار جناب آقای حسین اردشیری.
به نظر بنده شما این کتاب رو یا نخونده اید یا با دقت مطالعه نکردید. زیرا در این کتاب فقط به مسئله اثبات خدا پرداخته شده و مسائل دیگر مد نظر نبوده و نظرات دیگران را نیز رد نکرده است. وجود شعور را نیز اثبات، ولی آن را از ماده سلب کرده. این کتاب ثابت می نماید که نظم و اساس عالم ماده که فاقد شعور است لاجرم توسط یک شعور، آگاهی، حقیقت و یا هر چیز دیگری که اسم کلی آن را «خدا» می گذاریم باید ساخته و پرداخته شده باشد. در هر صورت به نظر بنده این کتاب استدلال بسیار محکم و خدشه ناپذیری بر اثبات وجود خداوند ارائه نموده و واقعاً کتاب ارزشمندی است.
حسین اردشیری
۸ روز قبل
استاد بزرگ از شما خواستارم که کتابهای دکتر بزرگوار جناب اقای محمد علی طاهری را بخوانید.
حسین اردشیری
۸ روز قبل
با سلام به نظر بنده این نویسنده محترم اومده و تمام نظریات دیگران را رد کرده و نظر خود را به صورتی تحمیل کرده است ایشان فلسفه خلقت را در نظر نگرفته است و جهان را بدون هدف نقد کرده است ایشان مسله وجه الله را نا دیده گرفته و هستس را بدون شعور درک کرده است البته وقت شما دوست عزیز را نمیگیرم به نظر بنده این کتاب ارزش خواندن را ندارد با سپاس
همایون غفوری - ۷ روز قبل
متاسفم از اینکه قدرت درک شما تا این اندازه پایین می‌باشد.
همی میردت عیسی از لاغری تو در بند آنی که خر پروری
حسین رضایی
۸ روز قبل
تا به حال چنین استدلال محکمی بر اثبات وجود خدا نشنیده بودم. حتی وقتی با یک دکترای فیزیک با دلایل این کتاب استدلال کردم نه تنها جوابی نداشت بلکه مات و مبهوت شد. به همه عزیزان خوندن این کتاب رو به همراه تفکر پیشنهاد میدم و از نویسنده اندیشمند این اثر ارزشمند کمال تشکر و قدردانی را دارم. واقعا ممنون
همایون غفوری - ۷ روز قبل
خیلی ممنون استاد عزیز
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه