دانلود کتاب تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب

کتاب تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب، انرژی‌ها و مواد پر مخاطره زیست محیطی مانند مواد هیدروکربنی که می‌توانند تأثیر مخربی روی محیط اطراف خود مانند تخریب خاک و سنگ داشته باشند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

خاک پیکره‌ای طبیعی و پویاست که بر اثر فرآیندها و عوامل خاکساز تشکیل شده و دربرگیرنده مواد معدنی و آلی است که پوسته خارجی زمین را می‌پوشاند و گیاهان قادر به روبیدن در آن می‌باشند. خاک یکی از منابع باارزش طبیعت است و حدود 90 درصد غذای انسان از آن به دست می‌آید و نقش بسیار مهمی در زندگی انسان‌ها دارد. بدون داشتن خاک سالم حیات و زندگی روی زمین ممکن نیست! بنابراین حفاظت از خاک مانند یک وظیفه مهم زیست محیطی به اندازه آب و هوا ضروری می‌باشد.

دریاها و اقیانوس‌ها به دلیل تأمین انرژی انسان، شیلات، نقش آن در حمل و نقل و برخورداری از منابع بزرگ معدنی بسیار با اهمیت هستند و بسیار آسیب‌پذیرند و دچار آلودگی می‌شوند. برای مثال در منطقه خلیج فارس آلودگی‌های نفتی و آلودگی‌های ناشی از جنگ خلیج فارس دچار آسیب‌های جبران ناپذیری شده است.

زندگی انسان‌ها به منابع انرژی و به ویژه سوخت‌های فسیلی همچون نفت، گاز، گازوئیل و... وابسته می‌باشد. انرژی‌های پاک اثرات زیست‌محیطی کمتری دارند اما انرژی‌های دیگری هم هستند که باعث تغییرات زیادی در محیط اطراف خود می‌شوند.

در بخشی از کتاب تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب می‌خوانیم:

مواد نفتی و مشتقات آن ممکن است در اثر حمل و نقل یا ذخیره‌سازی موجب آلودگی خاک شود. هر قدر مواد نفتی به عمق بیشتری از خاک نفوذ کنند رفع آلودگی مشکل‌تر و هزینه آن چندین برابر خواهد بود. متداول‌ترین آلاینده‌های نفتی در خاک شامل نفت، گازوئیل، حلال‌های کلردار، ترکیبات بنزن، تولوئن، اتیل بنزن، زایلن، هیدروکربن‌های آروماتیک چند حلقه‌ای و... می‌باشد. از جمله علل آلودگی نفتی تصادف تانکرهای نفت، بمباران، پخش مواد نفتی و مشتقات آن و برخی فعالیت‌های بی‌ملاحظه انسان و... می‌باشد.

 ۱۹۱ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248101-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: کلیات
فصل 2: آلودگی‌هایی دریایی 
فصل 3: آلودگی‌های مواد نفتی در خاک 
فصل 4: تأثیر آلودگی مواد نفتی بر خصوصیات مهندسی خاک‌ها
فصل 5: روش‌های پاکسازی خاک‌های آلوده به مواد نفتی

راهنمای دانلود کتاب تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب

برای دانلود کتاب تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاثیرات زیست محیطی آلودگی مواد نفتی بر خاک و آب