دانلود کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان

  • از: مهدی منصوری
  • ناشر: انتشارات نسل روشن
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان

کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان نوشته‌ی مهدی منصوری، با انجام پژوهش‌های گوناگون به بررسی اثرات شبکه‌های اجتماعی نظیر، اینستاگرام، تلگرام و... بر روی آمار فروش‌ محصولات و خدمات شرکت‌ها بر مبنای رضایت مشتری می‌پردازد.

امروزه سازمان‌ها با چالش‌های قابل توجهی در ارتباط با محیط کسب و کار خود مواجه هستند، که مهم‌ترین آن تغییرات دائم تقاضای مشتریان، افزایش فضای رقابتی و... است. بنابراین شرکت‌ها باید به دنبال روش‌هایی باشند تا بتوانند رضایت مشتری خود را جلب کند. بر این اساس، مهدی منصوری سعی دارد تا با جمع‌آوری اطلاعات و استفاده از پرسشنامه و فرضیه آزمایی، مدل‌هایی از نمونه‌ی 94تایی و روش‌هایی از حداقل مربعات جزئی (PLS) به شما معرفی کرده و مورد بررسی قرار دهد.

یافته‌ها بیانگر تاثیرات مثبت و معنادار به کارگیری شبکه‌های اجتماعی بر ارتباطات اطلاعاتی هستند. ارتباطات اطلاعاتی نیز بر پاسخگویی و رضایت مشتریان تاثیرگذار است. کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان (The impact of Marketing in Social Networks on Customers Satisfaction) به مدیران نشان می‌دهد با سرمایه‌گذاری بر شبکه‌های اجتماعی نه تنها ضرر نمی‌کنند بلکه به یک مزیت رقابتی از طریق بهبود رضایت مشتری نیز دست پیدا خواهند کرد.

در حال حاضر مشتریان از انواع گوناگون تکنولوژی به ویژه اینترنت به عنوان ابزار مؤثر در جهت تأمین نیازهای خود بهره می‌برند. بنابراین یکی از پیشرفته‌ترین سرویس‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی مجازی هستند که امکان ارتباط دو طرفه بین کاربران و شرکت‌ها در آن وجود دارد.

اگر چه ویژگی‌های مثبت بسیاری شبکه‌های اجتماعی در زندگی افراد دارند، ولی کماکان تناقضات و اختلافات فراوانی میان نظریه‌پردازان هست، بعضی از آن‌ها شبکه‌های اجتماعی را مدی بی‌دوام و بعضی دیگر یک فرصت همیشگی با مزایای حقیقی می‌دانند. با همه‌ی این احوال هر دوی این گروه‌ها اعتقاد دارند تا هنگامی که این شبکه‌ها در اوج هستند، باید از قدرت آن‌ها بهره برد.

اهمیت شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌ و کارها به اندازه‌ای است که تا به حال تحقیقات زیادی در این حوزه انجام گرفته است. از مهم‌ترین تحقیقات در این رابطه می‌توان به پژوهش‌های دانشگاه فناوری تگزاس اشاره کرد که نشان دادند برندهایی که به درستی از شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برند، مشتریان راضی‌تر و وفادارتری خواهند داشت.

در بخشی از کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان می‌خوانیم:

شبکه‌های اجتماعی پروفایل محور: این گونه سایت‌های شبکه اجتماعی، علاوه بر افراد، ممکن است شامل پروفایل‌های گروه‌ها، شرکت‌ها، رویدادها، سازما‌ن‌های غیرانتفاعی و یا احزاب سیاسی باشند. مای اسپیس نمونه‌های خوبی از این شبکه‌ها هستند. پس از ایجاد پروفایل و تکمیل مراحل عضویت، کاربران با مشارکت در فضای دوستان خود و با کمک قابلیت‌های چندرسانه‌ای سایت، از قبیل گذاشتن عکس، متن، محتوا یا لینک به محتواهای بیرونی، فضای خود را توسعه می‌دهند. در حال حاضر، صدها سایت شبکه اجتماعی با قابلیت‌های مختلف فنی وجود دارند که علایق و آداب و رسوم مختلفی ر ا پشتیبانی می‌کنند و میلیون‌ها کاربر توجه‌شان را به آن‌ها معطوف کرده و این سایت‌ها را در زمره کارها و فعالیت‌های روزانه خود قرار داده‌اند. در حالی که این شبکه‌ها دارای امکانات فنی متفاوتی هستند، همه آن‌ها دارای پروفایل‌های نمایانی هستند که فهرست پیوسته دوستان را، که کاربرهای سیستم هم هستند، نشان می‌دهند. پروفایل‌ها صفحات منحصر به فردی هستند که یک فرد می‌تواند «خود را به صورت فرد» نشان می‌دهد (سودن، 2003).

شبکه‌های اجتماعی محتوا محور: در این نمونه از شبکه‌ها نیز کانون اصلی ارتباط پروفایل کاربر است که بر اساس مشارکت در محتوا سازماندهی می‌شود. به طور مثال در سایتی همچون فلیکر، که به سایت اشتراک عکس معروف است، نظرات و دیدگاه‌ها در خصوص عکس‌ها تبادل می‌شود و نوع عکس دلخواه و سبک عکاسی مورد نظر فرد در پروفایل وی برجسته می‌شود. اکثر شبکه‌های حرفه‌ای و تخصصی نیز در این جرگه قرار می‌گیرند.

 ۱۰۰ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8752-86-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن ناشر
مقدمه
فصل اول: کلیات
مقدمه
گسترش شبکه‌های اجتماعی
دلایل محبوبیت اظهارنظرهای آنلاین در شبکه‌های اجتماعی
تعریف واژه‌ها و اصطلاحات به کار برده شده در کتاب:
فصل دوم: تجارت الکترونیکی
مقدمه
مفهوم بازاریابی
فرآیند تبدیل عرضه به تقاضا
تجارت الکترونیک
انواع تجارت الکترونیکی
منافع تجارت الکترونیک
فصل سوم: رسانه‌های اجتماعی آنلاین
مقدمه
انواع رسانه‌های اجتماعی آنلاین
انواع شبکه‌های اجتماعی
فصل چهارم: کاربرد شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی و بهبود کسب ‌و کار
مقدمه
مزایای شبکه‌های اجتماعی
فصل پنجم: رضایت مشتری
مقدمه
رضایت مشتری چیست؟
انواع رضایت
فصل ششم: کاربرد رسانه اجتماعی و ارتباطات اطلاعاتی
مقدمه
ارتباطات اطلاعاتی چیست؟
پاسخگویی نیروهای فروش و رسانه‌های اجتماعی
فصل هفتم: تاریخچه‌ای از تأثیرات شبکه‌های اجتماعی
مقدمه
فصل هشتم: تأثیر شبکه‌های اجتماعی
مقدمه
کاربرد تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان
پیشنهادات کاربردی برای مدیران
منابع

راهنمای دانلود کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان

برای دانلود کتاب تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاثیر بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بر رضایت مشتریان