دانلود کتاب تحصیلکرده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تحصیلکرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تحصیلکرده

کتاب تحصیلکرده به قلم تارا وستوور، اقدامی شجاعانه و یکی از 10 کتاب برتر سال 2018 و از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های اتوبیوگرافی است. این کتاب سرگذشت دختری را روایت می‌کند که با وجود رفتارهای بیمارگونه‌ی پدرش و مشقت‌های بسیاری که در زندگی دارد، راه خود را به سوی آینده‌ای روشن باز می‌کند.

تارا وستوور (Tara Westover) تاریخ نگار و نویسنده آمریکایی در کتاب تحصیلکرده (Educated) زندگی خود را به زیبایی به رشته تحریر درآورده است و از سختی‌هایی که در زندگی گذرانده سخن می‌گوید. کتابی که بلافاصله او را معروف کرد و به تشخیص بسیاری، از جمله ویراستاران آمازون، نیویورک تایمز، باراک اوباما، بیل گیتس و... در صف بهترین آثار سال 2018 قرار گرفت.

تارا سال 1986 در آیداهو و در یک خانواده متعصب پا به دنیا گذاشت. خانواده‌ای که باورهای مذهبی عجیب و غیر متعارف داشتند. پدر تارا به دلیل بی‌اعتمادی‌اش به حکومت، او را از رفتن به مدرسه منع کرد و به کار کردن وا داشت. تارا تا سن نه سالگی شناسنامه نداشت و به اجبار پدرش از ده سالگی شروع به کار در انبار آهن قراضه کرد. با اینکه کودکی بیش نبود اما با رفتار‌های پدرش از دنیای کودکی فاصله گرفت.

وقتی یکی از برادرهای تارا به کالج رفت او هم تصمیم گرفت تغییری در خود ایجاد کرده و سبک جدیدی از زندگی را امتحان کند. تلاش تارا برای کسب دانش، او را دگرگون کرد و سبب شد که این دختر پس از طی مسافت‌هایی طولانی، حضور در دانشگاه‌های هاروارد و کمبریج را تجربه کند.

کتاب دختر تحصیل کرده، شرحی جذاب و هنرمندانه از تلاش یک انسان برای ساخت خویشتنی نو برای خود است. این اثر 57 هفته‌ی متوالی رتبه اول پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2018 را به خود اختصاص داده و به 30 زبان دنیا نیز ترجمه شده است، همچنین توانست مقام پرفروش‌ترین کتاب در سایت‌های آمازون و یو‌اس‌ای تودی و جایزه بهترین کتاب سرگذشت‌نامۀ سایت گودریدز را از آن خود کند.

برخی نظرات درباره کتاب شگفت‌انگیز تحصیلکرده:

- شرح حالی فراموش نشدنی درباره‌ی دختری جوان. (Barnes & Noble)

- اثری گیرا، شخصی، شوکه کننده و الهام بخش. (School Library Journal)

- تا وقتی کتاب تارا وستور را نخوانده بودم فکر می‌کردم استاد خودآموزی هستم؛ ولی توانایی تارا در یکّه و تنها آموختن، مرا ضربه فنّی کرد. از اینکه تازگی در مورد کتابش با هم به گفتگو نشسته‌ایم هیجان زده‌ام. (بیل گیتس)

- تحصیلکرده، سرگذشت فوق‌العادهٔ دختر جوانی است که در خانواده‌ای در آیداهو زاده و بالنده می‌گردد که برای بقا در آخرالزمان می‌کوشند. دختری که با چنگ و دندان برای تحصیل‌کردن مبارزه می‌کند و در همان حال نسبت به دنیایی که پشت سرش باقی گذاشته، درک و عطوفت عمیقی نشان می‌دهد. (باراک اوباما)

در بخشی از کتاب تحصیلکرده می‌خوانیم:

در روز سال نو، مادر مرا با اتومبیلش به سوی زندگی جدیدم برد. چیزهای زیادی با خودم نبرده بودم: دوازده تا شیشه از هلوهایی که کنسرو کرده بودیم، رختخواب و یک کیسه زبالۀ پُر از لباس. همچنان که به سرعت در جادّه پیش می‌رفتیم به منظره‌های اطرافم نگاه می‌کردم: از قلّه‌های سیاهِ کوه‌های بِرریور رَد می‌شدیم و به کوه‌های نوک تیز راکی می‌رسیدیم. دانشگاه در قلب کوهستان واساچ قرار داشت. کوهستانی که کوه‌های سفیدش از دل خاک بیرون آمده بودند. همۀ این منظره‌ها زیبا بودند، امّا زیبایی آن‌ها در ذهن من تهدید‌آمیز بود و گویی همۀ آن زیبایی‌ها به من حمله‌ور شده بودند.

آپارتمانی که اجاره کرده بودیم در یک مایلی جنوب دانشگاه واقع شده بود. آشپزخانه، یک اتاق نشیمن و سه اتاق خواب داشت. اتاق خواب‌ها کوچک بودند. دخترهایی که در آن آپارتمان زندگی می‌کردند-می‌دانستم همۀ آن‌ها دخترند زیرا در بی وای یو خانه‌های دانشجویانِ پسر و دختر از هم جدا بودند-هنوز از تعطیلات برنگشته بودند. چیزهایی که با خود آورده بودم را از داخل اتومبیل به داخل خانه آوردم. من و مادر چند لحظه با دستپاچگی در آشپزخانه ایستادیم سپس مادر مرا در آغوش گرفت و سوار اتومبیلش شد و به راه افتاد.

سه شب را به تنهایی در آن آپارتمانِ ساکت سَر کردم. گرچه کسی به غیر از من در آپارتمان نبود و سکوت بود، امّا صداهای شهر آرامشم را بَر هم می‌زد. قبلاً بیشتر از چند ساعت در شهر نمانده بودم و تقریباً غیرممکن بود که از خودم در برابر صداهای عجیبی که دَم به دقیقه به من حمله‌ور می‌شدند، دفاع کنم.

 ۴۶۸ صفحه، ۸۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8883-26-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشتِ نویسنده
مقدمه
بخش اول
فصل اول: انتخاب خوبی
فصل دوم: قابله
فصل سوم: کفش‌های کِرِم رنگ
فصل چهارم: زنانی از قبیلۀ سرخ پوست
فصل پنجم: دستان شرافتمند
فصل ششم: او خودش را سِپَر تو خواهد کرد
فصل هفتم: خداوند خودش کارها را درست خواهد کرد
فصل هشتم: روسپی‌های کوچک
فصل نهم: بهترین در نسل خود
فصل دهم: سپری از پَر
فصل یازدهم: غریزه
فصل دوازدهم: چشم ماهی
فصل سیزدهم: سکوت در کلیساها
فصل چهاردهم: پاهایم به زمین نمی‌رسد
فصل پانزدهم: خداحافظ کودکی
فصل شانزدهم: بندۀ ناسپاس و خداوند سرکش و نافرمان
بخش دوّم
فصل هفدهم: آن را مقدّس بدار
فصل هجدهم: خون و پَر
فصل نوزدهم: آغاز
فصل بیستم: تک‌نوازیِ پدرها
فصل بیست و یکم: عرقچین
فصل بیست و دوّم: آنچه نجوا کردیم و آنچه فریاد زدیم
فصل بیست و سوّم: من اهل آیداهو هستم
فصل بیست و چهارم: شوالیۀ آواره و سرگردان
فصل بیست و پنجم: عملکرد گوگرد
فصل بیست و ششم: انتظار
فصل بیست و هفتم: اگر زن بودم
فصل بیست و هشتم: پیگمالیون
فصل بیست و نهم: فارغ‌التحصیلی
بخش سوّم
فصل سی‌ام: دست قادر مطلق
فصل سی ویکم: غم و شادی
فصل سی و دوّم: داد و بیداد زن در خانۀ بزرگ
فصل سی و سوّم: جادوی فیزیک
فصل سی و چهارم: ذات و جوهر هر چیز
فصل سی و پنجم: دیوانۀ عاقل
فصل سی و ششم: چهار بازوی بزرگِ چرخان
فصل سی و هفتم: قمار برای رستگاری
فصل سی و هشتم: خانواده
فصل سی و نهم: تماشای بوفالوها
فصل چهلم: تحصیل‌کرده
قدردانی

راهنمای دانلود کتاب تحصیلکرده

برای دانلود کتاب تحصیلکرده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تحصیلکرده
مرضیه معینی
۱۳۹۸/۵/۱۲
کتاب طوری نوشته شده که آدم با خوندنش می‌تونه تمام احساسات نویسنده رو درون خودش حس کنه، این حجم از تغییر تو زندگی یه آدم واقعا باور نکردنیه
زهرا امینی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
با خوندن کتاب هر لحظه از دست پدر تارا و شن و همینطور مادر تارا عصبی میشدم. پدر و مادر با تعصباتشون زندگیه بچه‌ها رو خراب میکنن. واینکه تارا چه قدر خوب تونست خوش رو متقاعد کنه که مهمترین آدمهای چون به بیشتر...
زهرا فرامرزی
۱۳۹۸/۹/۲۱
تعریفش رو زیاد شنیدم دوست دارم بخونمش و قیمتش در کتابراه خیلی خوبه نسبت به بقیه کتابخوان ها
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۷)