دانلود کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

جازمین دارزنیک در کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر، سعی دارد در یک روایت داستانی زندگی فروغ فرخزاد شاعر معاصر ایرانی را به تصویر بکشد.

فروغ‌الزمان فرخزاد معروف به فروغ فرخزاد، شاعری برجسته و اثرگذار بود و اشعار پنج دفترش در ذهن بسیاری از مخاطبان ادبیات حاضر باقی مانده است و جایگاه والایی برای اهل ادبیات دارد. او حتی مخاطب عام را هم جذب قدرت کلماتش کرده و آثارش همیشه پرفروش‌ بوده، از سویی زندگی خصوصی او هم جذابیت بسیاری داشته است.

آن‌طور که جازمین دارزنیک (Jasmin Darznik) بیان کرده، در زمان نگارش این اثر لحظه به لحظه تحت تاثیر شخصیت فروغ فرخزاد قرار گرفته است. او می‌گوید: اگر شعر همان شعله‌ی احساسی باشد که در وجود بعضی‌ها آشکار شده، پس تمام وجود فروغ از آتش بوده است. ترانه مرغ اسیر (Song of a captive bird)، داستانی پراکنده از شعر فروغ است. منتقدان در مورد ویژگی اصلی این رمان گفته‌اند که این اثر درباره فروغ شدن است که هم به نواحی تاریکی نور می‌تاباند که تاکنون در سایه مانده‌اند و هم تصویری از ایران دهه 34 و روشنفکران آن روزگار ارائه می‌دهد.

صدای انتقاد فروغ در شعر و زندگی خصوصی و تأثیرگذاری‌اش بر فضای روشنفکری و ادبی عصر خود ترانه مرغ اسیر را به اثری بی‌مانند درباره یک شاعر درخشان ایرانی تبدیل کرده است، با شخصیت‌هایی کاملا واقعی که نویسنده در مورد بعضی از آن‌ها ترجیح داده از اسم‌های دیگر استفاده کند؛ اما شخصی که کمی آشنایی با تاریخچه ادبیات و هنر آن دوران داشته باشد، همه را بدون شک می‌شناسد.

ترانه مرغ اسیر به دل بسیاری از منتقدان ادبی نشسته و حداقل اینکه نظرشان در مورد این کتاب منفی نبوده است. منتقد نشریه نیویورک‌تایمز این اثر را ستوده و گفته است: «داستان شکوهمند زنی که خود را در دل همه سختی‌ها و مشکلات، با شعله عشق و شعر زنده نگه می‌دارد، زنی که وجودش سرشار از آتش بوده. رمانی که نشان می‌دهد گاهی خواستن و عشق ورزیدن، خودش یک انتخاب سیاسی است. در این رمان زنی را می‌شنویم که حتی با عشق ورزیدنش هم می‌تواند کوه‌ها را جابه‌جا کند. زنی که وجودی سرشار از عشق به آزادی دارد، کسی که از همه‌کس می‌گذرد تا بتواند آوای مانده در گلویش را فریاد کند.» منتقد دیگری هم گفته: «ترانه مرغ اسیر صدایی ا‌ست که خود را از اعماق سکوت بالا می‌کشد و عطش گفتن و شنیده ‌شدن دارد.»

یاسمین درزنیک یا همان جازمین دارزنیک در سال 1352 در تهران به دنیا آمد و تنها 5 سال در ایران زندگی کرد و همراه با خانواده خود به آمریکا مهاجرت کردند. او در دانشگاه، رشته‌ی ادبیات داستانی خواند و در ادامه از دانشگاه پرینستون دکترای ادبیات انگلیسی را دریافت کرد و چند سالی است در دانشگاه هنر کالیفرنیا ادبیات و نویسندگی خلاق تدریس می‌کند. او با رمان «دختر خوب: خاطرات پنهانی مادرم» مشهور شد و کتاب‌اش در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و رمان‌اش به 13 زبان ترجمه شد. همین استقبال موجب شد بسیاری منتظر رمان جدید او باشند و 6 ماه پس از انتشار، رمان جدیدش به فارسی ترجمه شد.

فهرست مطالب

۱۸ دقیقه
بخش اول
۳۵ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۴۷ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۳۹ دقیقه
بخش ششم
۳۴ دقیقه
بخش هفتم
۴۰ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۴۳ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۳۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۴۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۵۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۱ دقیقه
بخش هفدهم
۲۱ دقیقه
بخش هجدهم
۱۸ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۲ دقیقه
بخش بیستم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۷ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و هشتم
 ۱۳ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۷۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر

برای دانلود کتاب صوتی ترانه مرغ اسیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ترانه مرغ اسیر
زاها م
۱۳۹۸/۴/۲۶
عالی بود هم کتاب هم راوی، خیلی دلنشین بود
فائزه میرسلطانی
۱۳۹۸/۶/۴
نکته مثبت این کتاب صوتی، صدای دلنشین گوینده‌اس. شنیدن ماجرای زندگی فروغ فرخزاد جذابه، هرچند که یه سری گاف داشت مثل اسم ابراهیم گلستان که داریوش گلشیری شده بود. یه سری شخصیت‌پردازی‌ها هم ضعف داشت و یه بیشتر...
فریده سریری
۱۳۹۸/۵/۱۳
کتاب عالی، بابیان شیوا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)