دانلود کتاب ترجان

  • از: علی خوشدست
  • ناشر: کتاب ارمیا
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ترجان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ترجان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ترجان

کتاب ترجان نوشتۀ علی خوشدست، که به نوعی حرکت تمثیلی جدال با مدعی است، در یک سوی، تمایلات مشروع دنیوی را قرار داده و در دیگر سوی مسیر روشن شهادت! و در این میان، شهیدان، هفت خوان گرفتاری‌های دنیوی را در می‌نوردند و به شهادت نائل می‌شوند.

علی خوشدست در کتاب ترجان توانسته، مباحث پیرامون ولایت، قضا، فنا، عشق و سایر موضوعات، از این‌ دست را به زیبایی بیان کند و از طرفی ماجراهای واقعی را که افسانه می‌نماید، در فضایی مه‌آلود و نیمه‌روشن به تصویر بکشد و به حقیقت مانندی آن‌ها کمک کرده و باورپذیر کند.

عرصه‌ی دفاع مقدس، مولّد موضوعات متضاد و متفاوت است و تلاقی مباحث از این وادی، به ساحتِ ادبیات دفاع مقدس هم، راه پیدا کرده و وظیفه‌ی خطیر نویسندگان را، پیش چشم می‌آورد.

با رصد ابتدایی سیر تطوّر تاریخ ادبیات این مرز و بوم، می‌توان دریافت: که تقریباً دو قله‌ی بلند محتوایی جدا از هم، در این وادی، گردن فرازی می‌کنند، قله‌هایی مجزا و گاه، پشت به یکدیگر! که یکی حماسه است و دیگری عرفان!

این محتوای غنی و کامل در ادبیات دفاع مقدس، نویسندگان را به چالش جدی کشیده است و توان هنر و ادبیات را، به مبارزه طلبیده، و این فرمایش مقام معظم رهبری را که: «آیا ما، خواهیم توانست این گنج را استخراج کنیم» بیشتر به رخ می‌کشد.

به نظر می‌رسد حرکت زبانی علی خوشدست، آغاز راهی است که سال‌های سال، ادبیات مقاومت، انتظار ظهورش را کشیده و آسیب‌شناسی و نقد و بازخوانی این روش نگارش که در این حوزه، بدیع است، می‌تواند افق‌های آن‌ را روشن کرده و ادبیات نمادین را در حوزه‌ی دفاع مقدس به بالندگی برساند.

در بخشی از کتاب ترجان می‌خوانیم:

شاید علت این که این همه آرزوی ریز و درشت توی سرم جاگیر می‌شد و امیدمُ به دسترسی اونا از دست نمی‌دادم یه پوستر بود که توی بقالی عمو رجب هر روز صبح روی دیوار می‌دیدم.
توی اون پوستر نوشته بود: «به همه آرزوهای خود خواهید رسید!»
باور نمی‌کردم! یعنی می‌شد من به اون همه آرزو برسم!.
و همیشه برای جواب این سؤال، خودمُ می‌رسوندم مغازه‌ی عمو رجب و با دیدن اون پوستر به آینده دل‌گرم می‌شدم!.

 ۱۳۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-95992-6-4 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ترجان

برای دانلود کتاب ترجان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ترجان