دانلود کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر...

  • از: سعید قنبری
  • ناشر: انتشارات کلید آموزش
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر... و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر...

کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر... نوشته‌ی سعید قنبری به شما کمک می‌کند آنچه را که برایتان به معنای واقعی کلمه، خوشبختی محسوب می‌شود را کشف کنید و بر حسب توانایی‌ها و ویژگی‌هایتان مناسب‌ترین و کوتاه‌ترین راه را برای رسیدن به آن بیابید.

اگر تاکنون از خود نپرسیده‌اید که خوشبخت هستید یا نه! این کتاب را نخوانید. نویسنده کتاب به عنوان مشاور و مدرس مهارت‌های ارتباطی، ‌در این کتاب راه رسیدن به خوشبختی را با شما آموزش می‌دهد. همه چیز در واقعیت و توسط خودتان اتفاق خواهد افتاد و نویسنده برای هیچ‌کس نسخه حاضری موفقیت و خوشبختی نپیچیده است!

هر فرد به هر حال دارای شخصیتی شکل گرفته و دارای شرایط خانوادگی، تحصیلی، شغلی و اجتماعی منحصر به فردی است که در بیشتر موقعیت‌ها قادر به تغییر ساختار همه آن‌ها نیست، اما می‌تواند با استفاده از این کتاب بهترین شکل ممکن از زندگی و خوشبختی را بر حسب شرایط خود تعریف کند، اصلی‌ترین نقطه ضعف‌های خود را بیابد و همه چیز را طوری تنظیم کند که خود را به بالاترین ورژن خود ارتقا دهد، این کار شخصی‌سازی واقعی خوشبختی خواهد بود.

اگر از نظر شما سرنوشت قابل تغییر نیست به یقین بدانید که قابل تنظیم است! و تعادل و نظم در زندگی نام فنی خوشبختی محسوب می‌شود یعنی همان تعادل و نظمی که با مطالعه این کتاب به زندگی شما گام خواهد گذاشت.

خوشبختی را نه به‌ عنوان یک قله‌ی سنگی و ثابت، بلکه به‌ عنوان یک دریای سیال و پویا نیز می‌توان دید و به جزیره‌های بزرگ و کوچک و ساحل‌های دور و نزدیک آن می‌توان سفر کرد. این کتاب به شما کمک خواهد کرد که سیاحت شجاعانه‌ای در دریای مواج زندگی داشته و رسیدن به خوشبختی را تجربه کنید! تفاوت این کتاب با سایر روش‌های مرسوم یافتن خوشبختی، در کشف و بیان شیوه‌های شخصی‌سازی خوشبختی است! شما چه پول را عامل خوشبختی بدانید و چه هر عامل و موضوع دیگری را؛ این کتاب باعث خواهد شد که درستی ارزیابی کنونی خود از خوشبختی را دوباره سنجیده و سپس از کوتاه‌ترین طریق ممکن به آرزوی خوشبختی خود دست یابید.

آموزش‌های کاربردی کتاب، ابتدا به‌ صورت اصول مشخص با بیانی علمی و در عین‌ حال ساده توضیح داده شده و سپس در قالب شخصیت‌ها یا مثال‌هایی در شرایط واقعیِ جامعه بیان شده‌اند. به‌ این ترتیب برای هر آموزش ارائه‌ شده، چند مثال و الگوی قابل‌ مشاهده در جامعه‌ی ایران نیز در دسترس شما خوانندگان ارجمند قرار گرفته تا بتوانید با راحتی بیش‌تری آموزش‌های این کتاب را عملی کرده و از آن‌ها در زندگی خود سود ببرید.

در قسمتی از کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر... می‌خوانید:

فناوری‌های جدیدی که در دوران زندگی ما یا کمی قبل از آن پدید آمده‌اند و در آینده نیز پدید خواهند آمد، در کنار تمام آزادی‌ها و آسایش‌ها و راحتی‌هایی که برای ما به ارمغان می‌آورند، عیب‌های بزرگی را نیز به همراه دارند. در وهله‌ی نخست ملاحظه می‌کنیم که این فناوری‌ها باعث ایجاد شغل‌های جدید شده‌اند آن‌ هم شغل‌هایی که بعضی وقت‌ها با استفاده از خدمات آن‌ها؛ لازم نیست انسان‌ها برای رفع برخی نیازهایشان حتی از خانه خارج شوند.

در بعضی از این شغل‌ها، کارکنان در محل کارشان در جایی، ثابت می‌نشینند و تا پایان ساعت کار از آن‌جا تکان نمی‌خورند. این مسئله باعث کاهش شدید فعالیت‌های جسمی در بخش بزرگی از جامعه و در نتیجه بروز و ظهور چاقی و بیماری‌های قلبی و عروقی بیش‌تر می‌شود. هم‌چنین در اثر این فن‌آوری‌های نوظهور، ارتباط انسان‌ها با هم کم شده که این رَوند در نهایت باعث به وجود آمدن بیماری‌ها و عارضه‌های جدید عصبی خواهد شد.

یک کارشناس ارتباطات، پیرامون این موضوع می‌گوید: در تعریف آسیب باید به وجود یک چارچوب مفهومی و یک سیستم قائل باشیم چرا که آسیب‌شناسی، مبتنی بر یک دیدگاه ساختاری است. آسیب، یعنی ناکارآمدی و ناتوانی بخش یا کل یک سامانه (سیستم)؛ به‌ گونه‌ای که قادر نباشد هدف‌ها و کارکردهایی که برایش تعریف شده است را محقق کند. به عقیده‌ی یکی از مدرسان مطرح دانشگاهی به نام دکتر اسماعیل قدیمی، «ورود نابه‌هنگام فناوری‌های نوین به جامعه، به نظام‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، تربیتی و اخلاقی آن جامعه آسیب می‌زند. البته باید متذکر شد که ابزارها برای تسهیل و بهبود زندگی بشر ساخته شده‌اند و به‌ خودی‌ خود آسیب‌رسان نیستند و این مدیریت و نحوه‌ی به‌ کارگیری آن‌ها است که ایجاد آسیب می‌کند.

فهرست مطالب

پیشگفتار: معرفی کتاب «تعادل در زندگی آسان است اگر...»
مقدمه: پول عامل خوشبختی هست؟ نیست؟
فصل اول: خوشبختی تو چه رنگی است؟!
تعریف خوشبختی!
تفاوت‌های خوشبختی در واقعیت
ریشه‌ی خوشبختی در چیست؟
آیا خوشبختی می‌تواند تک‌بُعدی باشد؟
موفقیت چیست؟
تعریف شکست
دشمن اصلی حال خوش
انگیزه و بی‌انگیزگی
انواع بی‌انگیزگی
انسان موفق
فصل دوم: برهم زنندگان تعادل در زندگی
تعادل و عدم تعادل
بررسی دلیل‌ها و انگیزه‌های کار طولانی‌ مدت
توصیه‌هایی به شب‌کارها
عوارض کم‌خوابی و اختلال در خواب شبانه
اعتیاد به کار
عارضه‌های شخصی و شغلی کار زیاد
عارضه‌های کار زیاد بر روی روابط
فصل سوم: مسیر خوشبختی و مشکلات خانوادگی
مشکلات خانوادگی
انواع مشکلات خانوادگی
شش مرحله‌ی رفع مشکلات خانوادگی
نُه وظیفه‌ی همسران نسبت به یکدیگر
رابطه‌ی کار زیاد و گسست‌های خانوادگی
مرور دوباره وظیفه‌های همسران برای خوشبختی
فصل چهارم: استفاده از فناوری در رسیدن به خوشبختی
برخی عدم تعادل‌های مفید برای خوشبختی!
تأثیر فناوری‌های جدید بر خوشبختی
شغل‌هایی که در آینده نمی‌توانید روی بقای آن‌ها حساب کنید!
فناوری، موتور محرک تحصیلات بیش‌تر!
فناوری، مصرف‌گرایی و پسرفت خوشبختی!
فصل پنجم: انواع اعتیادهای فیزیکی و رفتاری
اعتیاد چیست؟
انواع اعتیاد
اعتیادهای رفتاری
اعتیاد به مواد مخدر
اعتیاد به مواد مخدر به‌عنوان یک مسئله‌ی فیزیولوژیکی
اعتیاد به سیگار
برخی از انواع اعتیاد رفتاری
فصل ششم: شناخت و استفاده از انواع هوش برای خوشبختی
هوش
هوش هیجانی، EQ یا IQ مسئله این است!
شخصیت شناسی
نظریه‌ی هوش‌های چندگانه
انواع هوش‌ها از نظر هاوارد گاردنر
نقدهایی بر نظریه‌ی هوش‌های چندگانه
چگونه با استفاده از هوش‌های چندگانه خوشبختی را بیابیم!
فصل هفتم: ترسیم و تنظیم چرخ زندگی
مفهوم چرخ زندگی و پیشینه‌ی آن
الگوی چرخ زندگی
کار و درآمد مالی
سلامتی
خانواده
عشق و ازدواج
یادگیری و رشد
معنویت
دوستان و ارتباط
تفریح و سرگرمی
نکته‌های مهم در ارتباط با چرخ زندگی
کاربرد مدل چرخ زندگی در هدف‌گذاری و رشد متوازن در جنبه‌های مختلف زندگی
ویژگی‌های و مدل‌های مختلف چرخ زندگی
نحوه‌ی استفاده از مدل چرخ زندگی و معرفی بُعدهای آن
تفسیر شکل چرخ زندگی
طرز هدف‌گذاری در هر یک از بُعدهای چرخ زندگی
نکته‌های نهایی برای استفاده از مدل چرخ زندگی
جمع‌بندی

 ۱۵۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-274-139-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۷۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر...

برای دانلود کتاب تعادل در زندگی آسان است اگر... و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تعادل در زندگی آسان است اگر...
عانگع اصلانیان
۱۳۹۷/۱۰/۲۷
دیدگاه های خوبی داره.
modireshad .com
۱۳۹۷/۱۰/۲۸
سپاسگزارم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)