دانلود کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی

  • از: کارلوس کاستاندا، غزال رمضانی
  • ۱۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی

کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی نوشتۀ کارلوس کاستاندا، شامل آموزه‌ها و تعلیماتی مرتبط با مقوله آگاهی، عرفان و ماوراءالطبیعه است و دانش کهن ساکنان بومی قاره آمریکا را، از زبان استادی بی بدیل به نام «دن خوان ماتوس» بازگو می‎کند.

دن خوان راهنمای کاستاندا در سیر و سلوک آگاهی است و استادی منحصر به فرد در معرفت. او دانش و روشن بینی خود را از طریق تجارب عملی و صبوری بسیار به کاستاندا منتقل می‌کند که این ارتباط، نهایتاً منجر به تغییر دیدگاه‎های او نسبت به جهان پیرامون می‌شود.

کارلوس کاستانِدا (Carlos Castaneda)، نامی شناخته‌ شده برای تمام کسانی است که به کتاب‌های عرفانی و مسائل ماوراءالطبیعه علاقمند هستند.

جملاتی از دُن خوان:

- قدرت یک ابزار یا شئ به صاحبش بستگی داره، به این‌که اون چطور آدمیه.
- قدرت به نوع دانشی که داری بستگی داره. فایدۀ دونستن چیزی که بی‌فایده‌ است چیه؟
- ترس اولین دشمن طبیعی آدمه که باید در مسیر معرفت بهش غلبه کرد.
- از این‌که مدام به خودت نگاه می‌کنی خسته می‌شی و این خستگی تو رو نسبت به تمام چیزای دیگه کر و کور می‌کنه.

در بخشی از کتاب تعلیمات دن خوان (Teachings of Don Juan; A Yaqui Way of Knowledge) می‌خوانیم:

دن خوان گفت سؤالاتی که من پرسیده بودم فقط کلمات بودند. بهتر است که سؤال به زبان آورده نشود، بلکه از درون پرسیده شود. او به من گفت حامی می‌خواسته درسی به من بدهد و برای اثبات این‌که می‌خواسته درسی به من بدهد نه این‌که مرا بترساند، خودش را دو بار به شکل نور به من نشان داده.

به دن خوان گفتم هنوز هم درک نمی‌کنم اگر مسکالیتو مرا پذیرفته، چرا مرا به وحشت انداخته. به دن خوان یادآوری کردم طبق گفتۀ خودش، پذیرفته شدن توسط مسکالیتو به این معناست که شکل او ثابت است و از لطف و سعادت، به کابوس تغییر موضع نمی‌دهد. دن خوان دوباره به من خندید و گفت اگر به سؤالی بیندیشم که آن موقع در قلبم داشتم و با مسکالیتو حرف زدم، خودم درسم را فرا خواهم گرفت.

اندیشیدن به سؤالی که در «قلبم» داشتم، کاری دشوار بود. به دن خوان گفتم در آن لحظه افکار زیادی در ذهنم داشتم. وقتی پرسیده بودم که آیا در مسیر درست هستم، در واقع منظورم این بوده که آیا پایم در هر دو دنیاست؟ کدام دنیا راستین است؟ و باید چه مسیری را در زندگی‌ام دنبال کنم؟

دن خوان به توضیحاتم گوش داد و سرانجام گفت من دیدگاه شفافی نسبت به دنیا ندارم و حامی به زیبایی درسی آشکار به من داده است.

او گفت: «تو فکر می‌کنی دو دنیا برای تو وجود داره، دو مسیر. اما فقط یکی هست. حامی با شفافیت باور نکردنی جوابت رو داده. تنها دنیایی که برای تو در دسترسه، دنیای انسان‌هاست و تو نمی‌تونی انتخاب کنی که این دنیا رو ترک کنی. تو یک انسان هستی! حامی بهت نشون داد دنیای سعادتمند جاییه که هیچ تفاوتی بین چیزها وجود نداره، برای این‌ که اون‌جا کسی نیست که تفاوت‌ها رو زیر سؤال ببره. اما اون‌جا دنیای انسان‌ها نیست. حامی تو رو از اون دنیا بیرون انداخت و بهت نشون داد یک انسان چطور فکر می‌کنه و می‌جنگه. این دنیای انسان‌هاست! و انسان بودن یعنی محصور به این دنیا بودن. تو اون‌قدر غرور داری که فکر می‌کنی توی دو دنیا زندگی می‌کنی، اما این فقط غرور توست. هیچ دنیایی به جز یک دنیا برای ما وجود نداره. ما انسان هستیم و باید با قناعت دنیای انسان‌ها رو دنبال کنیم. من فکر می‌کنم این درسی بود که حامی به تو داد.»

 ۳۴۰ صفحه، ۴۶۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی

برای دانلود کتاب تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تعلیمات دن خوان، طریقت آگاهی در مکتب سرخپوستان یاکی
محمد تقی پورآذر
۱۳۹۷/۳/۱۹
آثار کاستاندا از اون دسته آثاری هست که باید روش مطالعه اونها رو بیاموزید و این یک عمر زمان میخواد! اگر کسی فکر کنه با یکبار خوندن میتونه به نتیجه برسه در اصل خودش رو درگیر یک جدال بی حاصل کرده و هرگز بیشتر...
رضا قهرمانی
۱۳۹۷/۸/۲۲
سارا خانم راست میگن شما چرا اینقدر حرص و جوش می خوری عموجان! برای سلامتیتون خوب نیست!
کوروش کبیری
۱۳۹۷/۱۱/۲۰
سلام در میان شما علاقمندان آیا کسی هست که کتاب های صوتی کارلوس کاستاندا رو داشته باشه.
وقتی پا به عمل رسید دیدگاه از ذهن خارج شده و دیگر قضاوتی نیست.
mohammad moradi
۱۳۹۸/۳/۱۹
قشنگترین کتابش قدرت سکوت و هدیه عقاب است که من اینجا ندیدم.اما از کسی که این کتاب را برای موبایل نوشته ممنونم و خسته نباشه.با تشکر و امیدوارم این دو کتاب رو به لیست اضافه کنه.
غزال رمضانی
۱۳۹۸/۳/۲۱
از لطف تون متشکرم دوست عزیز. تمام کتابهای کاستاندا به ترتیب منتشر خواهند شد. همونطور که در جریان هستید، هدیه عقاب و قدرت سکوت، کتاب ششم و هشتم این مجموعه هستن. به زودی منتظر کتاب افسانه های قدرت باشید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)