دانلود کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی

کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی نوشته‌ی آسکر جاکندروپ و مایکل گلیسون به مباحثی چون اصول کلی تغذیه، منابع سوخت عضله، انرژی، تخلیه‌ی معده‌ای هضم و جذب، اختلالات تغذیه‌ای در ورزشکاران، تغذیه و عملکرد ایمنی در بدن و... می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی:

در سالیان اخیر به دلیل نقش مهم و حیاتی تغذیه در عملکرد یک ورزشکار، تغذیه‌ی ورزشی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در واقع تغذیه در همه‌ی فرآیندهای تولید انرژی و برگشت به حالت اولیه در فعالیت‌های ورزشی نقشی مهم و تاثیرگذار دارد. برخی مفاهیم کلیدی در مورد تغذیه، برای درک و به کارگیری اصول تغذیه ورزشی ضروری محسوب می‌شود. همچنین به اطلاعاتی در مورد فرآیندهای بیوشیمیایی و فیزیولوژیایی که در سلول‌ها و بافت‌های مختلف رخ می‌دهند و چگونگی یکپارچه شدن این فرآیندها در داخل بدن نیاز است.

بسیاری از دوره‌های پایه در موضوعات مربوط به علوم ورزشی، برخی مباحث تغذیه را دربرمی‌گیرد و هدف آسکر جاکندروپ (Asker Jeukendrup) و مایکل گلیسون (Michael Gleeson) در کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی (Sport Nutrition: An Introduction To Energy Production And Performance) آشنا کردن دانشجویان و همچنین ورزشکاران و مربیان با اصولی است که تغذیه ورزشی و ارتباط آن با عملکرد ورزشی را دربرمی‌گیرند.

روش مطالعه‌ی کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی:

شما برای مطالعه این کتاب به درک عمیق بیوشیمی، زیست‌شناسی، شیمی یا فیزیولوژی نیاز ندارید؛ اما باید با برخی مفاهیم پایه آشنا باشید؛ زیرا ویژگی‌های فیزیکی، شیمیایی و بیوشیمیایی سلول‌ها و بافت‌ها است که پاسخ‌های فیزیولوژیایی به فعالیت ورزشی و اثر تغذیه بر این پاسخ‌ها را تعیین می‌کند. اگر با این مفاهیم نا آشنا هستید یا اطلاعات اندکی در مورد مفاهیم پایه دارنید، باید پیش از شروع مطالعه فصل‌های این کتاب، پیوست A را مطالعه کنید. پیوست A شامل توضیحات مختصری در مورد فرآیندها و ساختارهای فیزیکی، شیمیایی و زیست‌شناختی است. هر گونه سردرگمی در مورد اصطلاحات استفاده شده در این کتاب می‌تواند با رجوع به واژه‌نامه وسیع آن مرتفع شود که در آن جا بسیاری از اصطلاحات و اختصارات رایج استفاده شده در تغذیه، فیزیولوژی و سوخت و ساز (متابولیسم) تعریف شده است.

پس از مطالعه‌ی این کتاب، باید درک کاملی از اصول تغذیه در ارتباط با ورزش داشته باشید. همچنین فهم عالی از اینکه چگونه تغذیه، می‌تواند عملکرد ورزشی، تمرین و برگشت به حالت اولیه را تحت تأثیر قرار دهد، خواهید داشت، بنابراین، باید قادر باشید توصیه‌های تغذیه ورزشی مناسبی را به ورزشکاران با مربیان ارائه دهید و این در حالی است که ساز و کارها و دلایل پشت پرده این توصیه‌‌ها را خوب درک کرده‌اید.

کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالب این کتاب برای دانشجویان، معلمان و اساتید تربیت بدنی و علوم ورزشی، ورزشکاران و مربیان کاربردی و سودمند خواهد بود.

در بخشی از کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی می‌خوانیم:

کربوهیدرات در روزهای پیش از مسابقه مصرف کربوهیدرات در چند روز منتهی به مسابقه، پر سازی کامل ذخایر گلیکوژن عضله را میسر می‌سازد. پژوهش گران اسکاندیناوی نشان دادند گلیکوژن عضله می‌تواند با تغییر رژیم غذایی و تمرین، بیش جبران شود (بر گستروم و هالتمن 1997). آن‌ها در مجموعه‌ای از پژوهش‌ها، پروتکل پیش جبرانی را گسترش دادند که پیامد آن افزایش غلظت گلیکوژن عضله است. این رژیم‌های تمرینی و غذایی با تخلیدی گلیکوژن در وهله‌های تمرین آغاز شد (شکل 2-3 الف را ببینید). سپس فعالیت ورزشی با 3 روز رژیم پر پروتئین و پرچرب ادامه یافت. آزمودنی‌ها در روز چهارم، یک وهله تمرین و امانده از انجام دادند و سپس در سه روز بعد از رژیم‌های پر کربوهیدرات استفاده کردند. گروه دیگری از آزمودنی‌ها همین پروتکل تمرینی را با رژیم غذایی معکوسی اجرا کردند.

جالب توجه است که این مطالعه آشکار ساخت آزمودنی‌هایی که ابتدا از رژیم پر پروتئین، پرچرب و کم کربوهیدرات و سپس از رژیم پر کربوهیدرات استفاده کردند، بر سازی ذخایر گلیکوژن بالاتری داشتند؛ بنابراین، پژوهشگران بحث کردند اگر پس از تمرین از کربوهیدرات استفاده شود، دوره‌های تخلیه‌ی کربوهیدرات، پر سازی بیشتر گلیکوژن را به همراه خواهد داشت.

 ۳۳۷ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-355-192-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۹۰۰۰ ت - 33.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: اصول کلی تغذیه
فصل 2: منابع سوخت عضله و سوخت‌وساز فعالیت ورزشی
فصل 3: انرژی
فصل 4: تخلیه‌ی معده‌ای، هضم و جذب
فصل 5: کربوهیدرات‌ها
فصل 6: چربی
فصل 7: پروتئین و اسیدهای آمنه
فصل 8: نیاز به آب و تعادل مایعات بدن
فصل 9: ریزمغذی‌‌ها: ویتامین‌ها و مواد معدنی
فصل 10: مکمل‌های غذایی
فصل 11: کنترل وزن
فصل 12: اختلالات تغذیه‌ای در ورزشکاران
فصل 13: تغذیه و عملکرد ایمنی در بدن
پیوست A: مفاهیم کلیدی در بیوشیمی مرتبط با تغذیه ورزشی
پیوست B: جدول تبدیل واحدها
پیوست C: جیره‌های روزانه توصیه شده برای آمریکای شمالی
پیوست D: جیره‌های روزانه توصیه شده برای انگلستان
پیوست E: جیره‌های روزانه توصیه شده برای استرالیا
واژه‌نامه
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی

برای دانلود کتاب تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تغذیه ورزشی: درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی
رژیم غذایی، تغذیه ورزشی، تغذیه ورزشی مناسب، برنامه تغذیه ورزشی، علم تغذیه ورزشی، تغذیه ورزشی چیست، تغذیه ورزشی مکمل ها و مواد انرژی زا، برنامه رژیم ورزشی، رژیم غذایی ورزشکاران، منابع انرژی ماهیچه ها چیست، منبع اصلی سوخت عضلات در ورزش چیست، منابع انرژی عضله، سوخت بدن در ورزش، مکمل غذایی، مکمل های غذایی، انواع مکمل های غذایی، مکمل های غذایی چیست، مکمل های غذایی و ورزشی، مکمل های غذایی برای ورزشکاران، انواع مکمل های ورزشی، معرفی مکمل های ورزشی، اختلالات تغذیه ای در ورزشکاران، اصول تغذیه، تغذیه سالم، راه های تناسب اندام، غذای سالم، سلامت بدن، تناسب اندام، راهنمای تغذیه، تمرینات ورزشی، علم تغذیه، اصول تغذیه سالم، رژیم غذایی سالم، دانلود کتاب راهنمای تغذیه، کتاب تغذیه سالم، رژیم غذایی کم کربوهیدرات چیست، نمونه رژیم کم کربوهیدرات، کتاب راهنمای کامل رژیم غذایی کم کربوهیدرات، حداقل کالری مورد نیاز بدن، تمرین ورزشی، تناسب اندام با ورزش، دانلود کتاب ورزشی، انواع تمرین ورزشی، علوم ورزشی، دانلود کتاب تربیت بدنی، عسکر ای جوکندراپ، Asker Jeukendrup، Michael Gleeson، Sport Nutrition An Introduction To Energy Production And Performance، کتاب تغذیه ورزشی، دانلود pdf کتاب تغذیه ورزشی درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی، کتاب تغذیه ورزشی درآمدی بر تولید انرژی و عملکرد ورزشی pdf