دانلود کتاب تفکر ۳۶۰ درجه


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تفکر ۳۶۰ درجه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان
 ۱۸۴ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7575-07-9 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۱۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب تفکر ۳۶۰ درجه

کتاب تفکر ۳۶۰ درجه نوشته منصور دهستانی، راهنمای خودآموز و خودگام برای چهار سبک تفکر کاربردی در زندگی است. در این کتاب می‌آموزید چگونه خلاقانه فکر کنید و نقادانه تحلیل کنید، چگونه به اجزا و روابط میان آن‌ها بیاندیشید و در انتها چگونه همه‌ی دانسته‌های خود را در چارچوبی یکپارچه سازماندهی کنید.

با مثال‌ها و تمرین‌های کتاب تفکر ۳۶۰ درجه، گام به گام برای تفکری ۳۶۰ درجه توانمند خواهید شد. امروزه ارتباط تنگاتنگ میان افزایش بهره‌وری، ثبات اجتماعی، افزایش مهارت‌های فردی، بین‌ فردی، سازمانی و اجتماعی، با آموزش و یادگیری و لزوم توجه و دقت در حوزه‌ی گزینش و ارائه‌ی محتوای آموزشی بومی و اصیل بر هیچ‌‌کس پوشیده نیست، این در حالی است که به نظر می‌رسد در حوزه تربیت و تبلیغ و هدایت عقلانی، اخلاقی و دینی نسل نو، استراتژی مناسب و برنامه‌ی مشخص و کاملی برای تعامل و درک شرایط جدید به چشم نمی‌خورد و مهم‌تر آن‌ که دانش و محتوای لازم در این حوزه آن‌ چنان‌ که شایسته است تولید نشده است. در واقع تولید دانش مصداقی است از جنبش نرم‌افزاری که نیاز مبرم و حیاتی امروز جامعه‌ی ما تلقی می‌گردد.

از این رهگذر و با توجه به تعاریف جهانی از توسعه‌ یافتگی و بلوغ و رشد اجتماعی، و نیز با توجه به ضرورت‌های حاکم بر تأمین امنیت فضای فرهنگی امروز کشور که دائما مورد تهاجم و شبیخون رسانه‌ای دشمن قرار دارد، به نظر می‌رسد منابع آموزشی که از یک‌ سو در خدمت عموم باشند و از سوی دیگر و با نیت رشد مهارت‌های فردی، بین‌ فردی، سازمانی، اجتماعی، و بصیرت‌ افزایی فردی و اجتماعی عرضه و ارائه شوند، می‌بایست مقدم بر مهارت‌های حرفه‌ای و تخصصی و دانشگاهی مورد نظر و توجه مسئولان قرار گیرند.

بهبود بدون تغییر ممکن نیست. در مقدمه‌ی کتاب تفکر ۳۶۰ درجه، بر ضرورت تغییر، به‌ عنوان اصل ثابت و همیشگی زندگی، تأکید کرده‌ایم. لزوم توجه به ابعاد چهار تفکر یعنی تفکر خلاق، تفکر نقاد، تفکر کل‌نگر، و تفکر یکپارچه، بن‌مایه‌ی نگارش این کتاب بوده است.

چارچوب نظری و مدل مفهومی نگارش این کتاب خوانش بومی از دیدگاه‌های کن ویلبر، فیلسوف، روانشناس و عرفان‌ پژوه آمریکایی و صاحب آثار متعدد و مشهوری در فلسفه، عرفان، روانشناسی، و بوم‌شناسی است. در دیدگاه ویلبر، ترکیب‌های خلاقانه‌ای از سنت و مدرنیته در یک مسیر تکاملی دنبال می‌شوند که ضمن ارج نهادن به تکثر و تنوع، به وحدت و یکپارچگی وجود نیز توجه می‌شود. در این یکپارچگی، به همه‌ی مراحل تکامل انسانی به تفکیک حوزه‌ها (ولی بدون تجزیه و جداسازی) اهمیت داده می‌شود. ویلبر به این نتیجه می‌رسد که می‌توان نتیجه‌ی دستاوردهای تمام پژوهشگران معاصر را در چهار قلمرو اصلی یا کلان تقسیم‌بندی کرد.

هیچ واقعیت عینی و ذهنی در هستی وجود ندارد که خارج از این چارچوب باشد و این چهار حوزه، در عین داشتن ارتباط ناگسستنی که با هم تغییر و تحول می‌یابند، کاملا قابل ‌تفکیک و تشخیص از یکدیگر هستند. تفکیک‌ ناپذیری هر قلمرو حامل این پیام نیز هست که هر قلمرو نیازمند به‌ کارگیری ابزارهای روش‌شناسی و ارزیابی اعتبارمندی ویژه‌ی خود هستند. التقاط این ابزارها یا به کار نگرفتن مناسب آن‌ها در جای خودشان سبب تقلیل‌گرایی و باورهای تقلیل‌گرایانه‌ی افراطی خواهد شد. ویلبر مدل یکپارچه‌ی خود را به نام اختصاری «تمام حوزه‌ها تمام سطوح» نام‌گذاری کرد و معتقد است هر پژوهش یا جنبش یا نگرشی که در چارچوب این چهار قلمرو عمل نکند از ویژگی یک‌ سویه، منحرف و گسستنی برخوردار خواهد بود.

فهرست مطالب

مقدمه
تفکر خلاق
تفکر نقاد
تفکر کل‌نگر (سیستمی)
تفکر یکپارچه (انتگرال)
سخن پایانی
پیوست 1

راهنمای دانلود کتاب تفکر ۳۶۰ درجه

برای دانلود کتاب تفکر ۳۶۰ درجه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب تفکر ۳۶۰ درجه
محسن دینارونی
۱۳۹۷/۴/۱
بسیار عالی سپاسگذارم از زحماتتان
hamed 1909
۱۳۹۷/۱/۱
عالی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)