دانلود کتاب توسعه، اقتصادی، اجتماعی و علمی در ایران

  • از: کاوه احمدی علی آبادی
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب توسعه، اقتصادی، اجتماعی و علمی در ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب توسعه، اقتصادی، اجتماعی و علمی در ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب توسعه، اقتصادی، اجتماعی و علمی در ایران

مجموعه‌ مقالاتی که در این مجموعه گرد آمده اند، نتیجه سال‌ها کار پژوهشی است؛ هم به شکلی مستقل و هم زمانی که مسئولیت هایی را در نهادها و مراکز متعدد (مرکز بین‌المللی گفتگوی تمدن‌ها، دفتر آمایش سرزمین سازمان‌ مدیریت‌ و برنامه‌ریزی، انجمن جامعه شناسان بدون مرز(ssf) و غیره)‌ برعهده داشتم. حاصل آن ها علاوه بر گزارشاتی برای موسسات و مراکز مذکور، ارائه آن ها در همایش ها و کنفرانس های علمی (ملی و بین المللی) و همین طور برای انجمن جامعه شناسان بدون مرز بوده است.

در بخش هایی از متن این کتاب خواهید خواند:

آری ‌جهانی‌ شدن‌ با ماست‌، چه‌ باور کنیم‌، چه‌ نکنیم‌، چه‌ بپذیریم‌ و چه‌ نپذیریم‌ و چه‌ بپسندیم‌ یا نپسندیم!؟ تنها با ماست‌ که‌ با شناخت‌ فرصت‌ها و تهدیدهای‌ آن‌، از فرصت‌هایش‌ استفاده‌ کرده‌ و تا حد ممکن‌ از تاوان هایش‌ بکاهیم‌. نقطه‌ آغازین‌ این‌ راه‌ شناخت‌ جهانی‌ شدن‌ است‌. شناخت‌ بی‌غرض‌ آن‌ به‌ شکل‌ یک‌ پدیده‌ نوظهور. باید بدانیم‌ که‌ برچسب هایی‌ که‌ پیش‌ از شناخت‌ جهانی‌ شدن‌ بدان‌ می‌زنیم‌، تغییری‌ در تحقق‌ آن‌ به‌ وجود نمی‌آورد، تنها ما را ناتوان‌تر می‌سازد، چرا که‌ بدون‌ شناختش‌ توان‌ مواجه‌ با آن‌ را نیز از دست‌ داده‌ایم‌. این‌ مقاله‌ کوششی‌ است‌ در این‌ راه‌، تا با شناختی‌ نسبی‌ از جهانی‌ شدن‌، به‌ تحولاتی‌ که‌ در عرصه‌ بازار کار در کشورمان‌ و جهان‌ پدید می‌آورد، بپردازیم‌ و از تجارب‌ سایر کشورها در این‌ راه‌ بهره‌مند شویم‌ تا خود را در مواجه‌ با تحولات‌ آن‌، تواناتر سازیم‌.

فهرست مطالب

مقدمه
نیرو و بازار‌ کار در عصر جهانی شدن
تبیینی‌ جامع از توسعه‌ جوامع‌ روستایی‌ در ایران‌؛ برنامه ها و راهکارهایی برای توسعه پایدار
اوضاع جامعه علمی‌ ما و راه های بهبود آن
به سوی بنیاد یک اقتصاد اسلامی؛ بانکداری اسلامی، خصوصی‌سازی‌ با تعاونی ها و بورس
نقش و تأثیر کارهای داوطلبانه، سازمان های غیردولتی و تجارب بومی در زندگی و مددکاری بازنشستگان و سالخوردگان
کارآفرین، کارآفرینی و کارآفرینی اجتماعی؛ شاخص ها، نظریات و راهکارهای رشد و توسعه آن

 ۲۷۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب توسعه، اقتصادی، اجتماعی و علمی در ایران

برای دانلود کتاب توسعه، اقتصادی، اجتماعی و علمی در ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  توسعه، اقتصادی، اجتماعی و علمی در ایران