دانلود کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن (راهکارهایی برای موثر و مصمم بودن)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن (راهکارهایی برای موثر و مصمم بودن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن (راهکارهایی برای موثر و مصمم بودن)

در کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن (راهکارهایی برای موثر و مصمم بودن) نوشته‌ی دارن بریدجر و دیوید لوئیس، می‌آموزید که چطور ذهنتان را متمرکز کنید، مشکلات روزمره را حل کنید، تصمیم درست را بگیرید و کارها را واقعا به انجام برسانید.

در کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن (Think Smart Act Smart: 101 Ways to be Effective and Decisive) چگونگی استفاده از شیوه‌های ارائه شده توسط روان‌شناسان، ریاضیدانان، مشاوران تجاری، رقبای ورزشی و حتی استراتژی‌های نظامی، هنگام مواجهه شدن با مشکلات و تکنیک‌های آموزش ذهن و تمرینات ارزیابی فردی مختلفی نیز ارائه شده است.

بعضی از افراد برای تجزیه و تحلیل شرایط، وقت بسیار زیادی را تلف می‌کنند بی‌آنکه تصمیم‌هایی قطعی و مشخص بگیرند. عده‌ای دیگر تصمیم‌های خوبی می‌گیرند، اما به آن‌ها عمل نمی‌کنند. تعلل و سستی، از دست دادن انگیزه و «منتظر شدن برای فرا رسیدن زمان مناسب» می‌تواند ما را از اقدام کردن باز دارد. ترس هم از جمله‌ی این عوامل است، یعنی ترس از تبعات و پیامدهای تصمیم (بسیاری از اقدامات منطقی و با ارزش ممکن است جنبه‌ا‌ی منفی نیز داشته باشند)، ترس از تغییر، یا ترس از واکنش و عکس‌العمل دیگران که می‌تواند مانع تصمیم‌گیری شود.

برای غلبه بر این موانع و عملی کردن تصمیم‌هایتان لازم است هدفی مشخص تعیین کنید، طرح و نقشه‌ای زیرکانه برای عمل کردن داشته باشید، زمان‌تان را به‌ طور مؤثر و کارآمد مدیریت کنید، از تنبلی و سستی بگریزید و عادت جدید «اقدام کردن» را در خود خلق کنید.

با تسلط بر این عادت‌های ضروری، شما قادر خواهید بود تا حد امکان کارآمد باشید و به ‌آسانی به اهداف‌تان دست پیدا کنید.

دارن بریدجر (Darren Bridger) و دیوید لوئیس (David Lewis) در بخشی از پیشگفتار کتاب آورده‌اند: «گاهی اوقات در عرصه‌های گوناگون زندگی مانند کار، زندگی خانوادگی و یا حتی اوقات فراغت مشکلاتی ایجاد می‌شود که حل و فصل کردن آن‌ها کاری دشوار است. ممکن است شما به این نتیجه برسید که با راهکارهای معمول خود نمی‌توانید وضعیت به وجود آمده را به طور موثر مدیریت کنید و حتی ممکن است خود را بر سر دوراهی و تنگنای کاملا جدیدی ببینید. در چنین شرایطی ممکن است نیازمند ابزاری دور از ذهن باشید. این کتاب در تمام مراحل مبارزه با مشکلات، راهنمای شما خواهد بود تا جایی که بتوانید به نتیجه‌ی مطلوب دست پیدا کنید.»

در بخشی از کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن می‌خوانیم:

تا چندی پیش از این، اَبَررسانه‌های جمعی مسئول جمع‌آوری و تنظیم اخبار بودند و نگرانی بسیاری از مردم کنترل شدیدی بود که احساس می‌کردند در سازماندهی اطلاعات وجود دارد، اما امروزه با رشد سریع شبکه‌های اینترنتی هر کسی می‌تواند به اخبار و تصاویر بی‌شمار دسترسی داشته باشد و مردم نگران این مسئله هستند که هیچ نظم، کنترل و مقرراتی در این زمینه وجود ندارد.

آیا این وضعیت برای همیشه ادامه خواهد داشت؟ تخمین مدت زمانی که یک وضعیت به طول خواهد انجامید می‌تواند روی دیدگاه شما نسبت به آن موقعیت و همچنین تصمیم‌گیری‌تان راجع به آن اثر بگذارد. برای مثال اگر شما بفهمید همسایه جدیدتان که دوستش ندارید در طی دو سال آینده نقل مکان خواهد کرد، تصمیم‌تان در مورد مشاجره و اختلاف فعلی‌تان با آن‌ها کاملا تغییر خواهد کرد، اما آیا پیش‌بینی طول زمان مسائل امکان‌پذیر است؟

در این مورد دورنمای جالبی توسط فیزیکدان آمریکایی «ریچارد گات» ابداع شد. گات دیوار برلین را که در سال 1961 ساخته شده بود در سال 1969 مورد بازدید قرار داد و با خودش فکر کرد که این دیوار چند سال دیگر سرپا خواهد ماند. گات برای دیدن دیوار زمان ویژه‌ای را انتخاب نکرده بود. او با خود چنین استدلال کرد که اگر بتواند طول عمر دیوار را به 4 فصل تقسیم کند، آن‌گاه 50% شانس وجود دارد که او در زمان مشاهده‌ی دیوار در نیمه‌ی فصل دوم بوده باشد. بر اساس این فرض حدس زد که 50% احتمال وجود دارد که دیوار بین 1/3 تا 3 برابر زمان کنونی عمر کند. واقعاً دیوار 20 سال بعد در سال 1989 تخریب شد!

 ۲۱۶ صفحه، ۹۵۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8593-29-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل 1: توجه و تمرکز
تمرکز ثمربخش
تداوم و استمرار تمرکز
شیوه‌ی تمرکز شما
زمان و چگونگی انجام چند کار به‌ طور همزمان
تنظیم اولویت‌ها
فصل 2: چشم‌اندازهای تازه
گسترش راه‌حل‌های خلّاقانه
بارش فکری
تفکر دیداری (بصری)
تلنگر به حس ششم
ارزیابی مجدد خلّاقانه
فصل 3: تجزیه و تحلیل گزینه‌ها و امکانات
مشکلات همگرا و واگرا
تمرکز روی راه‌حل‌ها
محدودیت‌های کنترل
قدرت پرسش‌ها
انواع گوناگون تفکر
چاله‌های فکری و راه گریز از آن‌ها
پدیده‌ی «بچه فیل»
تغییر شرایط و گذر از زمان
فصل 4: تصمیم‌گیری شما
ارزیابی انتخاب‌ها
درخت تصمیم‌گیری
تلاش و پاداش
شیوه‌ی تصمیم‌گیری شما
درک ریسک و خطر
چه وقت شیر یا خط کنیم؟
تصمیم‌گیری گروهی
تئوری رقابت و بازی
فصل 5: نحوه‌ی برخورد با استرس و هیجانات
خلق و خوی واقعی خود را کشف کنید
پیشگویی هیجانی
نقش احترام به ‌نفس
غلبه بر نگرانی
سطح تعادل
کاهش استرس در محل کار
تکنیک‌های عملی NLP
فصل 6: اقدام کردن
تنظیم اهداف
تقویت انگیزه
مدیریت زمان
برنامه‌ریزی تکالیف
احساسات و عملکردها
10 قدم برای غلبه بر سستی و تنبلی در انجام امور
قانون 20/80
ارزیابی‌های شخصی مستمر
تکنیک سفر زمان
تکنیک «روز فعالیت»
خویشتن جدید و استوار شما

راهنمای دانلود کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن (راهکارهایی برای موثر و مصمم بودن)

برای دانلود کتاب تیز و بز فکر کن و عمل کن (راهکارهایی برای موثر و مصمم بودن) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تیز و بز فکر کن و عمل کن (راهکارهایی برای موثر و مصمم بودن)
Fahimeh Rafiei
۱۳۹۸/۷/۱۱
از همه‌ی کسانی که باعث می‌شوند کتاب‌های مورد نیازم به دستم برسند سپاسگزارم زندگیتان نور باران
محمد وحید محسنی
۱۳۹۸/۳/۲۴
بعضی از کتاب‌ها متنی روان ندارند اما پر از نکات ارزشمند هستند که استخراج ان مستلزم دقت در خواندن است.
کتاب عالی بود.
ممنونم از کتابراه و نویسنده‌های این کتاب.
Kiyrash Chobdar
۱۳۹۹/۱/۲۶
این کتاب اگر دقیق و مفهومی خوانده شود بسیار تاثیر گذار و الهام بخش است.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)