دانلود کتاب تی‌لم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تی‌لم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تی‌لم

کتاب تی‌لم نوشته میثم امیری درباره زندگی یک جوان دانشجوی عدالت‌خواه در مقطع زمانی سال 48 است که برای روز دانشجو به علاقه‌مندان کتاب معرفی می‌شود. بیشتر رویدادهای این داستان در سال ۴۸ رخ می‌دهد، در واقع ۱۶ آذر سال ۴۸ مبدأ اتفاقی در این داستان می‌شود و مابقی آن با برگشت به عقب و شکل‌گیری شخصیت راوی در دانشگاه تهران روایت شده است.

میثم امیری در رمان سعی کرده تصویری درست از اولین تجربه جدی کشور در دفاع از استقلال و ملی کردن صنعت نفت را به نمایش بگذارد. کتاب تی‌لم درباره زندگی یک جوان دانشجوی عدالت‌خواه است و از دوره تولد او در سال ۲۹ تا مرگ او را که در همان دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رخ می‌دهد را در برمی‌گیرد. این کتاب درباره سال‌های رشد و نمو جوانی به نام کیومرث است که در سال 1329 در استان سوادکوه روستای تیلم متولد می‌شود. از کتاب تی‌لم به‌عنوان اثر برگزیده در هفتمین دوره جشنواره داستان انقلاب تجلیل بعمل آمد.

در بخشی از کتاب تی‌لم می‌خوانیم:

یکی ‌دو ساعت تا شروع حرکتش به سمت تهران مانده است. می‌خواهد امانتی‌ پدر را به شیخ عبدالله بدهد. امانتی پدر چیست؟ می‌گویند امانتی در بین کوهی‌ها، پول است معمولاً. هر جایی، امانتی‌ای دارد. بین آن‌هایی که دیسکویی‌اند، امانتی، تازه از باغ انگور آمده‌ای‌ست. بین آن‌هایی که انقلابی‌اند، امانتی، اعلامیه‌های خمینی‌ست. بین کوهی‌ها و آخوندها، امانتی، پول است؛ یا زکات یا خمس، یا هر پول دیگر!

کیومرث از میدان ساعت باید برود توی خیابان نادر، و از آنجا به کوچة تنگ و باریکی وارد شود که میانة کوچه‌، سرای شیخ عبدالله است. خیابان نادر، شیرینی برایش ندارد؛ یک خیابان معمول که هزار بار ازش رد شده؛ چه وقتی که می‌خواست برود مدرسه؛ چه آن وقتی که می‌خواست رشته‌اش را انتخاب کند. در همین روزها، خیابان نادر، یک خیابان معمول بوده، با چند تا مغازه که نه هیچ‌یک‌شان ویژه‌اند، نه هیچ‌یک‌شان محبوبیتی دارند. به چیزی نگاه نمی‌کند؛ انگِ آدمی که راه و چاهش را می‌داند؛ انگِ آدمی که می‌داند کجا باید برود و چشمانش را هم ببندد، راهش را گم نمی‌کند. بیشتر از نادر، توی فکر خیابان شاه‌رضا است و رشته‌ای که راهی‌اش است؛ سیاسی. توی فکر رشتة سیاسی دانشگاه تهران است. توی فکر جهانی که دارد برایش شروع می‌شود. توی این فکر که دانشجو شده است. توی این فکر که زندگی جدیدش چه زندگی‌ای خواهد بود. اندیشه پشت اندیشه.

 ۳۰۴ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0219-1 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۱۱۵۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب تی‌لم

برای دانلود کتاب تی‌لم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تی‌لم