دانلود کتاب جامعه، جنسیت و بزه دیدگی کودکان


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جامعه، جنسیت و بزه دیدگی کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان
 ۱۸۴ صفحه، ۵۸۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-309-002-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۱۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

معرفی کتاب جامعه، جنسیت و بزه دیدگی کودکان

مطالعات و تجربیات نشان می‌دهد که تولد فرزند بعنوان بارزترین محصول پیوند زناشویی در تحکیم و تثبیت خانواده نقش ممتازی ایفا می‌کند ودر مقابل عقیم بودن و ناکامی در صورت اشتیاق وافر دو زوج در بسیاری از مواقع فروغ مهر و صفا را در روابط زناشویی سست و ضعیف می‌سازد. بدون شک تأثیر فرزند بر استحکام خانواده تا حد زیادی به میل به فرزند خواهی ارتباط دارد و شاید این میل به میل به جاودانگی بازگشت کند و چون میل به جاودانگی در عالم فانی امکان پذیر نیست از راه به یادگار گذاشتن آثار ماندگار این میل ارضا می‌گردد. از طرفی حمایت و مراقبت از کودک نیز از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است که این مورد نیز به والدین محول گشته است. مسولیت قانونی و اخلاقی ایفای این مهم در طول تاریخ بر عهده خانواده‌ها بوده است، حتی در جوامع صنعتی معاصر نیز قانون از والدین می‌خواهد که از اولادشان به گونه ای مناسب حمایت نمایند و دولت زمانی این مسولیت را بر عهده می‌گیرد که والدین ناتوانی خود را از ایفای آن به اثبات رسانند یا اینکه اصلاً در دسترس نباشند. گذشته از موضوع مراقبت، کارکرد حمایتی خانواده نیز جای بحث دارد که عبارت است از همیاری اعضای خانواده در جهت غلبه بر مشکلات و پشتیبانی از یکدیگر در برابر خلاء ها و تهدیدها ودر این میان جنسیت همچنان عامل موثری در کم و کیف ایفای این کارکرد است.

از نظر کیفی نوع مراقبت پدران و مادران متفاوت است در حالی که مادران فعالیت‌های مراقبتی خاص مانند غذا دادن، حمام کردن و نظافت کودکان را عهده دار هستند پدران بیشتر به مراقبت‌های تفریحی و بازی با فرزندان می‌پردازند. بنا به ادعای فیمنیستها اغلب وظایف والدین در قبال فرزندان در درون مفهوم "مادری" گنجانده می‌شود و مفهوم پدری صرفاً از یاری و حمایتی کلی حکایت دارد.

بزه دیدگی در کودکان شامل تماس جنسی فرد بزرگسال با کودک که شامل به کارگیری، استفاده، اغوا، تشویق و واداشتن و در گیر کردن او در رفتار روشن و ضمنی جنسی است و پس از آن شاهد ویژگیهای روانی خاص در این کودکان می‌باشیم که شامل: مشکلات رفتاری، هیجانی، شناختی و جسمانی است.

فهرست مطالب

تقدیر و تشکر
مقدمه مترجم
مقدمه
بررسی بافتی بزه دیدگی کودکان
متخصصان
کودکان قربانی
زنان تجاوزگر
گفتار پایانی
پیوست

راهنمای دانلود کتاب جامعه، جنسیت و بزه دیدگی کودکان

برای دانلود کتاب جامعه، جنسیت و بزه دیدگی کودکان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب جامعه، جنسیت و بزه دیدگی کودکان
اولین دیدگاه را شما ثبت کنید!
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه