دانلود کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)

جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)

کتاب "جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدأ و سرنوشت عالم)"، ترجمه‌ای است از کتاب "The Theory Of Everything: The Origin And Fate Of The Universe"، تألیف استفن ویلیام هاوکینگ می باشد و موضوع اصلی آن؛ دنیا، از ظهور تا فنا و به زبانی عامیانه می‌باشد.

متن این کتاب، بسیار روان و عامه‌پسند می‌باشد و سعی شده است تا مسائل و برهان ها، بسیار ساده و قابل‌فهم برای هر فردی بیان شده باشد.

هر یک از ما مدّت کوتاهی زندگی می‌کنیم که در آن سعی داریم تا اگر شده در کل جهان، ‌اندکی کاوش کنیم.

انسان‌، کنجکاو آفریده شده است. ما از خود سؤالاتی می‌پرسیم و به دنبال پاسخ آن‌ها می‌گردیم. انسان‌ها، همواره با زندگی در این دنیای پهناور که هم مهربان و هم بی‌رحم است و تعمّق در آسمان‌های بی‌کران، از خود سؤالات بسیاری پرسیده‌اند و می‌پرسند: چگونه می‌توانیم جهانی که خود را در آن یافته‌ایم درک کنیم؟ جهان چگونه رفتار می‌کند؟ واقعیت بیرون از وجود ما چیست؟ همه‌ی آنچه می‌بینیم از کجا آمده اند؟ آیا جهان به خالقی نیاز دارد؟

استفن هاوکینگ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین متفکران جهان شناخته می‌شود. او یک فیزیکدان تئوری برجسته است که آثارش به بازسازی مدل‌های کیهانی و اصلاح آنچه در آن‌ها وجود دارد کمک‌های شایانی کرده است. تصور کنید در اتاقی نشسته‌اید و به آنچه هاوکینگ در مورد دستاوردهایش می‌گوید گوش می‌دهید و انگار که در حال شنیدن سخنان کریستف کلمب هستید که درباره اکتشافاتش در دنیای نو سخن می‌گوید.
هاوکینگ یک‌سری سخنرانی‌های هفت‌گانه دارد که در آن‌ها به همه موضوعات، از انفجار بزرگِ مبدأ گیتی (مهبانگ) تا سیاه‌چاله‌ها و نظریه ریسمان پرداخته است. این گستره وسیع از موضوعات مختلف نه تنها نشان‌دهنده هوش سرشار هاوکینگ است بلکه شخصیت او را نیز نمایان می‌کند.

هدف این کتاب، پاسخ به سؤالاتی است که از طریق کشفیات جدید و پیش‌رفت‌های نظری مطرح‌شده‌اند. این پاسخ‌ها، تصویر جدیدی از جهان و جایگاه ما در آن ارائه کرده که نه تنها با آنچه مدت‌ها پیش تصوّر می‌کردیم بسیار متفاوت است، بلکه حتّی تصویر یک یا دو دهه ی پیش را به چالش می‌کشد.

در این کتاب سعی می‌کنیم به کمک یکدیگر به یک طرح کلی برای آنچه درباره تاریخ دنیا و جهان می‌پنداریم برسیم؛ از روزی که روز ماقبل نداشت تا آینده‌ای نه چندان دور!

ادامه
فهرست مطالب

پیشگفتار مترجم
مولّف از دیدگاه مترجم
مقدمه کتاب در بیان مؤلف
سخنرانی اول: ایده‌هایی در مورد کیهان
آغاز  جهان
سخنرانی دوم: جهان در حال انبساط
مدل‌های فریدمان
مهبانگ (انفجار بزرگ)
سخنرانی سوم: سیاه‌چاله‌ها
سخنرانی چهارم: سیاه‌چاله‌ها چندان سیاه نیستند
قانون دوم ترمودینامیک (رابطه گرما با صورت‌های دیگر انرژی)
تابش سیاه‌چاله‌ای
انفجارهای سیاه‌چاله
در جستجوی نخستین سیاه‌چاله‌ها
نظریۀ نسبیت عام و مکانیک کوانتومی
سخنرانی پنجم: منشأ و سرنوشت جهان
مدل مهبانگ داغ
سئوالات بدون پاسخ
مدل تورمی (انبساط جهان اولیه با سرعت بسیار بالا)
سرانجام (پایان) انبساط جهان
گرانش کوانتومی و اتحاد نظریه عام نیوتن با مکانیک کوانتومی
شرایط فاقد مرز (شاید جهان، مرزی در فضا – زمان ندارد)
سخنرانی ششم: جهت زمان
پیکان‌های زمانی
پیکانِ زمان ترمودینامیک
پیکان روان‌شناختی
شرایط مرزی جهان
آیا پیکان زمان، معکوس می‌شود؟
سخنرانی هفتم: نظریۀ همه‌چیز

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

Arash Abedini
۶ روز قبل
این کتاب بهترین کتابیه که من خوندم
مهدی تمدن رستگار
۷ روز قبل
کتاب عالی و بسیار مفیدی است.که درباره یک کیهان شناس و پایان نامه آن نوشته است.بسیار زیبا بود
Arash Abedini
۱۷ روز قبل
کتاب عالی و جامعی هست
Ahmad Golbouei
۱۸ روز قبل
استیون وایعا یکی از نخبه های جهان هست به نظر من این موضوع که نمیتونه بدنش رو به جز چند تا ماهیچه تو صورتش تکون بده؛روی هوشش اثر گذاشته! یعنی انرژی زیادی به مغزش میرسه چون نمیتونه بدنش رو تکون بده انرژی ای که برای این کار استفاده میشده رو مغزش استفاده میکنه و...

این کتاب واقعا جایگاه واقعی مارو در کیهان بی پایان نشون میده واقعا بی نظیر بودبه کسانی که به فیزیک،نجوم،اخترشناسی و... علاقه دارن توصیه میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنند واقعا عالی هست
Farhad Mokberi
۱۳۹۶/۲/۱
نوشته و نظریات ارزشمندی است بخصوص از این لحاظ که باعث بحث و سوالات بیشتر و تضارب آرا میشود . مثلاً من سوالی رهنما را مشغول کرده ، چند جا هم مطرح کردم ولی تابحال جواب نگرفتم ، در رمبش ستاره پر جرم در جریان شکل گیری سیاهچاله جرمی اضافه نشده بلکه کم هم میشود اگر چه دانسیته زیاد میشود ، پس چرا گراویته زیاد میشود ،گراویته وابسته به جرم است .
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه