دانلود کتاب صوتی جذاب


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جذاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جذاب

در داستان کتاب صوتی جذاب اثر جومپا لاهیری، زنی به نام میراندا، عاشق مردی بنگالی می‌شود که ازدواج کرده و آن‌ها در غیاب همسر مرد، طرح دوستی می‌ریزند. سرانجام میراندا که آینده‌ خوشی برای این رابطه نمی‌بیند، آن را پایان می‌دهد.

داستان جذاب یکی از داستان‌های کتاب مترجم دردهاست (Interpreter of Maladies) که در سال 1999 منتشر شد. لاهیری در داستان‌های این کتاب، آگاهانه مضامین و درون‌مایه‌های خاصی را طرح کرده است. او آگاهانه می‌کوشد به آمریکاییان هندی تبار، نگاهی متفاوت داشته باشد. بیشتر این داستان‌ها بر محور جابه‌جایی یا غربت و از خود بیگانگی می‌گردد. در این داستان‌ها موقعیت‌هایی چون مشکلات ازدواج، ناامیدی و قطع ارتباط میان نسل‌های مهاجران روایت می‌شوند.

لاهیری می‌گوید: "در ابتدا که این داستان‌ها را می‌نوشتم هرگز نسبت به ترسیم زندگی آمریکایی‌های هندی تبار خودآگاه نبودم و بدون تصمیم قبلی این داستان‌ها با کاراکترهایی هندی تبار شکل گرفتند. در واقع انگیزه اصلی که مرا به این سمت برد مخلوط کردن و آزمودن پیوند دو دنیا چون هند و آمریکاست که من به آن‌ها تعلق دارم؛ امری که پیش از نگارش یافتن روی صفحه کاغذ برای انجام آن شجاعت یا بلوغ کافی نداشتم."

جومپا لاهیری (Jhumpa Lahiri) برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر ادبی سال 2000 شده و داستان‌های او قبلاً در بسیاری از نشریات معتبر ادبی از جمله هاروارد ریویو، سَلَمَندر، اَگنی ریویو و نیویورکر به چاپ رسیده‌اند. دریافت جایزه‌ی بهترین کتاب اول نیویورکر، جایزه‌ی پن همینگوی، جایزه‌ی کتاب برگزیده‌ی پابلیشِرز ویکلی، جایزه‌ی آدیسن مت‌کاف از آکادمی هنر و ادبیات امریکا، جایزه‌ی کتاب برگزیده‌ی نیویورک تایمز، جایزه‌ی اُ. هنری و نامزدی جایزه‌ی لس‌آنجلس تایمز از دیگر افتخارات این نویسنده‌ی هندی است. او در حال حاضر نویسنده‌ی پرکاری است که در آمریکا زندگی می‌کند. تمام آثار این نویسنده به فارسی ترجمه شده‌اند. از آثار وی می‌توان: خاک غریب، همنام، گودی و به کسی مربوط نیست نام برد. 

شخصیت همه‌ داستان‌های لاهیری هندی هستند. داستان‌ها یا در آمریکا اتفاق می‌افتد یا در کلکته و هندوستان. هندی‌هایی که در هندوستان، در فقر و فلاکت و سختی زندگی می‌کنند و هندی‌هایی که برای آینده بهتر به آمریکا مهاجرت کرده‌اند. 

درون مایه بیشتر نوشته‌های جومپا لاهیری تجربه مهاجرت، تضاد فرهنگ‌ها و پیوندهای گسسسته بین نسل خودش با نسل‌های پیشین است. لاهیری با شیوه نگارش و نگاه مخصوص به خودش، مشکلات و حقارت‌های مهاجرین هندی تبار و مردم هند را بیان می‌کند. 

عشق، وفاداری، خیانت، دلتنگی، درد دوری از وطن، خانواده و… دغدغه‌ داستان‌های اوست. داستان‌ها شکلی ساده و خطی دارند. لاهیری همیشه از جمله‌هایی نسبتاً کوتاه و غیرمنتظره استفاده می‌کند، جمله‌هایی مملو از جزئیات. وقتی که با متن داستان‌های جومپا لاهیری مواجه می‌شویم شاید یادمان برود که در حال خواندن یک داستان در دنیای ادبیات هستیم، بلکه وقتی که داستان تمام می‌شود شاید تصور کنیم یکی داستان را با زبان خود برایمان تعریف کرده است.

فهرست مطالب

۶۳ دقیقه
جذاب
 ۱ ساعت و ۲ دقیقه، ۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی جذاب

برای دانلود کتاب صوتی جذاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جذاب
Mohammadamin Abedi
۱۳۹۷/۷/۳۰
کتابی که جایزه پولیتزر را برده است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)