دانلود کتاب جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س)

  • از: علیرضا سبحانی نسب
  • ناشر: نشر جمال
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س)

یکى از جلوه‌هاى پذیرش فرهنگ غرب در کشورهاى شرقى، به ویژه کشورهاى مسلمان، رو آوردن به نام‌هاى بى محتوا و پوچ غربى است که حکایتگر گریز ایشان از فرهنگ ریشه‌دار کهن خویش و غلتیدن در سراب تمدّن و فرهنگ نوظهور غرب است. «نام» پرچم هویّت انسان‌هاست، از این رو ، برگزیدن نام‌هاى بیگانه چیزى جز برافراشتن پرچم بیگانگان بر بلنداى باورهاى مسلمانان نیست. چرا که اگر گوش‌نواز کسى، نام‌هاى غربى شد، از نام‌هاى زیبا و پر معناى فرهنگ خودى دور مى‌ماند. با اندک تأملى در روند نامگذارى در ایران امروز و دقّت در نام‌هاى تازه‌مد، این شبیخون فرهنگى بیش از پیش آشکار مى‌گردد و به روشنى مى‌توان لبه تیز تیغ تهاجم را، احساس کرد.

پس، مقابله با این روند رو به افزایش، وظیفه همه کسانى است که از سر چشمه معارف اسلامى سیراب شده و قلبشان براى برپایى دین اسلام مى‌تپد.

یکى از راه‌هاى تهاجم فرهنگى، تهى نمودن یک جامعه از پشتوانه فرهنگِ خودى او است. پیشینه فرهنگى هر ملّت، جلوه‌هایى دارد که دور افتادن از آن، خود یکى از هدف‌هاى مهاجمانِ فرهنگى است.

نام بزرگان، فرزانگان، پاکان و اولیاى خداوند جزئى از فرهنگ ما است. از این رو، سفارش شده تا نام آن بزرگان را براى فرزندان خویش برگزینیم و آنان را فراموش نکنیم؛ زیرا فراموش کردن هر جزئى از فرهنگ کم‌کم تمدن و پیشینه یک جامعه را از بین مى‌برد.

 ۱۹۲ صفحه، ۸۶۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-92546-3-3 

چاپ ۱۳۷۹، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س)

برای دانلود کتاب جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س)

نظرات کتاب جرعه‌ای از کوثر: پژوهشی در نام‌ها و لقب‌های فاطمه زهرا (س)

محمد شریف خشنو
۱۳۹۷/۴/۲۲
خدا خیرتون بده کتابهای مذهبی خوبی گذاشتین اگرکتابهای اخلاقی بزرگان رابیشتر بذاری خیلی بهتر میشه.
ali
۱۳۹۶/۱۱/۲
نامهای ائمه متبرک‌ترین اسمهاست
فاطمه صائمی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
عالی فقط کتابهای تاریخی ومذهبی بیشتری اضافه بشه
مشاهد همه نظرات (۳)