دانلود کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا

دانلود کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا
بزرگنمایی
  • از:
  • (۱۶)
  • چاپ ۱۳۹۳: ۲۰۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۷۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا

سقوط‌های مالی و اجتماعی به دفعات زیاد اتفاق افتاده‌اند اما به سادگی نادیده گرفته شده یا فراموش شده‌اند. ولی نه تاریخ فراموشکار است و نه سیستم‌های پیچیده از رفتاری که باید انجام دهند، سر باز می‌زنند. بازارهای سرمایه و ارزها، سیستم‌های پیچیده‌ای هستند و در پایان سقوط خواهند کرد مگر اینکه مهار شوند، به قسمت‌های کوچکتری شکسته شده و اندازه‌شان کاهش یابد. 
جیمز ریکاردز از این جهت نویسنده ای مهم می باشد که 35 سال در بازار بورس نیویورک (خیابان وال استریت) کار کرده است. همچنین اشراف وی به مسائل مالی ایالات متحده سبب شد که در سپتامبر 2009 نمایندگان مجلس ایالات متحده از وی بخواهند تا در مورد خطرات الگوی مالی و بحران های آن و نیز بحران مالی سال 2008 نظرات خود را ارائه دهد. 
اصطلاح «جنگ ارزی» حاصل زمانی پس از بحران مالی 2008 میلادی در آمریکا است. پس از این بحران به‌نظر می‌رسد که بنیان تئوری های رایج اقتصادی دچار لرزش شده و اکنون اصل آزادی تجارت و عدم دخالت اقتصادی دولت، جایگزین کمک‌های مالی دولت به شرکت های خصوصی برای جلوگیری از ورشکستگی و ایجاد لشکر بیکاران شده است. اینها همگی موجبات نا‌امیدی از دلار و جستجو برای ارزی جایگزین را به همراه خواهد داشت.
جنگ‌های ارزی در نهایت جنگی بر سر نقش و ارزش دلارند. با وجود این، به دلیل معرفی مشتقات مالی، اهرم مالی بالا، چاپ بی رویه پول و تضعیف طلا، دلار ماهیت تازه‌ای  پیدا کرده است. حالا زمان سابق نیست که دلار را نجات دهند و زمان برای نجات دلار نیز در حال کوتاه شدن است.

این کتاب سه مشخصه مهم دارد: یک، بررسی تاریخ است و اینکه نشان می‌دهد چقدر اتفاقات امروز دنیا در گذشته تکرار شده‌اند و چقدر از مصائب امروز دنیا در تصمیمات غلط و نیاموختن از درس های گذشته ریشه دارد. دو، این کتاب نقش قدرت ها و بازیگران مهم به خصوص آمریکا و دلار این کشور و نیز قدرت نوظهوری به نام چین را در معاملات و معادلات اقتصادی و سیاسی امروز بیان می‌کند. سه، نقد تئوری ها و تفکراتی که ما را تا به اینجا رسانده اند.
کتاب حاضر، از جنگ ارزی حال حاضر دنیا با توجه به اتفاقات مشابه تاریخی، سیاست‌های اقتصادی و مسایل امنیت ملی، روایتی بی‌تکلف و ساده ارائه می‌کند. این کتاب از شبکه تودرتوی الگوهای فکری شکست‌خورده، آرزوهای غیرعملی اقتصادی و مالی و تکبری که بر سیاست‌گذاری حوزه عمومی فعلی دنیا حاکم است، رمزگشایی می‌کند و به عنوان راه‌حل، مجموعه‌ای از اقدامات موثر و آگاهانه‌تر را پیشنهاد می‌کند. در نهایت، خواننده خواهد فهمید چرا جنگ ارزی جدید مهم‌ترین جنگ‌ها در دنیای امروزی است. در حقیقت، عاقبتِ این جنگ، نتیجه جنگ‌های دیگر را رقم خواهد زد.

ادامه
فهرست مطالب

پیش‌گفتار مترجم
مقدمه
فصل اول: بازتاب‌هایی از یک عصر طلایی
فصل دوم: جنگ ارزی اول (سال‌های1921 تا 1936)
فصل سوم: جنگ ارزی دوم (سال‌های 1967 تا 1987)
فصل چهارم: جنگ ارزی سوم (سال‌های 2010 تاکنون)
فصل پنجم: راه‌حل گروه20(G20)
فصل ششم: جهانی‌سازی و سرمایه دولتی
فصل هفتم: سوءاستفاده از اقتصاد
فصل هشتم: ارزها، سرمایه و پیچیدگی
فصل نهم: پایان بازی: پول کاغذی، طلا یا هرج و مرج؟
نتیجه‌گیری

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

Mid Kh
۱۳۹۶/۳/۲۷
واقعا از کتابراه ممنونم بخاطر کتابهای بروزش و قیمت های با تخفیفش ....
احمد فولاپی وندا
۱۳۹۶/۳/۲۰
عالی است خسته نباشید
ardavan moghadasi
۱۳۹۶/۲/۱۳
کتاب بینهایت بی نظیریست...ذهن شما را نسبت به مسایل مالی دنیا بطرز شگفت انگیزی تغییر خواهد داد و قدرت تجزیه تحلیل مسایل سیایسی و اقتصادی را در هرد ایجاد خواهد کرد...ممنون از ترجمه خوب و انتخاب عالی کتابراه برای این کتاب...
محمود ناصرویس
۱۳۹۶/۱/۷
این کتاب واسه همه مردم خوندنش لازمه، چون تا قبلش اصلا متوجه نمیتونیم بشیم که داریم توى جنگ اقتصادى زندگى میکنیم...
jamal fouladi
۱۳۹۶/۱/۵
با سلام دوست دارم دوباره نظر بدم - هنوزم از نظر من این کتاب امتیازش 5 ستاره س - ولی من مجبور شدم نسخه چاپی رو تهیه کنم - چون این اپلیکیشن یا برنامه ویندوزی اصن حالت هایلایت یا کامنت دهی شخصی برا مطالعه رو ندارد و دیدم ک کار کردن باهاش خیلی سخته - حداقل اگه ی سری اپشنهای پی دی اف رو اضافه کنن بهتر میشه - تشکر
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه