دانلود کتاب جویندگان

  • از: حمید جعفری
  • ناشر: انتشارات ارشک
  • ۱۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جویندگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب جویندگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جویندگان

کتاب جویندگان سومین اثر ادبی حمید جعفری، مجموعه‌ای از 12 داستان کوتاه و آموزنده است که زمینه‌ای اجتماعی بر مبنای اخلاق و انسانیت دارد.

برای حسن شروع، اولین داستان در مورد شهدای والامقام دفاع مقدس است. برخی داستان‌ها نیز بر اساس واقعیت‌هایی هستند که تا به حال در هیچ جای دیگری بیان نشده‌اند.

جویندگان نام بهترین داستان این مجموعه محسوب می‌شود که حمید جعفری به رسم نویسندگان کهن، آن را برای عنوان کتاب برگزیده است. داستان دنیایی پیچیده، کاربردی و زیبا دارد؛ دنیایی که نویسنده‌ی آن با حرکت آرام قلمش می‌تواند سرنوشت یک جامعه را رقم بزند. نویسندگان جنگجویانی هستند که اسلحه‌ی آن‌ها قلم و ارتش‌شان کلمات هستند.

در بخشی از کتاب جویندگان می‌خوانیم:

وقتی سخن مادرم که تاج سرم است، تمام می‌شود، از فرط خوشحالی، نزدیک است دیوانه شوم. نمی‌دانم از شدت شادی چه باید انجام بدهم. بلافاصله به سمت بارانی شروع به دویدن می‌کنم. بارانی را با دست لمس می‌کنم. عجب حس خوبی است. چقدر شیک و زیباست! بدون شک در قامتم، زیباتر هم جلوه خواهد کرد. با دقت شروع به پوشیدن آن می‌کنم. نمی‌خواهم تا کوچک‌ترین آسیبی ببیند. از شیشه پنجره به بیرون نگاه می‌کنم. هنوز اوایل شب است. خیلی دوست دارم تا با بارانی عرض اندام کنم و بیرون بروم ولی حیف که باران نمی‌بارد و حیف است بارانی را، وقتی بپوشم که باران نمی‌بارد.

این بارانی زیبا، زیبنده‌ی لمس قطرات باران است. دوباره آن را از تن بیرون می‌آوردم و به چوب لباسی با دقت می‌آویزم. هوای بیرون ابری است. خداخدا می‌کنم که باران شروع شود. منتظر بارش باران می‌نشینم. شام آماده می‌شود. بعد از خوردن آن، دوباره منتظر بارش باران هستم تا بارانی را بپوشم و در زیر باران، در کوچه‌ها همچون مجنونی رها شوم ولی خبری از باران نیست. وقت خواب فرامی‌رسد. پدرم چراغ‌ها را کور می‌کند و من ناگزیر تسلیم خواب می‌شوم.

افسوس از تار و پود وجودم همچون زبانه‌های آتش، لهیب می‌کشد. این بارانی دلربا، باید امشب بر قامتم نقش ببندد. چشمانم سنگین می‌شود. دیگر چیزی را احساس نمی‌کنم که ناگهان با صدای رعد و برق از خواب می‌پرم. همه جا تاریک است اما در کمال تعجب، ملودی دل‌نشین شرشر باران را از بیرون به خوبی می‌شنوم. والدین مست خواب هستند. به ساعت نگاه می‌کنم. در تاریکی مطلق، چیزی نمی‌بینم. تاریکی در سرحد جنون است. کمی چشمانم را می‌مالم و بعد دوباره به آن می‌نگرم. فکر می‌کنم ساعت تقریبا سه بامداد باشد. در این لحظه، خنکی عجیبی از زیر در خانه می‌آید و دستانم را می‌بوسد. این خنکی باران شبانه است.

فهرست مطالب

پیش‌درآمد
از تصور تا واقعیت
جویندگان
حس غریب
هذیان
مهربانی نامیرا
غرور
بارانی
گریپ‌فروت
چشم‌زخم
مغالطه
بعد تاریکی
بوی آشنایی

 ۹۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8972-11-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب جویندگان

برای دانلود کتاب جویندگان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جویندگان
منیژه رییسی
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
دست شما درد نکنه
حمید جعفری
۱۳۹۸/۱/۸
دست شما هم درد نکند که وقت گذاشتین
هیچ چیزی مثل خوانش آثار یک نویسنده برایش لذت بخش نیست
💗Mahla 💗
۱۳۹۸/۲/۹
اسم و نامی ک برای مطالب درنظر گرفته به متن زیاد مربوط نمیشد
حمید جعفری
۱۳۹۸/۵/۲۴
جویندگان یکی از داستان های مهم کتابه. چنین انتخاب نامی در بین ادبا مرسومه.
SAhar A
۱۳۹۸/۲/۲
داستان ها قشنگن و خوب پرورونده شدن و جوریه که آدم میتونه کامل تجسم کنه فضای داستان رو، اما تو هر داستان یه نشونه ای هست انگار که کتاب به این زیبایی برای تبلیغ دین و به راه درست آوردن افراد نوشته من و بیشتر...
حمید جعفری
۱۳۹۸/۵/۲۴
بله. قبول دارم ولی خب از آثار گذشته من است.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱)