دانلود کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان

  • از: پدرام حکیم زاده
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان

در کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان نوشته پدرام حکیم زاده، به چهار نقطه اوج زندگی حضرت یوسف (ع) یعنی کودکی او در آغوش پدر و عشق و علاقه پدر به او، به چاه انداختن او، آوردن پیراهن خونین او برای پدرش حضرت یعقوب (ع) و درخواست نامشروع زلیخا و اکراه ایشان و ملاقات ایشان با برادرانش پرداخته شده است.

موضوعات دینی به ویژه موضوع زندگی پیامبران الهی در آثار هنرمندان جهان ارزش ویژه‌ای داشته و دارند. از یک سو در تاریخ هنر نقاشی جهان به ویژه اروپا از قرن دوازدهم تا بیستم میلادی به موضوع پیامبرانی که در کتب دینی بخش‌هایی از زندگی آنان نقل شده پرداخته شده است.

از سوی دیگر در سرزمین ایران با توجه به رهنمودهای دین اسلام به ویژه قرآن، شاعران با ذوق و قریحه که فرهنگ اسلامی را به خوبی درک کرده‌اند ابعاد مختلف زندگی پیامبران الهی را در آثار خود منعکس کرده‌اند.

حضرت یوسف علیه‌السلام یکی از پیامبران الهی است، که نام مبارکش بیست و هفت بار در کلام الله مجید ذکر شده است. سوره دوازدهم قرآن که دارای صد و یازده آیه بوده، به نام اوست و از آغاز تا پایان آن، پیرامون سرگذشت یوسف علیه‌السلام است.

نام مادرش راحیل «راحله» است، وی فرزند یعقوب علیه‌السلام و نواده اسحاق و فرزند سوم ابراهیم علیه‌السلام است. او مجموعا یازده برادر داشت و از میان آن‌ها فقط بنیامین برادر پدر و مادری او بود. یوسف علیه‌السلام از همه برادران جز بنیامین کوچک‌تر بود.

 ۳۶ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-28-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان

برای دانلود کتاب حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حضرت یوسف (ع) در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان