دانلود کتاب حوا بیرون از بهشت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حوا بیرون از بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حوا بیرون از بهشت

کتاب حوا بیرون از بهشت به قلم فاطمه دهقان نیری مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه است که به موضوعات جنگ و تاثیر آن بر زندگی انسان‌ها به ویژه در رابطه میان همسران می‌پردازد.

در بخشی از کتاب حوا بیرون از بهشت می‌خوانیم:

حاجی‌جوادِ کَل مَندلی مُرده بود. همه‌ی هفت دخترش با شوهر و بچه‌هاشان به خانه‌ی بی‌بی آمده‌ بودند. احمد تنها پسرش هم آمده‌ بود. جمع شده‌ بودند در اتاق مهمان خانه و صحبت می‌کردند.

حاجی پنج شنبه صبح مُرد. صبر کردند تا یک دخترش از مشهد و دیگری از قم و تنها پسرش از تهران بیایند و بعد دفنش کردند. شنبه نزدیک اذان مغرب به خاک سپرده شد. همه‌ به خانه‌ی بی‌بی برگشتند. پارچه نوشته‌های مشکی، روی دیوارهای خانه در باد می‌لرزید. حیاط کوچک خانه‌ پر بود از زن و مرد و بچه‌، که لباس مشکی تن‌شان بود و هر‌کس کاری انجام می‌داد. اتاق مهمان خانه و بقیه اتاق‌ها هم پر از مهمان بود. دوست، آشنا، همسایه و فامیل دور، همه برای عرض تسلیت به بی‌بی و بچه‌هاش آمده‌بودند.

مراسم روز دوشنبه هم مثل روزهای قبل، در تنها مسجد ده برگزار شد. روی قبر حاجی پارچه‌ی مشکی و قالیچه پهن کرده‌ بودند. دیس‌های خرما و حلوا و سوروک روی قالیچه بود. جمعیتِ گرد آمده دور قبر، برای روح حاجی فاتحه خواندند. خیرات را خوردند و به خانه برگشتند. آفتاب که سر دیوارهای کاه گلی افتاد، آب و جارو و شستن ظرف‌ها هم تمام شد. غریبه‌ها رفتند و فامیل در اتاق مهمان‌خانه دور هم نشستند. صدای صحبت، بین نوه‌ها بالا رفت. کم‌کم صدای ریز خنده‌ای هم شنیده می‌شد.

بی‌بی وسط حیاط راه می‌رفت. لبه‌ی چادر کُدری روی سرش خاک کف حیاط را جارو می‌کرد. دست به زانو هیکل سنگینش را از پله‌ها بالا کشید و میان درگاه اتاق ایستاد. تارهای سفید مویش از لبه‌ی چارقد مشکیِ رنگ باخته‌اش بیرون زده‌ بود. گفت: «خجالت نمی‌کشین، هنوز کفنش خشک نشده صدای خنده‌تون خونه رو برداشته.»

فهرست مطالب

وعده گاه
دکترها اشتباه می‌کنند
انتظار
تل وسط باغچه
دو کبوتر سفید
نشونه‌گیری
برش هشتی کوچک
دُوره
غریبه
هذیان
فسیل پرنده‌ها
رؤیا
همه خواب بودند
جاده ها
رنگ قرمز ناخن‌ها
سلول
نقلی و نی‌نی لای‌لای
سهم من
آواز قناری‌ها
امان از لکه کوچک
عینک دودی

 ۱۵۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5535-96-9 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب حوا بیرون از بهشت

برای دانلود کتاب حوا بیرون از بهشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حوا بیرون از بهشت