دانلود کتاب خانواده‌ی تهی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خانواده‌ی تهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خانواده‌ی تهی

مجموعه­ داستان­ «خانواده‌ی تهی» با عنوان انگلیسی «The Empty Family» تِم­ هایی مشابه دارد: جلای وطن و بازگشت، مرگ و فقدان و روابط عاشقانه­ ی سازش ­ناپذیر. شخصیت ­های توبین آدم­ هایی خاص از مکان ­هایی خاص و در زمان ­هایی خاص هستند که ناگاه خود را در وضعیتی نامنتظره­ می ­یابند. آن­ها به خانه/وطن­شان بازمی­گردند و بعد می­ فهمند تصورشان از خانه/وطن­ فعلی­شان با خانه­/وطن­­شان در گذشته یکی نیست. خانه/وطن برای آن­ها یک مکان نیست، بلکه تاریخ شخصی آن­هاست، سفری است در زمان و مرور چیزهایی که زمانی لمس و احساس کرده ­اند. مهم نیست کجا پرسه می­ زنند، هر جا می­روند خانه/وطن از پی آن ­ها می­ آید. هنگامی که از آن دورند هوای آن را در سر دارند و هنگامی که بازمی­ گردند دوباره میل دارند از آن بگریزند.

ایرلند جایگاه مهمی در داستان­ ها دارد: انعکاس بازیِ نور و سایه بر دریا، آب و هوای ابری و دلگیر، آسمانِ خاکستری و آدم­ هایی پرسه ­زن، تنها و مغموم. آن­ها هیچ رگ و ریشه­ ای ندارند و اغلب یا جلای وطن کرده­ اند یا خانه­ به ­دوش ­اند و بازگشت به وطن آن­ها را با احساسات حل ناشده­ ی گذشته، ترس­ ها، خانواده، خاطرات و کشف حقیقتی هولناک رو در رو می­کند.

بخشى از کتاب:

چشم‌ام، در انزوا، سرشار از تاریخ خود، مستأصل می‌گریزد، می‌زداید و فراموش می‌کند؛ اکنون تماشا می‌کند، سرسختانه تماشا می‌کند، مثل دانشمندی در پی چاره تصمیم می‌گیرد چند روزی کلمات را فراموش کند تا دست‌آخر بفهمد آن کلماتِ درخور رنگ‌ها؛ آن آبی‌ خاکستری‌لاجوردیِ دریا، آن سفیدیِ امواج، مقابل کمالِ تماشای این آشفتگی غنی که در خود حمل می‌کنند، هیچ خواهد بود.

فهرست مطالب

یادداشت مترجم
یک منهای یک
خانواده ی تهی
دو زن
مستعمره ی اسپانیا
رنگِ سایه ها

 ۱۴۴ صفحه، ۷۲۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7642-51-1 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب خانواده‌ی تهی

برای دانلود کتاب خانواده‌ی تهی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خانواده‌ی تهی
Sahar Rafaty
۱۳۹۵/۱۲/۳۰
خوبه و توصیه میکنم حتما بخوانید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)