دانلود کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی

  • از: ماری کندو، احمد علیدوست
  • ناشر: شادن پژواک
  • ۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی

کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی، ویژگی مشخصه روش کُون‌ماری را نشان می‌دهد که استاد مرتب‌سازی، یعنی خانم ماری کندو آن را ابداع کرده و در آن اشاره می‌کند که مرتب‌سازی، هرچند به معنی تمیز کردن منزل است، اما در عین حال، راهی برای تصمیم‌گیری بهتر، قوی‌تر زندگی کردن و رسیدن به آرزوهاست.

ماری کندو (Marie Kondo) متخصص ساماندهی ژاپنی است که استراتژی کُون‌ماری (KonMari) را بنا گذاشت. بر اساس این استراتژی، همه وسایل خود را جمع کرده و فقط آن‌هایی را نگاه می‌دارید که باعث "خوشحالی" شما هستند. کتاب تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی (the life changing magic of tidying up) با بیش از شش میلیون نسخه فروش، چکیده‌ای است از ارزشمندترین مطالب که فراتر از شیوه‌های تمیزکاری معمول است و روش زندگی‌ای را ارائه می‌کند که در آن، برخلاف زندگی امروزی که افراد زیاد خرید می‌کنند، فرد باید فقط برای اشیاء و وسایل نیروبخش و دربردارنده‌ی خوشی واقعی ارزش قائل شود.

مطلوب‌ترین روشِ تمیز کردن منزل چیست؟ چطور بدانید که آیا زمان دور انداختن کُت مهمانی‌تان رسیده است یا خیر؟ کارت پستال‌های دریافتی از طرف مادربزرگ چطور؟ پشت همه‌ی این کارهای روزمره‌ی خانگی، سوالات عمیق‌تری هست که پاسخ دادن به آن‌ها، تنها از کسی برمی‌آید که نیمی از زندگی حرفه‌ای خود را وقف مرتب‌سازی کرده باشد. همچنین ماری کندو پنج سال از عمر خود را در یکی از معابد شینتو (Shinto) گذرانده تا بفهمد که در این دنیای بی‌نظم کنونی، واقعا چه چیزی مهم است.

در اینجا به نمونه ساده‌ای اشاره می‌کنیم که نشان می‌دهد روش کُون‌ماری، چگونه طرز فکر شما را نسبت به وسایل عوض می‌کند. مثلا، هنگامی که لباس‌های نو می‌خرید، فورا بسته‌بندی و برچسب‌ها را از آن‌ها بکَنید و به آن‌ها خوش‌آمد بگویید. با آن‌ها مثل بخشی از زندگی‌تان رفتار کنید، نه صرفا به عنوان یک کالا.

برای پاکسازی فضای زندگی‌تان باید بسیار دقیق و قاطع عمل کنید. کافی است تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را باید نگه دارید و چه چیزهایی را خیر، و یا به عبارت دیگر چیزهایی را که شما را خوشحال نمی‌کنند دور بیاندازید. با این وجود، انجام این کار نیازمند کنکاشی عمیق است تا سبک زندگی مد نظرتان را بیابید. گسترش این فضا به خود شما بستگی دارد و در زندگی مطلوب آینده‌تان، بازتاب خواهد یافت.

در بخشی از کتاب تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی می‌خوانیم:

از نظر بسیاری از افراد، تمیز و مرتب نگه داشتن منزل کار شاقی است. مگر نه این است که زحمت انجام دادن این کار تا آخر عمر بر دوش آدم است؟ در هر حال، دید این دسته از افراد به این موضوع، غلط است. یا اینطور بگوییم که اگر شما فضای زندگی‌تان را طوری مرتب کنید که نشانگر شیوه زندگی رویایی‌تان باشد، تنها کافیست یک بار به صورت جامع این کار را انجام دهید و تمام.

می‌توانید این کار به ظاهر شاق را برای خود آسان‌تر کنید و این آسانی، از طریق تبدیل آن به رویدادی خاص، امکان پذیر است. عمل مرتب‌سازی، به تغییری مهم و ناگهانی در زندگی شما منجر می‌شود و این تغییر، آغازی سریع برای رسیدن به زندگی مطلوب‌تان است.

روند تمیزکاری، روندی کامل است و شما باید زمان کافی را صرف این مهم کنید. درواقع، برای نویسنده همین کتاب، مرتب سازی خانه‌ی یک مشتری تقریبا شش ماه زمان می‌برد.

گذشته از این، حین انجام پروژه باید طوری این کار را بکنید که شایسته‌ی محل نظافت و اسباب شما باشد. با منزل و اثاثیه‌تان ارتباط برقرار کنید. اگر به آن‌ها توجه نشان دهید، آن‌ها نیز پاسخ می‌دهند.

هنگام مرتب‌سازی، با اموال و محل زندگی‌تان ارتباط برقرار کنید. برای انجام این کار، می‌توانید رابطه‌تان را با وسایل‌تان مشخص کنید و در نتیجه، احساسی غریزی پیدا می‌کنید که کدام شیئ به کار می‌آید و کدام را باید دور انداخت. این کار باعث می‌شود که روند کارتان راحت‌تر و عادی‌تر شود.

 ۱۹ صفحه، ۴۲۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: تجسم زندگی رویایی در فضای رویاهایتان، اولین قدم برای رسیدن به سبک زندگی رویایی است
فصل دوم: داشتن خانه‌ای مرتب، هم ذهن و هم بدن شما را بهتر می‌کند
فصل سوم: آینده‌ی مد نظرتان را شفاف کنید، گذشته‌تان را مرتب
فصل چهارم: خود را با چیزهایی احاطه کنید که با سلیقه مرتب شده‌اند و شما را با ساخت محیطی آرام‌بخش و نیرو دهنده خوشحال می‌کنند
فصل پنجم: برای ایجاد تغییری ماندگار در زندگی‌تان، فقط باید یک بار مرتب‌سازی کنید
فصل ششم: باید قسمتی از وسایل‌تان را کنار بگذارید، هر چند که کاری سخت است
خلاصه پایانی
درباره نویسنده

راهنمای دانلود کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی

برای دانلود کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی

نظرات کتاب خلاصه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی

م زمانی
۱۳۹۹/۳/۱
کتاب بدی نیست آدم رو به تامل در مورد محیط اطرافش وامیداره، همچنین کتاب کوتاهی است و وقت زیادی نمیگیره، راضیم از خوندنش
اشکان علی نژاد
۱۳۹۸/۶/۷
خیلی جالب بود برای من، با مرتب کردن وسایلم عزت نفسمقوی شد!
Zahra Masumi
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
مردم اینو نخرین یه نسخه نمونه‌ای چیزیه کامل نیست
مشاهد همه نظرات (۴)