دانلود کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟

  • از: رسول امید
  • ناشر: انتشارات کلید آموزش
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟

کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟ نوشته رسول امید، ضمن پرداختن به مقوله خلاقیت و انجام تمرین‌های بسیار ساده، مرحله به مرحله به بازآفرینی خلاقیت شما اقدام کرده است که با به کارگیری آن، تحولی بزرگ را در زندگی اجتماعی، شخصی و شغلی شما ایجاد خواهد کرد.

با توجه به اینکه خلاقیت یکی از اثرگذارترین مهارت‌ها و توانایی‌های خدادادی بشر است که انسان را شایسته صفت جانشینی خداوند بر روی زمین کرده؛ همان انسان غارنشینی که به انسانِ قرن بیست‌ویک و اشرف مخلوقات تبدیل شده، اما سوال اینجاست که چرا بسیاری از ما با این توانایی آشنا نیستیم و از آن در زندگی خود استفاده نمی‌کنیم؟

همه انسان‌ها با اینکه خلاق آفریده شده‌اند، ولی به دلیل باور نداشتن این حقیقت، از این موهبت بهره نمی‌برند.

کتاب‌های موجود در این مقوله اغلب رویکردی تئوری دارند ولی این کتاب با سعی بر استفاده از مثال‌های عملی و همچنین تمرین‌های مناسب در هر فصل سعی بر این دارد تا علاقه‌مندان به طور کاملاً عملی و گام‌به‌گام این مهارت را کسب کرده و در زندگی روزمره خود به‌ کار گیرند.

نویسنده در نگارش کتاب با استفاده از تجربیاتی که سال‌ها از تدریس و برگزاری کارگاه‌ها داشته و همچنین بازخوردهایی که از مخاطبانش گرفته‌، سعی بر این داشته تا نهایت استفاده را ببرد تا در نتیجه مطالب کتاب برای خواننده قابل‌لمس‌تر و کاربردی‌تر شود.

در بخشی از کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟ می‌خوانیم:

همان‌طور که می‌دانید خداوند در قرآن کریم، انسان را خلیفه و جانشین خود بر روی کره زمین معرفی کرده است! ولی چرا؟ احتمالاً به این دلیل که بر روی زمین، انسان، تنها موجودی است که بیشترین شباهت را به خداوند دارد. هیچ‌یک از مخلوقات دیگر، قدرت تفکر و تعقل انسان را ندارند بنابراین اگر قرار است روی زمین موجودی جانشین خدا باشد، برای این جایگاه هیچ موجودی مناسب‌تر از انسان نمی‌توان پیدا کرد.

یکی از صفات خداوند، آفرینندگی است. خلق تمام کائنات و موجودات زنده و غیرزنده، مربوط به همین صفت آفرینندگی می‌شود. انسان نیز در مقیاسی کوچک‌تر، همین توانایی را دارد. ابتکارات، اکتشافات و اختراعات بی‌شمار بشر در طول تاریخ از همین مشخصه و توانایی نشات می‌گیرد پس باید بپذیریم که انسان هم مانند خداوند، آفریننده و خلاق است البته مسلماً با توانایی به مراتب کم‌تر از پروردگار یکتا.

در واقع خلاقیت، یکی از توانایی‌های بشر است. همه ما خلاق آفریده شده‌ایم و قادر به خلاقانه فکر کردن و خلاقانه عمل کردن هستیم البته به‌شرط آنکه به خودمان و توانایی‌های خدادادی‌مان باور داشته باشیم و خود را جانشین شایسته خداوند در روی زمین بدانیم.

کودکان به‌طور فطری این باور را دارند و اغلب رفتارها و فعالیت‌هایشان خلاقانه است ولی در اغلبِ بزرگسالان، این باور به دلایل مختلف و به تدریج از بین رفته است لذا برای خلاق شدن لازم است راهی برای بازآفرینی دوباره خلاقیتمان پیدا کنیم.
تاکنون کتاب‌های زیادی در مورد خلاقیت نوشته شده است که هر یک به جنبه‌هایی از موضوع خلاقیت پرداخته‌اند. برخی از آن‌ها تا حدودی کاربردی بوده و در صورت به کار بستن روش‌های پیشنهادی آن‌ها می‌توان شاهد تغییر رفتار و عملکرد در خواننده بود ولی بسیاری از آن‌ها فقط ماهیت تئوریک و نظری دارند و کم‌تر می‌توان آن‌ها را در عمل به کار گرفت. این نوع کتاب‌ها از این لحاظ که به دانش خواننده در مورد خلاقیت می‌افزایند، ارزشمند هستند ولی از طرف دیگر عیب چنین کتاب‌هایی این است که تغییری در عملکرد خواننده ایجاد نمی‌کنند و موجب رشد خلاقیت او نمی‌شوند.

خلاقیت هم مثل رانندگی، شنا و کُشتی یک مهارت است. مهارتی اکتسابی که می‌شود آن را فرا گرفت و به کار بست. برای کسب مهارتِ خلاقیت باید در مورد آن آموزش دید ولی همان‌گونه که فقط با آموزشِ نظری نمی‌توان شناگر و یا راننده شد، در مورد خلاقیت هم صرفاً با تکیه بر آموزش‌های نظری نمی‌توان فردی خلاق شد.

 ۱۳۶ صفحه، ۹۵۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-274-177-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: چگونه از این کتاب استفاده کنیم؟
مهم‌ترین اصل در کسب مهارت خلاقیت
خلاصه فصل اول
تمرین‌های عملی
فصل دوم: واقعیت‌های خلاقیت
واقعیتِ خلاقیت چیست؟
سه خصوصیت بسیار مهم خلاقیت
خلاصه فصل دوم
تمرین‌های عملی
فصل سوم: چرا خلاقیت؟
دگرگونی‌های جهانی و تکاپوی بشر
باوجود چنین شرایطی، چه باید کرد؟!
یک نکته مهم، نیروی انسانی خلاق:
نکته مهم دیگر، معضل بیکاری
خلاصه فصل سوم
تمرین‌های عملی
فصل چهارم: خلاقیت چیست؟
چیستی خلاقیت
چگونه می‌توان خلاقیت را تعریف کرد؟
تعریف شما از خلاقیت چیست؟
در مورد خلاقیت چه اطلاعاتی دارید؟
تعاریف دیگر خلاقیت
داستان الاغ و چاه!
«ناسا» و مشکل خودکار
زوایای دید مختلف و بازتعریف مسئله
خلاصه فصل چهارم
تمرین‌های عملی
فصل پنجم: محدودیت‌های خود را بشناسیم!
داستان گل و خار
افراد خلاق چگونه می‌بینند؟
خلاصه فصل پنجم
تمرین‌های عملی
فصل ششم: موانع خلاقیت
قالب‌های ذهنی
اطلاعات، دانسته‌ها و تجربیات
تحصیلات و هوش
تله هوشمندی چیست؟
رابطه بهره هوشی و خلاقیت
ترس از شکست
ترس از تمسخر و تحقیر
قوانین و مقررات
عوامل فرهنگی جامعه و آداب‌ورسوم
دوری از موقعیت‌های مبهم
نداشتن اعتمادبه‌نفس
هم‌رنگی
چگونه می‌توان موانع خلاقیت را از پیش رو برداشت؟
خلاصه فصل ششم
تمرین‌های عملی
فصل هفتم: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟
افراد خلاق چه خصوصیاتی دارند؟
در فصول قبلی کتاب چه آموختیم و چگونه می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم؟
خلاصه فصل هفتم
تمرین‌های عملی
فصل هشتم: پاسخ سوالات و تمرینات عملی
پاسخ تمرین‌های فصل اول
پاسخ تمرین‌های فصل دوم
پاسخ تمرین‌های فصل سوم
پاسخ تمرین‌های فصل چهارم
پاسخ تمرین‌های فصل پنجم
پاسخ تمرین‌های فصل ششم
پاسخ تمرین‌های فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟

برای دانلود کتاب خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاقیت در عمل: چگونه می‌توانم فردی خلاق باشم؟
Soudabeh Hatami
۱۳۹۹/۳/۲۵
این کتاب با زبانی بسیار ساده خواننده رو با مفهوم خلاقیت آشنا می‌کنه و روشهای استفاده از خلاقیت در زندگی رو آموزش می‌ده. هر فصل از کتاب دارای تمرینهای جالبیه که درک خلاقیت رو آسون می‌کنه. بنابراین اگه بیشتر...
Abolfazl bakhtiari
۱۳۹۸/۶/۱۶
این کتاب حرف نداره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)