دانلود کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

دا: خاطرات سیده زهرا حسینی
بزرگنمایی
  • از:
  • (۵۵)
  • چاپ ۱۳۸۷: ۱۴۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۵۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب دا: خاطرات سیده زهرا حسینی

انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به مثابه گنجینه‌ای تمام‌نشدنی و ظرفیتی گسترده برای فرهنگ و ادب کشور تلقی می‌شوند که همچنان‌که مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کرده‌اند باید از آنها برای نشر و گسترش فرهنگ و ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی در جامعه و جهان، حداکثر استفاده را کرد.

کتاب «دا» را می‌توان بهترین نمونه در این راستا به شمار آورد که در واقع امروزه به مثابه یک نقطه عطف در تاریخ نشر کشور شناخته شده و کارکرد دارد. این کتاب، خاطرات سیده‌زهرا حسینی از روزهای آغازین جنگ تحمیلی در دو شهر بصره و خرمشهر است و سال‌های محاصرهٔ خرمشهر توسط نیروهای عراقی محور مرکزی کتاب را تشکیل می‌دهد.

حسینی در آن زمان دختر هفده ساله‌ای بوده و گوشه‌ای از تاریخ جنگ را بازگو می‌کند که غالباً به اشغال و فتح خرمشهر مربوط می‌شود. حسینی در این کتاب، خاطرات خود از روزهای آغاز مقاومت و روزهای پس از آن را با جزئی‌ترین موارد روایت می‌کند تا آنجا که این گونه جزیی‌نگری و بیان لحظه به لحظه وقایع باعث شده تا بسیاری آن را رمان بنامند؛ حال آنکه این کتاب سراسر مبتنی بر رویدادهای واقعی و خاطرات حقیقی سیده زهرا از آن روزهاست. راوی در آن روزها تنها 17 سال داشته و اهمیت این کتاب شاید در این باشد که وقایع جنگ ما برای اولین بار از زاویه دید یک دختر نوجوان روایت شده است؛ خاطراتی که راوی حدود 20 سال آن‌ها را درون سینه خود همچون یک راز حفظ کرد و حرفی از آن نزد. در این کتاب ناگفته‌هایی از جنگ بیان شده که تاکنون کسی از آن‌ها حرف نزده است.

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فهیمه هاشمی
۵ روز قبل
من نسخه چاپی رو خوندم خیلی خوب بود .و خیلی غم انگیز .درود بر همه شهیدان وطنم
محمدرضا زارع
۱۹ روز قبل
Very gooooood
Sh J
۲۰ روز قبل
کتاب بسیار مفیدی است پیشنهاد می‌کنم حتما بخوانید
محمد حسین قلیزاده
۲۴ روز قبل
بهترین کتاب. تاریخ دفاع مقدس
Hatam Hoseini
۲۶ روز قبل
سلام کتاب دا را دو بار خوانده ام در حین خواندن خود را در آن صحنه های مبارزه حس میکردم چه خوب است جاوانان ما این کتاب ها را مطالعه کنند واستقامت زنان شیردل ایرانی را بدانند که در هر زمان وهم اکنون آماده دفاع از میهن خود بوده اند ، زهرا حسینی نمونه ای از یک زن ایرانی با غیرت است که در طول تاریخ همراه مردان ایرانی مردانه مبارزه و مقاومت کردند .
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه