دانلود کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه

  • از: محمد سراوانی
  • ناشر: انتشارات کلید آموزش
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه

کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه نوشته‌ی محمد سراوانی، یک داستان پست مدرن مینیمالیستی است که در آن نویسنده سعی کرده با کم‌ترین کلمات، فضای ذهنی شخصیت اصلی که راوی داستان هست و همچنین جایی که در آن زندگی می‌کند را روایت کند.

در این رمان قهرمان داستان از زادگاهش فرار کرده و به شهر دیگری پناه برده و غرق ذهنیات خودش و تمام آن چیزهایی‌ست که گویی کسی جز او نه می‌بیند و نه حس می‌کند. تا جایی که فکر می‌کند تنها انسان عادی و نرمال آن شهر است. البته او هرگز به این فکر نمی‌کند و نمی‌گوید که چرا به این شهر آمده تا اینکه روزی متوجه می‌شود تمام مردم شهری که به آن‌جا پناه برده آن شهر را ترک کرده‌اند و در اینجا مشخص می‌شود که آن‌ها هم مانند راوی قصه هستند و این متفاوت بودن یک توهم است. چون آن‌ها هم دست به عملی زده‌اند که او قبلا شبیه آن را انجام داده است.

در بخشی از کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه می‌خوانیم:

اما من خیلی ترسیدم؛ چون عین همین کلمات را در کاخ هم شنیده بودم. که بعدش مرا اخراج کردند. ولی این بار وقتی دست‌ مزدم را می‌گرفتم؛ گفتم نه. آن قدرها هم خوب نیست. سعی می‌کنم در آینده بهتر بنویسم تا شایسته تعریف شما بشوم.

در راه برگشت به خانه وقتی برق سکه‌هایی که گرفته بودم همه‌ی چیزهای نامفهوم را بی‌ارزش کرده بود سعی کردم به تفاوت بعدازظهرها نوشتن با صبح‌ها هم فکر کنم اما چیزی به ذهنم نرسید.

راستش را بخواهید دیروز اصلا به تفاوت صبح با عصر نوشتن نمی‌توانستم فکر کنم. چون دیروز پولدار بودم.

کتابت امروز را بعدازظهر انجام دادم و همان بعدازظهر برای تحویل بردم. خیلی مشتاق بودم که عکس‌العمل صاحب‌کارم را ببینم اما از خانه که بیرون رفتم همه چیز مشکوک بود. به محل بساط کتابت که رسیدم دیدم هیچ‌کس آن‌جا نیست. بعدا متوجه شدم امروز روز آخر تعطیلات است. و امروز هم مثل روز آغاز، همه به بارعام رفته‌اند. و من هم از فرصت استفاده کردم و حسابی در شهر پرسه زدم.

وقتی در شهر می‌گشتم از خودم پرسیدم واقعا تو کجای این نظم و تکاپو هستی. نکند تو را به بیرون پرت کرده‌اند.
راستی بیرون کجاست؟

امروز فردای دیروز است. فردای روزی که دوباره همه چیز برای همه جز من عادی می‌شود. خیلی به این فکر کردم. که چرا چیزی برایم عادی نمی‌شود و تنها پاسخی که به آن رسیدم این بود که وقتی به دست نمی‌آید؛ چرا عادی شود؟

فهرست مطالب

فصل اول: در ابرها
فصل دوم: در شهر
فصل سوم: در آتش

 ۱۰۱ صفحه، ۴۱۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-274-083-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه

برای دانلود کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب در ابرها، داستان بلند یک سرگردانی کوتاه
ندا کاظمیان
۱۳۹۷/۷/۱۵
خیلی خوب بود
محمد سراوانی
۱۳۹۷/۶/۵
عالی بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)