دانلود کتاب در باب خلوت‌‌گزینی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب در باب خلوت‌‌گزینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب در باب خلوت‌‌گزینی

میشل دو مونتین، یکی از سرشناس‌ترین اندیشمندان دوره رنسانس، تاملات ذهنی با حکایات و نظریات شخصی را در هم آمیخته و پایه‌گذار مقاله‌نویسی مدرن شده است. مجموعه مقالاتی که در کتاب در باب خلوت‌‌گزینی گردآوری شده است، طیف مختلفی از موضوعات را در بر می‌گیرد و بازتابی از اندیشه‌های وی است، در باب خلوت‌‌گزینی، قدرت تخیل، لذت مطالعه، اهمیت خواب و این که چرا موضوع واحدی باعث شادمان و اندوه‌مان می‌شود.

میشل اکم دو مونتین (Michel De Montaigne) فیلسوف شکاک و اومانیست فرانسوی به سال 1533 م به دنیا آمد. میشل مونتنی به اقتضاء عصر و شرایط تاریخی‌ای که در آن به دنیا آمده و زیسته است چونان آئینه‌ای نشانگر روح شکاک سلبی‌نگر رنسانس تمدن اومانیستی است. برخی مورخان مونتنی را یک اومانیست غیرمعمولی [در مقایسه با نمونه‌ی مثالی متفکر اومانیست قرن شانزدهم] نامیده‌اند، زیرا او بیش از همفکران معاصر خود [و از این نظر تا حدودی شبیه اومانیست‌های یکصد سال قبل از خود در سپیده دم رنسانس] شکاک و نسبی انگار بود.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از در باب خلوت‌گزینی (On Solitude) می‌خوانیم:

برخی از افراد بر جلادان خود سبقت می‌جویند؛ مردی بر سکوی اعدام ایستاده بود که معلوم شد بی‌گناه است و می‌توان او را آزاد کرد‌، اما وی که در تخیل خود غرق شده بود بر زمین افتاد و مرد.‌ هنگامی که افکار خیالی ما را تحت فشار قرار می‌دهند، عرق می‌کنیم‌، به لرزه می‌افتیم‌، رنگ چهره‌مان را از دست داده و یا گلگون می‌شویم؛ در حالی که بر تشک پر خود دراز کشیده‌ایم‌، احساس می‌کنیم که بدن‌مان دستخوش هیجان شده است؛ گاهی حتی این حالت منجر به مرگ می‌شود.‌ گاه این هیجان دوران جوانی چنان در اعضای جنسی فعال می‌شود که حتی به هنگام خواب عمیق نیز این دسته از تمایلات او را در بر می‌گیرند. در این جا خوب است از اتفاقی که برای کیپوس‌، یکی از پادشاهان ایتالیا افتاده یادی کنیم. او که یک روز از دیدن مسابقه گاو بازی به شدت هیجان زده شده بود‌، تمام رویای آن شبش پر شده بود از شاخ گاوها و این‌گونه شد که به‌جهت قدرت تخیلش بی‌درنگ شاخ‌هایی بر پیشانیش روئید.

 ۱۴۰ صفحه، ۸۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-49-6 

چاپ ۱۳۹۴: ۹۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
در باب خلوت‌گزینی
در باب کتاب‌ها
در باب قدرت تخیل
در باب اندوه
در باب پایداری
در باب ترس
چگونه ذهن ما خود را مغشوش می‌نماید
در باب وجدان
در باب خشم
در باب پرهیزکاری
در باب خواب
در باب درازای عمر
چگونه بر موضوع واحدی می‌خندیم و می‌گرییم

راهنمای دانلود کتاب در باب خلوت‌‌گزینی

برای دانلود کتاب در باب خلوت‌‌گزینی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  در باب خلوت‌‌گزینی
حیدر نظریان
۱۳۹۸/۶/۲۲
کتاب فوق‌العاده‌ای باید با تأمل و آرام کتابو خوند چون خیلی نقل قول داره ترجمه خیلی خوب ممنون از مترجم 🙏
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۷/۹
بسیار جالب و پر از نکات نغز
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)