دانلود کتاب دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند)

کتاب دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند)، به شرح تعریف روشنی از توسعه شهری هوشمند می‌پردازد و به سیاست‌گذاران، دست‌اندرکاران و توسعه‌دهندگان جهت مدیریت امور کمک می‌نماید.

بیشتر از یک دهه است که روند توسعه شهری در استرالیا، نیوزلند و سایر مناطق جهان از یک دستورالعمل پایدار تبعیت می‌کند. هدف اصلی این برنامه، ارائه راه‌حل‌های توسعه شهری جهت کمک به مردم، محیط‌ زیست و اقتصاد بوده است.

شورای ساختمان سبز استرالیا در سال 2010 با انتشار چارچوب جوامع ملی ستاره سبز، قوانینی را برای اجرای یکی از تأثیرگذارترین اقدامات کاری در زمینه توسعه پایدار شهری در استرالیا تأسیس نمود. در این سند، دامنه جوامع پایدار مطابق یک فرآیند تعامل مشارکتی با دولت، صنعت و دانشگاه مشخص شده است. جامعه‌های پایدار، دربردارنده اصول توسعه پایدار، احترام به محیط زندگی و محدودیت‌های منابع طبیعی و در عین‌ حال بهینه‌سازی شرایط پیشرفت بشر هستند.

کتاب دفترچه راهنمای توسعه شهری هوشمند (Smart cities guidance note: smart urban development) با هدف شرح راهنمایی‌های بیشتر در جهت توسعه صنعت به نگارش درآمده است؛ همچنین نشان می‌دهد که فن‌آوری‌های هوشمند و راه‌حل‌های ارائه شده چگونه می‌توانند از توسعه پایدار شهری حمایت کرده و نتایج بیان شده را تقویت و تسریع نمایند.

مطالب موجود در این راهنما، طی 12 ماه تحقیق و بررسی به واسطه‌ی شورای شهرهای هوشمند استرالیا - نیوزیلند و شرکای آن و با هدف گسترش و ترویج قسمتی از دستورالعمل‌ها در جوامع هوشمند منتخب شده است. این دستورالعمل‌ها به‌ عنوان یک منبع راهنمای دقیق، فراتر از اطلاعات موجود در این دفترچه راهنما گسترش می‌یابد و شامل معیارها و منابعی برای برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت پروژه‌های توسعه است.

شورای شهرهای هوشمند استرالیا - نیوزیلند (SCCANZ)، با تصمیم‌گیری‌های کاربردی و عملیاتی، به زندگی افراد در شهرها و روستاهای جهان سرعت بخشیده و موجب افزایش کارآیی و پایداری در شهرهای هوشمند شده‌اند.

در بخشی از کتاب دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند) می‌خوانیم:

تعریف موفقیت را می‌توان به گونه‌های مختلفی بیان کرد. بدون این دفترچه راهنما هم هر جامعه‌ای را می‌توان به‌ عنوان یک جامعه هوشمند تعریف کرد.

به همین دلیل است که آگاهی از این دفترچه راهنما بسیار حائز اهمیت است. دفترچه حاضر، یک تعریف، دامنه و راهنمایی را برای توسعه شهری هوشمند ارائه می‌دهد. بدون آن نمی‌توانیم تأثیر بسزایی را در شکل دادن به جوامع آینده داشته باشیم؛ اما چگونه توسعه شهری هوشمند را تعریف کنیم؟

به عبارت ساده:

توسعه شهری هوشمند، توسعه‌ای است که از فناوری، داده و طراحی هوشمند برای افزایش زیست پذیری جامعه، کارایی و پایداری استفاده می‌کند.

 ۳۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-255029-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره مؤلفین
تشکر و قدردانی
مقدمه
توسعه شهری هوشمند چیست؟
اصول توسعه شهری هوشمند؟
استراتژی
اتصال
آگاهی
مسئولیت‌پذیری
خلاقیت

راهنمای دانلود کتاب دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند)

برای دانلود کتاب دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دفترچه راهنمای شهرهای هوشمند (توسعه شهری هوشمند)