دانلود کتاب دنیا خانه من است


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دنیا خانه من است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دنیا خانه من است

کتاب دنیا خانه من است، شامل 50 نامه‌ی کوتاه و بلند نیما یوشیج به دوستان و خانواده‌اش است. او در بعضی از این نامه‌ها از اوضاع زندگی خود و گاهی وضعیت جامعه شکایت می‌کند.

علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج، شاعر معاصر ایرانی و بنیان‌گذار شعر نوی فارسی است. او آگاهانه تمام بنیادها و ساختارهای شعر کهن فارسی را در هم آمیخت و عنوان شعر نو را بر هنر خویش نهاد. همه‌ی جریان‌های اصلی شعر معاصر فارسی مدیون انقلاب و تحولی هستند که نیما به وجود آورنده‌ی آن محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب دنیا خانه من است می‌خوانیم:

اولاً بعد از عرض سلام به شما و حضرت خان دایی مدظله، از حال دکتر برای بنده بنویسید. ثانیاً صورت حساب اخیر خانه را که حساب کرده بودیم و به خط دکتر است برای بنده ارسال بدارید.

بنویسید بدانم پرده‌های قرمز ماهوت تالاریوش را کجا گذاشتید؟ دیشب خواب دیدم که با کتاب‌های من تمام سوخته‌اند. صورت کتاب‌ها را به خط ناتل خانلری بفرستید. خواهش می‌کنم تأخیر نشود.

هر یک از این کتاب‌ها را من به زحمتی پیدا کرده‌ام. بعضی‌ها اصلاً پیدا نمی‌شوند. مخصوصاً یک جلد کتاب خطی که جلد چرم قهوه‌ای دارد. آن را به هیچکس ندهید بخواند. بعلاوه کلیات سعدی را که جزو کتاب‌های پدرم بود و کتاب طب را که خودتان به بنده بخشیدید، حفظ کنید.

کرایه خانه را در بانک گذاشته چک آن را بفرستید. یا بنویسید به چه مبلغ رسیده است برای اینکه برای خرید بعضی لوازم خانه، مبلغی پول لازم دارم.

هیچ پس‌انداز ندارم. حقوق مرا دولت تمام و کمال نمی‌رساند. تفاوت بدی آب و هوا در حق من منظور نشده است. نمی‌دانم کاغذ بنویسم که حضرت خان‌دایی به فهیمی بدهند اقدام کند، یا نه.

آدرس مستقیم آقای عظام‌الدوله را بنویسید. اگر تفنگ مثل تفنگ دولول خودشان (25 تومان) خریده‌اند با 20 عدد فشنگ و یک سوزن چاشنی در آرویک مقوا برایم تهیه شود تا هر وقت تصدیق نظیمه اینجا را فرستادم، بفرستند. آیا عکس و سواد سجل هم لازم است؟

 ۱۹۲ صفحه، ۳۵۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-5731-83-8 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دنیا خانه من است

برای دانلود کتاب دنیا خانه من است و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دنیا خانه من است