دانلود کتاب دوستی پر دردسر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دوستی پر دردسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دوستی پر دردسر

کتاب دوستی پر دردسر اثر آنتون چخوف، 10 داستان از کشورهای مختلف را برای نوجوانان در بر می‌گیرد تا با فرهنگ‌های بومی آن‌ها آشنا شوند.

کتاب دوستی پر دردسر، روایتگر دوستی دو پسر بچه به نام «یوزیک» و «تولیک» است. «یوزیک» پسری شرور و بازیگوش است که در مدرسه و دهکده، اهالی از او شکایت دارند. «تولیک» دوست و همسایه یوزیک است که در خمیدگی بالای سپیداری نزدیک خانه‌اش لانه لک‌لکی ساخته و دو لک‌لک جوجه‌های خود را در آن‌جا به دنیا آورده‌اند.

یوزیک به تولیک پیشنهاد می‌دهد که هر کدام یکی از جوجه‌ها را برای خود بردارند اما تولیک نمی‌پذیرد و موجب خشم یوزیک می‌شود. یوزیک تفنگی واقعی از خانه بیرون می‌آورد و به قدری خشمگین است که تفنگ را به سوی لک‌لک نشانه می‌گیرد و لک‌لک با شلیک گلوله به زمین می‌افتاد.

به دنبال این اتفاق تمامی اهالی به دور لک‌لک مرده جمع می‌شوند. پدر یوزیک به علت شرمساری لک‌لک را در شالیزار خود به خاک می‌سپارد. این اتفاق و صحنه‌های غم‌انگیز آن موجب می‌شود که یوزیک آزار رساندن به حیوانات را ترک کند.

آنتون چخوف (Anton Chekhov) در سال 1860 در یکى از شهرهای جنوبى در شهر کوچک تاگانروگ به‌ دنیا آمد. در سال 1880 به دانشکده‌ى پزشکى مسکو وارد شد و از همان هنگام به نوشتن داستان‌هاى کوتاه، داستان‌هاى طنز، نمایش‌نامه‌هاى کوتاه و پاورقى براى روزنامه‌ها و مجله‌هاى فکاهى پرداخت. چخوف، نویسندگى را با شیوه‌ی ساده و تمسخرآمیزی ماهرانه شروع کرد و هر آن چیز را که قابل تمسخر بود با هجاى تند و تیز مى‌کوبید.

فهرست مطالب

خروس
شامگاهان در راه
کیسه توتون مادربزرگ
مهمان شبانه
چطور خان را ورشکست کردم
مهمانی در روستا
کرکس
از آن سو که باد می‌وزید
پسربچه‌ها
دوستی پردردسر

 ۱۴۴ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-550-6 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دوستی پر دردسر

برای دانلود کتاب دوستی پر دردسر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دوستی پر دردسر
mohsen ebi
۱۳۹۶/۱۲/۲۵
داستان های کوتاه جذاب و خوبی بودند, بعضی از این داستانا به نوعی وضع حال مردم اون دوره زمانه و شرایط بد جنگ جهانی رو نشون می دادند.
پانیذ پورساکی
۱۳۹۸/۳/۲۲
خیلى خیلى خیلى عالى بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)