دانلود کتاب دیدن از سیزده منظر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دیدن از سیزده منظر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دیدن از سیزده منظر

کتاب دیدن از سیزده منظر اثر کالم مک کان نویسنده برنده جایزه کتاب ملی آمریکا، به قامت یک داستان بلند و سه داستان کوتاه است که می‌توان در قاب آن مخفی‌ترین ابعاد شخصیتی انسان‌ها را به تماشا نشست.

داستان بلند کتاب دیدن از سیزده منظر (Thirteen Ways Of Looking)، در سیزده بخش ارائه می‌شود و بر پیشانی هر پرده، بریده‌ای از شعر «دیدن سیه‌پر از سیزده منظر»، اثر والاس استیونس، شاعر مدرنیست آمریکایی نقش بسته است. مک کان با استفاده از تکنیک بینامتنیت، ضمن داستان‌پردازی‌ای جذاب، تفکرات استینوس را نیز در لابه‌لای سطور داستان می‌گنجاند. این مجموعه‌ داستان موفق به کسب جایزه‌ی پوشکارت در سال 2015 و جایزه‌ی بهترین داستان کوتاه آمریکا در همان سال شده است.

کالم مک کان (Colum McCann) در سال‌های گذشته موفق به دریافت جوایز متعددی شده که مهم‌ترین آن‌ها کسب عنوان کتاب سال ایرلند در سال ۲۰۰۳ و جایزه‌ بین‌المللی دوبلین در سال ۲۰۱۰ است. افتخارات وی تنها متعلق به زادگاهش نیست بلکه او موفق به کسب جایزه‌ National Book Award آمریکا در سال ۲۰۰۹ نیز شده است، همچنین در سال ۲۰۱۰ نشان ادب و هنر آمریکا و کانادا از بنیاد گوگنهایم را نیز از آن خود کرده‌ است. این موارد تنها جرعه‌ای از دریای افتخارات مک کان ایرلندی است.

محوریت کتاب دیدن از سیزده منظر، درماندگی نسل زاییده دنیای مدرن است. فضاسازی آشنا و توصیفات دلربا به همراه روایت خلاقانه و البته نو از یک داستان شما را چنان با سیر داستان همراه می‌کند که با خواندن تنها یک صفحه از داستان، تا پایان مهمان ناخوانده‌ شخصیت‌های نزدیک و البته بسیار دور دنیای عجیب وی می‌شوید. به چالش کشیدن روابط خانوادگی پدر و فرزندی، سرک کشیدن به مفاهیم بنیادین چون صلح و درخودماندگی بشر امروز درون‌مایه «دیدن از سیزده منظر» است.

در بخشی از کتاب دیدن از سیزده منظر می‌خوانیم:

کارلوس با وحشت خودش را به سمت در خروج عقب می‌کشد. کمی لنگ‌لنگان قدم برمی‌دارد. دستگیره‌ی در را می‌گیرد. در آهسته پشت سرش بسته می‌شود.

بِوِرلی از پنجره نگاه می‌کند که کارلوس با فشار، در عقب ماشین را باز می‌کند. لحظه‌ی خیالی‌ای ‌به‌نظر می‌رسید. مردی که در برابر خودش مصونیت دارد. این‌طور ‌به‌نظرش می‌رسد که او در صندوقچه‌ی تنهایی‌اش قدم می‌گذارد. در را محکم می‌بندد. شیشه‌ی دودی ماشین پایین کشیده می‌شود.

 ۲۵۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8211-29-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دیدن از سیزده منظر

برای دانلود کتاب دیدن از سیزده منظر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب دیدن از سیزده منظر
عصمت اله محمد
۱۳۹۶/۱۰/۲۸
کتاب عالییه. ممنون از کتابراه با برنامه کتاب آخر هفته دوستون دارم 😘
mehran zarif
۱۳۹۶/۱۰/۲۸
مشکلاتی که نسل امروز با آن دست به گریبان هستند بصورت داستانی زیبا دراین کتاب روایت شده که مطالعه آن خالی از لطف نیست
saeid m65
۱۳۹۶/۱۰/۲۹
واسه آخر هفته با کتاب خیلی ازت ممنونم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۶)