دانلود کتاب ذهن خود را پاک‌سازی کنید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ذهن خود را پاک‌سازی کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ذهن خود را پاک‌سازی کنید

در کتاب ذهن خود را پاک‌سازی کنید نوشتۀ باری داون‌پورت و استیو اسکات، با راهکارهایی آشنا می‌شویم که به ما در مدیریت افکار و نظم بخشیدن به ذهن کمک می‌کند.

همه ما گاهی اوقات افکار منفی را تجربه کرده‌ایم. اما اگر شما توسط این افکار مزاحم مغلوب می‌شوید پس احتمالا باید کیفیت فکرتان و چگونگی تاثیر آن بر سلامت روحی خود را مورد بررسی قرار دهید. این مکالمه درونی قسمت طبیعی زمینه ذهنتان است. تمام وقت حضور دارد، از اینکه جشن تولد خواهرتان را از دست بدهید شما را خجالت زده می‌کند. یا شما را در مورد اخبار و تیتر روزنامه مضطرب می‌سازد این افکار پیش‌زمینه صدای زندگی‌تان است. اگرچه ممکن است همیشه در مورد حضور ناگهانی آن‌ها آگاه نباشید، سعی کنید جلو آن‌ها را بگیرید.

اگر شما هم دنبال یک سبک زندگی آرام و ذهنی ساده و به دور از مشغله‌های اذیت کننده روزمره هستید و آرامش بیشتری را در زندگی خود می‌جویید تا بخشی از آن وقت، انرژی و احساسی که برای رسیدن به موفقیت قطعا به آن نیاز خواهید داشت را دوباره به دست آورید کتاب ذهن خود راپاک‌سازی کنید (Declutter Your Mind) یک پیشنهاد رد نشدنی برای شما است. نام دیگر این کتاب پاک‌سازی ذهن برای موفق شدن در زندگی راهی بی‌نظیر برای از بین‌بردن ترس، اضطراب و افکار منفی" است.

بعضی افکار ناگهانی و بی‌مورد است، از طرفی بسیاری از افکارمان ذاتی و منفی هستند مانند (آن شخص یک فرد بدردنخور است)، (من آن پروژه را خراب کردم)، (من در مورد آنچه که به مادرم گفتم احساس گناه می‌کنم). افکاری از این قبیل ذهن ما را آلوده خواهند کرد. درست مانند این که اگر خانه‌تان را تمیز نکنید غبارآلود خواهد شد. متاسفانه پاکسازی گرد و غبار ذهنی‌تان به سادگی تمیز کردن منزلتان نیست، شما نمی‌توانید فکرتان را دور بیندازید در حالی که انتظار داشته باشید دیگر باز نخواهد گشت. در واقع مانند یک بازی جامپینگ افکار منفی‌تان به محض عقب راندن آن‌ها دوباره باز می‌گردند.

باری داون‌پورت (Barrie Davenport) بنیان‌گذار تنها جایزه توسعه سایت زندگی چشم‌نواز و شکوفاست. او یک مربی خصوصی معتبر و خلاق دوره‌های آنلاین است و به افراد کمک می‌کند که روش‌های کاربردی را برای پشت سر گذاشتن فشارهای زندگی به کار گیرند و یک زندگی شادتر و موفقیت‌آمیز داشته باشند. او همچنین نویسنده مجموعه کتاب‌های خودآموز عادات مثبت اندیشی و تقویت اعتماد به نفس است. به عنوان یک زن شاغل، مادر سه فرزند و خانه دار، باری می‌داند تغییر زندگی آنقدر با ارزش است که می‌تواند هر دو زندگی درون خانه و بیرون خانه‌اش را سامان‌دهی و مدیریت کند و این کار را در راستای کاهش نگرانی و برای لذت بردن از یک زندگی سرشار از شادی انجام می‌دهد.

استیو اسکات (Steve Scott) وبلاگ توسعه عادات خوب را مدیریت می‌کند و نویسنده مجموعه عناوین عادات مثبت است هدف او نشان دادن این است که چقدر توسعه عادات مداوم و مثبت می‌تواند منجر به یک زندگی بهتر شود.
ما نویسندگان برنامه آموزش تمرینات کاربردی برای کنترل دارایی‌های ذهنی‌تان را داریم و نشان می‌دهیم که چگونه صداهای مزاحم ذهنی‌تان را حذف کنید و تاثیری مثبت در سلامتی روحیتان ایجاد کنید.

اگر تمایل دارید که یک سبک زندگی همراه با آرامش روحی و ساده داشته باشید و نمی‌خواهید که وقت و انرژی و عواطف شما در اختیار اضطراب و خیالات بیهوده شما باشد، پس به کتاب مناسبی رجوع کرده‌اید.
در طی خواندن این کتاب نه تنها مهارت‌هایی که موجب پاکسازی و مدیریت افکارتان می‌شود را کسب می‌کنید بلکه می‌توانید روش‌های عملی که بتوانید فورا آن‌ها را به کار گیرید نیز خواهید آموخت.

در بخشی از کتاب ذهن خود را پاک‌سازی کنید می‌خوانیم:

یکی از چالش‌های دنیای مدرن این است که چه چیزی واقعا درست است و چه چیزی واقعا درست نیست و تمایز آن‌ها از الزاماتی که در دیدگاه اول درست و مهم به نظر می‌رسند، ولی در حقیقت چندان اهمیت ندارد که وقت خود را برای آن‌ها صرف کنید. اگر شما نیز مانند اکثریت مردم فکر می‌کنید، پس متوجه خواهید شد کوچک شمردن، سازمان دادن، کنار گذاشتن باران سیل آسای اطلاعاتی که روزانه با آن مواجه هستید، به طور فزاینده‌ای سخت است.

امروزه، اطلاعات، داده‌ها و دارایی‌های مادی نسبت به نسل‌های قبل بسیار زیاد و قابل دسترسی شده‌اند، اما متاسفانه این سبک جدید زندگی دستور‌العمل خاصی برای مدیریت تمامی این چیزها ندارد. بسیاری از ما در برابر مدیریت این حجم وسیع از اطلاعات احساس عجز می‌کنیم.

هم‌چنین نمی‌دانیم که چطور باید آن‌ها را اولویت‌بندی کنیم. در واقع مانند ربات نظاره‌گری شده‌ایم که به جای آن که با دقت آنچه را که برای خود بهترین می‌دانیم ارزیابی کنیم، اجازه می‌دهیم هر آنچه زندگی می‌خواهد به سوی‌مان پرتاب کند. پدرها و مادر بزرگ‌های ما هم قطعا به اندازه ما مشغولیات زیادی داشته‌اند.

آن‌ها از فواید تکنولوژی مانند صرفه‌جویی در وقت که زندگی ما را آسان‌تر و پر بازده‌تر می‌کند بهره‌مند نبوده‌اند. اما در عوض آن‌ها از یک سود بسیار بزرگ نسبت به نسل جدید بهره‌مند بوده‌اند و آن این است که آن‌ها غرق در جریان اطلاعات و امواج حق انتخابات و تنوعات که هر دقیقه و هر ساعت از روز به ما می‌رسد نبوده‌اند.

«بزرگترین نسل» آن‌هایی بودند که با وجود فشار‌های بزرگ الویت‌ها و ارزش‌های تعریف شده داشتند. و یک حس هدفمند محکم در بین این سال‌های سخت برای خود ساختند.

فهرست مطالب

مقدمه
داستان باری
زندگی استیو
فصل اول: ساماندهی افکار
چهار دلیل آشفتگی‌های ذهنی
دلیل اول: استرس روزانه
دلیل دوم: اسباب و اثاثیه‌ی اضافی
دلیل سوم: پایه و اساس منفی گرایی
عادت اول: پاکسازی روحی
عادت سوم: پاکسازی ذهنی
عادت چهارم: هدایت ذهنی
تمرین اول: افکار را به چالش بکشید و آن‌ها را جایگزین کنید.
تمرین دوم: پذیرش
تمرین سه: دست به یک اقدام آگاهانه بزنید.
تمرین چهار: یک زمان سنج نگرانی تنظیم کنید.
افکار نهایی برای پاکسازی افکارتان
فصل دوم: ساماندهی وظایف زندگی
اهمیت ارزش‌های اساسی
در میان و بعد از جنگ جهانی دوم
چرا ارزش‌های اساسی؟
چرا این شفاف سازی این قدر مهم است؟
روش‌های تعریف ارزش‌های اساسی و تصمیم‌های عقلانی
تمرین سوم (الف) : بر اهداف آگاهانه متمرکز شوید.
تمرین سوم (ب) : ساخت و تقسیم اهداف خ. س. د. آ. ز را به طور مساوی.
روش چهارم: اتصال اهدافتان به شور و اشتیاق شما
فصل سوم: ساماندهی ارتباطات
تاثیر منفی ارتباطات بد
روش‌های ارتباطی: بیشتر حاضر باش
گفت وگوی آگاهانه
بی جی ریچاردسون"
روش‌های جلوگیری از مقایسه خود با دیگران
روش ارتباطی دوم: از گذشته خلاص شوید.
پیشنهاد بخشش
روش ارتباطی سوم
روش ارتباطی چهارم: از بعضی از افراد دوری کنید.
روش‌های حذف ارتباطات دردناک و اندوه بار
خداحافظی دقیقا به چه معناست؟
فصل چهارم: ساماندهی محیط اطراف
فواید پاکسازی محیط اطراف
داگ لارسون
ویلیام مریس
زندگی دیجیتالی خود را ساده سازی کنید.
روش‌های جلوگیری از حواس پرتی و غرق در دنیای دیجیتالی
اما پایان چیست؟
روش‌های پاک سازی برنامه‌ی زمان‌بندی
روش‌های غلبه برتعویق
چگونه می‌توان عوامل حواس پرتی را حذف کرد؟
تیچ نات‌ هان
افکاری که در یک خوردن آگاهانه باید بدان‌ها توجه داشته باشیم
نتیجه‌گیری
سام هریس

 ۱۲۳ صفحه، ۲۳۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6298-11-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ذهن خود را پاک‌سازی کنید

برای دانلود کتاب ذهن خود را پاک‌سازی کنید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ذهن خود را پاک‌سازی کنید
محمدرضا تاجوک
۱۳۹۸/۳/۳۰
بسیار کاربردی بود
علیرضا احمدیان
۱۳۹۸/۱/۵
خیلی جالب و کاربردی حتما مطالعه کنید
masud shahtouri
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
بسیار عالی و مفید بود این کتاب ممنون ازشما
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)