دانلود کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم

کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم نوشته راندل گ. بودیش، به سیاست‌ها، راهبردها و استراتژی‌های نظامی کشورها می‌پردازد و آن‌ها را بررسی می‌کند.

برای مدت‌ها، راهبرد نظامی تنها به صورت مفهوم نظریه و هنری توصیف می‌شد که فقط توسط نوابغ نظامی قابل درک و فهم بود. این استدلال دیگر صادق نیست، زیرا کارکنان نظامی که متشکل از متخصصان و کارشناسان هستند، می‌توانند با کمک نظریه‌های کوچک و فرآیندی که از خرد جمعی به جای نوابغ منحصربه‌فرد بهره می‌گیرد، راهبرد را تدوین کنند؛ اما نظریه‌های کوچک راهبرد همچنان توسعه نیافته‌اند و هنوز نظریه جامعی از راهبرد نظامی وجود ندارد.

راندل گ. بودیش (Randall G. Bowdish) در کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم (Military Strategy: Theory and Concepts) نظریه‌‏ای بزرگ از راهبرد نظامی ایجاد می‌‏کند که متشکل از چارچوبی جهت‌دار و ساده دوقطبی، نظریه‏‌های کوچک راهبرد نظامی و نیز مفاهیم اشتغال است که مفاهیم مفهومی را توصیف کرده و می‏‌تواند با ابزارهای نظامی برای دستیابی به اهداف نظامی به کار گرفته شوند. این دو قطب عبارت‌اند از جنبه‏‌های فیزیکی و روان‌شناختی.

نظریه‏‌های کوچک راهبرد نظامی، متشکل از پنج راهبرد اصلی نظامی نظیر براندازی، خستگی، نابودی، ارعاب و خرابکاری و مفاهیم استخدام (اشتغال) هستند که در قالب چارچوب نظری راهبردی نظامی و منسجم به هم بافته شده‌‏اند.

در بخشی از کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم می‌خوانیم:

اگرچه هدف نظریه زمینه بنیان، توسعه نظریه، فراتر از مفاهیم مشتق شده از داده‌ها است، اما نظریه‌پردازان زمینه بنیان اغلب مطالعات خود را با مفاهیم حساس آغاز می‌کنند. مفاهیم حساس به مفاهیم جامع و موجودی گفته می‌شود که از ادبیات نشأت گرفته و به‌عنوان نقطه حرکت، جهت طبقه‌بندی و تحلیل اولیه داده‌ها به کار برده می‌شوند. مفاهیم حساس، با توسعه ایده‌ها پیرامون فرآیندهای تعریف شده در زمینه داده‌ها، نقطه قوتی ارائه می‌کنند. در جریان توسعه نظریه‌پردازی زمینه بنیان، مفاهیم حساس ممکن است بسته به داده‌ها حفظ شوند و یا از بین بروند.

مفاهیم حاصل از داده‌ها در حوزه نظریه‌پردازی زمینه بنیان، از طریق فرآیند چند مرحله‌ای تحلیل و یکپارچه‌سازی، به وجود می‌آیند. مفاهیم سطح پایین‌تر، از طریق فرآیند تحلیل داده‌ها و کدگذاری توسعه می‌یابند. این کدهای اولیه، اغلب شامل هر دو مفاهیم حساس و مفاهیم جدیدی هستند که از داده‌ها نشأت می‌گیرند. مفاهیم حساس همیشه مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و برخی از نظریه‌پردازان زمینه بنیان تا پایان فرایند تحقیق، به‌خصوص در زمینه‌هایی که ممکن است پژوهش را به سوی پاسخ‌گویی به مشکلات پژوهش سوق دهند، از مفاهیم حساس استفاده نمی‌کنند. در کدگذاری اولیه، بین داده‌هایی که به اصلاح و تجمیع مفاهیم کمک می‌کنند و داده‌هایی که منجر به تمایز مفاهیم از یکدیگر می‌شوند، مقایسه‌های ثابتی صورت می‌گیرد. وجه تمایز قائل شدن بین مفاهیم، زمانی مطرح می‌شود که مفهوم جدیدی ضرورت پیدا می‌کند.

بعد از تکمیل کدگذاری اولیه، گام بعدی، کدگذاری متمرکز است که به‌موجب آن مفاهیم سطح بالاتر حاصل می‌شوند. کدگذاری متمرکز در سطح بالاتری از انتزاع رخ می‌دهد و با کدهای تکرارشونده و بسیار مهم به کار رفته در کد‌گذاری اولیه، جهت توضیح بخش‌های بزرگ‌تر داده ترکیب شدند. کدگذاری متمرکز نیز به‌عنوان کنترل کننده کدگذاری اولیه به کار می‌رود؛ این نوع از کدگذاری این امکان را به‌طور بالقوه فراهم می‌کند تا بینش و فهمی جدید از داده‌ها نشأت گیرند.

 ۲۷۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-635030-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: مقدمه
فصل دوم: طرح و متدولوژی تحقیقاتی
فصل سوم: راهبردهای غالب و برجسته
فصل چهارم: نابودگران اولیه
فصل پنجم: خرابکاران – تخرب‌گران
فصل ششم: تخریب‌گران (توطئه‌گران – انقلابیون)
فصل هفتم: نابودگران مدرن
فصل هشتم: غیررسمی
فصل نهم: اصول و مفاهیم جنگ
فصل دهم: مفاهیم کار و حرفه
فصل یازدهم: پنج راهبرد پایه نظامی
فصل دوازدهم: نظریه برجسته راهبرد نظامی
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم

برای دانلود کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم

نظرات کتاب راهبرد نظامی: نظریه و مفاهیم

اشکان زمانی
۱۳۹۹/۵/۲۸
فوق العادس واقعا جالب بود امتحانش کنید
مشاهد همه نظرات (۱)