دانلود کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 3

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 3

تاریخ آکنده از رخدادهای مبهم و پیچیده‌ای است که در پدید آمدن آنها، اشخاص و گروه‌های سیاسی مستقیم و غیرمستقیم نقش آفرینی کرده‌اند؛ بنابراین، از آنجا که در این میان، نقش برخی از سیاسیون مهم، شفاف نبوده، نیاز به واکاوی دوباره و دقیق دارد تا بتوان به سیمای واقعی آنان پی‌برد.

در کاوش و بررسی نام‌های این عناصر به نام «رشیدیان» برمی‌خوریم که در سه دهه پایانی عمر رژیم پهلوی شبکه مهم اطلاعاتی و جاسوسی به راه انداخته بود.

کتاب «رشیدیان» در سه جلد حاصل فعالیت مرکز بررسی اسناد تاریخی که حاوی سندهای مربوط به سال های 1331 تا 1339 است و به معرفی و حضور و کارکرد خانواده اطلاعاتی ـ جاسوسی رشیدیان در دهه سی می‌پردازد.

بنابر اسناد منتشر شده در این کتاب، رشیدیان با ارایه چهره مردمی و حلال مشکلات آنان، در واقع، نفوذ خود را در میان کسبه و اصناف بیشتر می‌کرده تا در مواقع ضروری بتواند از آنان بهره سیاسی ببرد.

مجلد سوم، بخش پایانی از کتاب «رشیدیان‌ها به روایت اسناد ساواک» است که به وسیله‌ی مرکز بررسی اسناد تاریخی به زیور طبع آراسته می‌شود، امید است که این مجموعه گام کوچکی در شناخت بیشتر تاریخ معاصر باشد.
ناشر در سخن آغازین خود به درستی راجع به ماهیت این خانواده و چگونگی رشد آنها در سلسله مراتب قدرت در رژیم پهلوی می‌نویسد:
«رشیدیان‌ها هم که به تجربه آموخته بودند و می‌دانستند که رمز موفقیت و رسیدن به جاه و مقام و ثروت نزدیکی با مثلث: سفارتخانه‌های انگلیس و آمریکا و شخص شاه است، برای اینکه از این معرکه عقب نمانند و مبادا سهم کمتری ببرند در این رقابت شرکت کرده و در طول دوران نخست‌وزیری و وزارت دربار اسداله علم با او به مخالفت پرداختند. البته باید توجه داشت که آنان در مقابل یکدیگر قرار نداشتند، بلکه هر دو عامل استعمار و بنده و برده‌ی دول استعمارگر غربی و تنها دعوای آنان بر سر تقسیم غنایم بوده است.»

 ۴۲۹ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8145-97-7 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 3

برای دانلود کتاب رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 3 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رشیدیان ها: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک - جلد 3