دانلود رمان الماس های قاتل

دانلود رمان الماس های قاتل
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی رمان الماس های قاتل

ماجرا از اینجا شروع می­شود که شاهزاده علی یوسف پادشاه کشور عربی رماط وقتی دید که انقلاب بزرگی در راه است جواهرات سلطنتی را به مشاورش باب سپرد تا آنها را به انگلستان ببرد. چون باب عجله داشت به سراغ خواهر و خواهرزداه­اش رفت ـ که در یک هتل اقامت داشتند ـ ولی آنها بیرون بودند و باب فقط فرصت کرد که جواهرات را در وسایل آنها مخفی کند.
به هر حال جواهرات با وسایل جنیفر و مادرش به انگلستان رسید بدون این که خبر داشته باشند چه ثروت عظیمی همراه خود دارند و سارقان بین المللی آنها را تعقیب می­کنند. به هر حال فصل باز شدن مدارس فرا رسید و اتفاقات با قتل خانم اسپرینگر معلم ورزش مدرسه­ی مدوبانک شروع شد. جسد او را در حالی که با گلوله کشته شده بود در سالن ورزش پیدا کردند. چند روز بعد زنی غریبه به طور ناگهانی به سراغ جنیفر آمد و گفت که از طرف عمه­اش است و راکت­های جنیفر را با خود برد، غافل از این که جنیفر و جولیا راکت­ هایشان را با هم عوض کرده بودند. بعد­ها معلوم شد که عمه­اش این زن غریبه را نمی­شناسد. اتفاق بعدی ربوده شدن شاهزاده شایسته دخترخاله­ ی علی یوسف بود که در این مدرسه درس می­خواند و بارها گفته بود که جواهرات پیش او نیست.
بعد از این جسد خانم ونسیتارت ـ یکی از معلمان مدرسه ـ در سالن ورزش پیدا شد. او بر اثر برخورد یک کیسه­ی شن به سرش مرده بود. جولیا نیز به همراه راکت­های جنیفر که حاوی جواهرات سلطنتی بود نزد پوارو رفت و…
الماس­های قاتل جزو آخرین رمان­ ها­یی است که کارآگاه افسانه­ای هرکول پوارو در آن ظاهر می­شود. کریستی اگرچه حدود پانزده سال دیگر به نوشتن و چاپ آثارش پرداخت ولی پوارو را فقط در پنج رمانش به بازی گرفت. پوارو در این رمان مردی کم تحرک، متین و تا حد زیادی کم اثر است. دیگر از پواروی استوار و پرشکوه ـ که با وجود اندام کوچکش لرزه بر اندام مجرمان می انداخت ـ اثری نیست و این بار بسیار کم تحرک ظاهر می­شود. البته طبیعی هم هست.چون علاوه بر بالا رفتن سن کارآگاه از سال 1920 تا این داستان، نویسنده نیز کهولت سن پیدا کرده و نزدیک هفتاد سالگی است و نشاط و جوانی در او و کارآگاهش پیدا نمی­شود.
این رمان دارای دو بعد جنایی و امنیتی می­باشد که البته معمای امنیتی آن طولانی­تر و از ابتدا تا انتها را در بر می­گیرد در حالی که معمای جنایی داستان تنها حوادث میانی را تشکیل می‌دهد.

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سمانه بنوان
۱۳۹۶/۴/۱۸
عالی بود، تا صفحه آخر کتاب نمیشد آخر داستان رو حدس زد👍👍👍
shadi b
۱۳۹۵/۱۲/۲۷
خانم کریستی واقعا ذهن خارق العاده ای داشتند . من تمام کتابهای ایشان را در دوران دبیرستان خوانده بودم . بعد از ده سال دوباره خواندن انها لذت بخش است.
محمد منصوری
۱۳۹۵/۸/۲۶
رمان بسیار معروف و جذاب و سرگرم کننده ای است
علیرضا حسینی
۱۳۹۵/۵/۳۰
خیلی خیلی خیلی عالیه
امیر کاظم زاده
۱۳۹۵/۴/۲۵
خیلی عالی بود. دمتون گرم
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه