دانلود رمان شیرزاد (گرگ بیابان)

دانلود رمان شیرزاد (گرگ بیابان)
بزرگنمایی
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی رمان شیرزاد (گرگ بیابان)

نویسندۀ رمان شیرزاد، «احمد ناظر زاده کرمانی»، فرزند محمد ناظر، شاعر، نویسنده و پژوهشگر معاصر کرمان (۱۲۹۲-۱۳۵۵ ه. ش) است و در گورستان ابن‌بابویه در دفن شده است. دکتر ناظرزاده کرمانی در زمینه شعر نیز آثار زیادی از خود بر جای گذاشته است. آثار منثور ناظرزاده کرمانی گذشته از مقالات ادبی، تاریخی، اجتماعی، سیاسی و داستان‌های تاریخی مثل، شیرزاد یا گرگ بیابان، اختر، آوازهای جوانی و... می‌باشد. آثار منظوم او نیز مشتمل بر قصیده، غزل، مثنوی و شیوه‌های نوین دیگری که مشحون از نکات بدیع و مضامین لطیف و نو می‌باشد. اشعار او به ۱۵ هزار بیت می‌رسد.

شیرزاد، گرگ بیابان (قهرمان مبارزه با تهاجم مغولان):

در داستان تاریخی، پرهیاهو و مهیج «شیرزاد» خوانندگان عزیز با وقایع عصر حافظ و بسیاری از کسانی‌که این شاعر در آثار خود از آنان نام برده، آشنایی خواهند یافت و پرده‌های گوناگون حوادث هیجان‌آور را در این دوران آشفته تماشا خواهند کرد اما اگر نویسندۀ این داستان تنها به تجسم وقایع تاریخی اجتماعی عصر حافظ اکتفا کرده بود، اثر خود را چنان‌که می‌خواست ارجمند نمی‌شمرد؛ زیرا تاریخ‌نویسان قدیم (صرف‌نظر از مبالغه‌ها و تملق‌ها) تا حدی این وظیفه را انجام داده‌اند و مؤرخان معاصر نیز در این راه کوشش بسیار به کار برده‌اند. بنابراین امتیاز کتاب شیرزاد تنها این نیست که نخواهد گذاشت خواننده از حوادث کوناگون عصر حافظ احساس خستگی و ملال کند، چه با میل و علاقه او را وادار به دانستن نتایج زد و خوردها و کشمکش‌ها و پایان ماجراها خواهد کرد.

...او یکی از اهالی سیرجان بود که پدر معشوقه‌اش که مخالف ازدواج با دخترش «نوشین» بود، به قاضی شهر رشوه پرداخته بود تا او را در میدان شهر به چوب بسته و خوار و رسوا کنند. شیرزاد بعد از این رسوایی به بیابان پناه برده و اینک سردستۀ راهزنانی بود که اسمش لرزه بر اندام کاروانیان دولت می‌افکند. اما چگونه شد که قهرمان مبارزه با مغولان گردید...

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

mohamad dehyadegary
۱۳۹۶/۵/۱۹
عالی بود ولی جلد دومش رو پیدا نکردم. چاپ شده؟؟
م . صالحی
۱۳۹۶/۳/۲۴
عالی بود ، قلمت پربرکت
چیترا میم
۱۳۹۶/۲/۱
داستان به شدت جالبی به نظر میرسه هم وقایع عصر حافظ و هم مبارزه بامغولا معجون محشری به نظر میرسه باید خونده شه.
خ اح
۱۳۹۵/۱۲/۳۰
کتابی با هیجان و جالب. چون مربوط به مبارزه است.
خ اح
۱۳۹۵/۱۲/۳۰
Ok
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه