دانلود رمان عریان در برابر باد

دانلود رمان عریان در برابر باد
بزرگنمایی
  • از:
  • (۰)
  • چاپ ۱۳۹۳: ۱۱۹۰۰ تومان
  • قیمت: ۶۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی رمان عریان در برابر باد

رمان «عریان در برابر باد»، داستان نوجوانی است که در روستای مرزی در کردستان زندگی می کند. این نوجوان از رازی درباره شهادت عده ای در دوران دفاع مقدس اطلاع یافته و اطرافیانش درگیر گره گشایی از این راز می شوند.

از متن کتاب:

آوندى بریده است... عریان... تو‌خالى.

چشم‌هایش نمى‌بیند... گوش‌هایش کر است... سوراخ‌هایى روى سینه‌اش دهان باز کرده‌اند... لمس مى‌کند... . خشکند... قطره‌اى خون... نمى‌آلایدش... فریاد... کمک... صدا... در گلو خفه مى‌شود... سعى مى‌کند... بى‌نتیجه است... .

از خواب پرید. آتش در حال خاموش شدن بود. دانه‌هاى بلوط، زغال شده بودند. نسیم سردى به داخل غار مى‌وزید؛ به دست‌هایش حرکتى داد. براى اینکه گرم شوند آن‌ها را به‌ هم مالید. دست‌هایش را به سینه زد و کَپَنَک را بیشتر به بدنش فشرد. همان‌طور که به دیوارۀ سیاه و دودگرفتۀ غار تکیه داده بود، پاهایش را جمع کرد و زانوهایش را در بغل گرفت. سر انگشتانش کمى گرم‌تر شدند. از دهانۀ غار به دامنۀ کوه نگاه کرد. بزها و گوسفندها گهگاه عطسه مى‌کردند. در سراشیبى کوه، میان سنگ‌ها را بو مى‌کشیدند یا لمیده بر پاى بلوط‌ها نشخوار مى‌کردند. آهنگ زنگوله‌ها فضاى وهم‌انگیز کوه را مى‌شکست و به او آرامش مى‌داد. نسیمى سرد با شعله‌هاى زرد آتش، بازى مى‌کرد. برگ‌هاى خشک درخت‌هاى بلوط و مازوج برخود لرزیدند...

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه