دانلود کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی

الویت ارونسون در کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی، با زبانی ساده و روان مهم‌ترین اصول و مبانی روان‌شناسی اجتماعی را بازگو می‌کند.

این کتاب صوتی خلاصه‌ای از کتاب روانشناسی اجتماعی (‎The social Animal) است. در تمام طول تاریخ آدمی اشتیاق وافر به فهم و شناخت رفتار اجتماعی خویش داشته است. با این وجود کمتر از یک قرن است که روش‌های علمی و تجربی در تجزیه و تحلیل مناسبات بین افراد و نظام‌های اجتماعی معمول و متداول شده است. بدین‌سان روانشناسی اجتماعی از جهت محتوا بسیار کهن و سالمند و از لحاظ روش نسبتا نوپا و جوان است.

روانشناسی اجتماعی مطالعه موضوعات، مشکلات و مسائل مرتبط با روانشناسی فرد و جامعه‌ است. روانشناسی اجتماعی، اثرات حضور دیگران را بر رفتار فرد یا رفتار خود را تحت تأثیر گروه مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد. روشن است که تأثیر دیگران بر فرد مستلزم وجود روابط متقابل بین خود با دیگران است، بنابراین به یک تعریف دیگر روانشناسی اجتماعی به عنوان علم مطالعه رفتار متقابل بین انسان‌ها یا علم مطالعه تعامل انسان‌ها شناخته می‌شود.

همرنگی با جماعت به معنای تغییر در رفتار یا عقاید شخص در نتیجه اعمال فشار واقعی یا خیالی از طرف فردی دیگر یا گروهی از مردم است. روانشناسی اجتماعی، مطالعه علمی روش‌هایی است که طبق آن‌ها افکار، احساسات و رفتارهای مردم تحت تاثیر حضور واقعی یا خیالی دیگران قرار می‌گیرند. افراد ناهمرنگ ممکن است مدت‌ها بعد مورد تمجید و تحسین مورخان قرار بگیرند و در فیلم و ادبیات به صورت نماد درآیند، اما معمولا به هنگام اعمال ناهمرنگی، کسانی که خلاف خواسته آن‌ها عمل شده است به آنان احترام نمی‌گذارند.

وقتی فرد ناهمرنگ عقیده مخالف خویش را نزدیک به پایان بحث مطرح کند (وقتی که گروه برای اتمام بحث و گفتگو، تحت فشار است)، حتی بیشتر از زمانی که عقیده مخالف خود را زودتر در جریان بحث مطرح کند، از سوی گروه طرد می‌شود.
گروه «مستقر» یا میانه رو متمایل است که افراد همرنگ را بیشتر از اشخاص ناهمرنگ دوست بدارد. «همرنگ ستیزی» بدین معنا است که فرد برای خودش نمی‌اندیشد، بلکه به طور خودکار علیه آرزوها و انتظارات دیگران عمل می‌کند.

در تعریف انسان و بیان ویژگی‌های او مباحث و نظریه‌های فراوانی در طول تاریخ مطرح شده است. در همین راستا برخی از دانشمندان و فلاسفه برخی از این ویژگی‌ها را خاص انسان می‌دانند و آن‌ها را به عنوان وجه تماییز انسان از حیوان بر می‌شمارند. از این ویژگی‌های خاص می‌توان به ناطق بودن انسان اشاره کرد. همانطور که برخی از فضلا انسان را حیوان ناطق نامیده‌اند. 

این اجتماعی بودن انسان از جهاتی متفاوت از گروهی زندگی کردن برخی حیوانات از جمله زنبور، مورچه و مانند این‌هاست. مثلا یک حیوان خارج از غریزه ذاتی که خداوند به او سپرده است نمی‌تواند بر گروه خود تاثیر خاصی بگذارد ولی یک انسان با توجه به نعمت‌های خاصی که به او اعطا شده است می‌تواند با گفتار، کردار و پندار خود بر جامعه خود تاثیر بگذارد و همچنین از جامعه تاثیر بپذیرد. روانشناسی اجتماعی به همین روابط متقابل بین فرد و جامعه می‌پردازد. ناگفته نماند ضمن اینکه روانشناسی اجتماعی دارای وجوه متماییز از دیگر رشته‌های علمی علوم اجتماعی مانند جامعه‌شناسی، روانشناسی و مردم‌شناسی است ولی برای تبیین و تشریح نظریه‌ها و دیدگاه‌های خود از این علوم بهره می‌برد. 

همانطور که به حق بیان شده است انسان بدون اجتماع نمی‌تواند زندگی کند و این ارتباط فرد با جامعه با گذر زمان عمیق‌تر شده و شاهد رشد و گسترش روزافزون وسایل ارتباط جمعی همچون رادیو و تلویزیون، تلفن همراه، نرم‌افزارهای ارتباطی کلامی و تصویری و همانند این‌ها در راستای تسهیل ارتباطات هستیم. در ارتباطات (چه در دنیای مجازی و چه در دنیای واقعی) در برخی موارد به سوژه‌هایی برمی‌خوریم که برای ما نامفهوم، گنگ و یا عجیب به نظر می‌رسند. مثلا می‌بینیم که چگونه یک شایعه بی‌اساس و بی‌منطق در سطح جامعه پخش می‌شود و بوسیله ابزار ارتباطی دست به دست می‌شود.

گسترش و تسهیلات ارتباطات اجتماعی، لزوم شناخت برخی از قواعد و اصول رفتاری جامعه و چگونگی تاثیرپذیری فرد از آن‌ها را به ما گوشزد می‌نماید. با شنیدن این کتاب و دیگر کتب مربوطه می‌توانیم در حد درک خودمان، به تجزیه و تحلیل برخی از مسایل اجتماعی پیرامون خود بپردازیم و ضمن فهم برخی از رفتارهای نابهنجار دیگران، از بروز رفتارهای نابهنجار خودمان هم جلوگیری کنیم. و همچنین دیگر به راحتی به دیگران به علت بروز رفتارهایی ناپسند "انگ" نچسبانیم و شاید چند گامی با کفش‌های آن‌ها راه برویم.

الیوت ارونسون (Elliot Aronson) به عنوان یکی از برجسته‌ترین روانشناسان اجتماعی در عصر حاضر، بارها به دلیل تدریس، پژوهش، خدمات، و آثار مکتوب خود، مورد تقدیر انجمن‌های علمی آمریکا قرار گرفته است از جمله در سال 1975، به علت نگارش کتاب حاضر جایزه رسانه‌های ملی را از سوی انجمن روانشناسی آمریکا دریافت کرد. این کتاب بارها از سوی مجامع علمی برجسته، به عنوان کتاب جامع، ساده، و آموزنده شناخته شده و مورد تقدیر قرار گرفته است.

فهرست مطالب

۵۰ دقیقه
بخش اول
۴۶ دقیقه
بخش دوم
۴۱ دقیقه
بخش سوم
 ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه، ۱۲۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی

برای دانلود کتاب صوتی روانشناسی اجتماعی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  روانشناسی اجتماعی
امید تابع
۱۳۹۷/۱۰/۱۱
تشکرخیلی عالی بود
مصطفی سوری
۱۳۹۷/۱۰/۱۱
خیلی عالیه و کتابهایش هم بسیار مفید.
Amir. MKH.
۱۳۹۷/۹/۲۹
بسیار عالی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۴)