دانلود کتاب ریاضیات زیبا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ریاضیات زیبا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ریاضیات زیبا

تام سیگفرید در کتاب ریاضیات زیبا درباره جان نش، نظریه‌های بازی، جست‌وجوی مدرن و کد طبیعت می‌نویسد. نظریه بازی در مورد ظهور، تحول، انتشار و تثبیت فرم‌های رفتار، سخن می‌گوید.

نظریه بازی با استفاده از مدل‌های ریاضی به تحلیل روش‌های همکاری یا رقابت موجودات منطقی و هوشمند می‌پردازد. تام سیگفرید (Tom Siegfried) در کتاب ریاضیات زیبا (A beautiful math) می‌گوید روانشناسی واقعی زندگی هنوز وجود ندارد، نه در حال حاضر و نه برای مدت طولانی در آینده، اما هدف بسیاری از تحقیقات در حال انجام، درک رفتار انسان به منظور پیش‌بینی آینده است.

از سال‌های آغازین قرن بیست و یکم، استفاده از تئوری بازی گسترش یافته و حتی امروزه گسترده‌تر به نظر می‌رسد و به رشته‌های مختلف از انسان‌شناسی تا نوروبیولوژی مرتبط می‌شود. امروزه اقتصاددانان همچنان به استفاده از نظریه بازی برای تجزیه و تحلیل چگونگی آن ادامه می‌دهند.

قبل از انتشار این کتاب، فیلم ذهن زیبا با بازی راسل کرو و سیلویا نصر براساس داستان زندگی جان نش ساخته شد. این فیلم چهار جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین فیلم را کسب کرد.

جان نش ریاضیدان و نابغه برجسته آمریکایی کیست؟

جان نش در رشته‌های تخصصی ریاضی، بزرگ‌ترین شهرتش را از اقتصاد به دست آورد که در آن جایزه نوبل سال 1994 را کسب نمود. او در سال 1999 از دانشگاه کارنگی ملون، دکترای افتخاری علوم و تکنولوژی را دریافت کرد. همچنین در سال 2003 از دانشگاه فدریکوی دوم ناپل دکترای افتخاری اقتصاد و در سال 2007 از دانشگاه آنتورپ در بلژیک دکترای افتخاری دیگری در رشته اقتصاد دریافت نمود. او به بیماری اسکیزوفرنی پارانوئید دچار بود و به همین دلیل صداهای غیرواقعی زیادی می‌شنید. او تلاش کرد تا ذهن خود را ذره ذره اصلاح و خود را درمان کند؛ اما سرانجام در سال 2015 بر اثر یک تصادف کشته شد.

در بخشی از متن کتاب ریاضیات زیبا می‌خوانیم:

شاید اگر شما یک اردک بودید اولین فکر شما این بود که برای کسی که سریعترین نان را پرتاب می‌کرد می‌رفت؛ اما همه اردک‌های دیگر ممکن است همین ایده را داشته باشند. اگر شخص دیگری را تغییر دهید، درست است؟ بنابراین انتخاب استراتژی بهینه برای مردم حتی بلافاصله واضح نیست. برای پاسخ دادن شما باید یک تعادل نش را محاسبه کنید. پس از همه، خوردن غذا بسیار شبیه یک بازی است؛ یعنی کسی که بیشترین نان را به اردک‌ها می‌دهد، اردک‌ها استقبال بیشتری از او دارند. تئوری بازی برای توصیف اینکه چگونه انسان‌های عقلانی ابزارهای خود را به حداکثر می‌رسانند، طراحی شده است؛ و اکنون معلوم می‌شود که شما لازم نیست که منطقی و یا حتی انسانی باشید.

آزمایش اردک نشان می‌دهد، من فکر می‌کنم که نظریهی بازی بیشتر از دیدار با چشم است. تئوری بازی فقط یک روش هوشمندانه برای کشف نحوه بازی پوکر نیست. تئوری بازی قطعه‌ای از چگونگی کار جهان را در بردارد. حداقل جهان بیولوژیک؛ و در حقیقت این واقعیت است که نظریه بازی، زیست‌شناسی را تعریف می‌کند که نخستین موفقیت‌های علمی آن را به دست آورد. به نظر می‌رسد تئوری بازی، بسیاری از ویژگی‌های تکامل بیولوژیکی را از بین می‌برد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که این تفسیر معرفت انسانی را توضیح می‌دهد، چگونه تمدن می‌تواند از افرادی که قوانین جنگل را می‌بینند، ظهور کند؛ و حتی به نظر می‌رسد که به توضیح مبدأ زبان، ازجمله اینکه چرا مردم تمایل به شایعات دارند، کمک می‌کنند.

 ۹۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6774-51-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۸۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: دست اسمیت (جست‌وجو برای نوعی از طبیعت)
فصل دوم: بازی‌های جان نش (ریشه تئوری بازی)
فصل سوم: تعادل نش (پایه تئوری بازی)
فصل چهارم: استزاتژی اسمیت (تکامل/بی‌نظمی/همکاری)
فصل پنجم: رویای فروید (بازی و مغز)
فصل ششم: راه‌حل سلدون (تئوری بازی فرهنگ و طبیعت انسان)
فصل هفتم: آمار کوئست و مولکول‌های ماکسول (آمار و جامعه آمار و فیزیک)
فصل هشتم: لینک‌های بیکن (شبکه، جامعه، بازی)
چشم‌انداز آسیموف (در روانشناسی یا جامعه‌شناسی)
منابع

راهنمای دانلود کتاب ریاضیات زیبا

برای دانلود کتاب ریاضیات زیبا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ریاضیات زیبا
Mona K
۱۳۹۸/۹/۱۰
اصلا قابل فهم نیست. ترجمه بسیار ضعیف.....
nafise Haji
۱۳۹۸/۹/۱۰
ترجمه بسیار ضعیف برای یه کتاب بسیار خوب که تلاش نویسنده را مترجم به فنا میدهد. انگار مترجم کتاب رو تو گوگل ترنس ریخته داده برای چاپ, متاسفم ارزش خرید ندارد. کاش کتابراه کتابهای با کیفیت را برای فروش میگذاشت نه این
Ali Norouzi
۱۳۹۸/۹/۱۰
کافی است دو صفحه از نسخه‌ی نمونه را بخوانید
از کتاب زده خواهید شد
گویا حروف چینی ان به هم ریخته
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)