دانلود کتاب صوتی زنان کوچک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنان کوچک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زنان کوچک

کتاب صوتی زنان کوچک رمانی از لوئیزا می الکات، نویسنده آمریکایی است که به بیش از 50 زبان ترجمه شده‌ و از میان مرزهای فرهنگی و مذهبی عبور می‌کند و روایتگر زندگی چهار خواهر است که برای غلبه بر فقر و تبدیل شدن به زنانی مفید و خودکفا، سخت در تلاش‌اند. 

این کتاب صوتی خلاصه‌ای از رمان زنان کوچک (Little Women) است که با روایتی اخلاقی، بر روی روند توسعه شخصیت‌ها تمرکز می‌کند. این کتاب، داستان چهار خواهر به نام‌های مگ، جو، بث و امی، نحوه غلبه بر مشکلاتشان و در نهایت تبدیل شدن به زنانی کوچک است.

این اثر با الهام از زندگی واقعی نویسنده با سه خواهرش نوشته شده‌ است. روایتی بسیار قوی دارد و از عناصری همچون تعلیق، طنز و شخصیت‌های درگیر کننده برخوردار است و به مخاطبان خود در زمینه‌هایی چون صداقت، سخت‌کوشی، عشق حقیقی و اتحاد خانواده درس‌های اخلاقی باارزشی می‌دهد. 

داستان در آمریکای قرن نوزدهم و در دوران جنگ داخلی روی می‌دهد. در بخش اعظمی از داستان خانواده مارچ زندگی خود را بدون پدر سر می‌کنند، چرا که آقای مارچ در جنگ به سر می‌برد. خانواده مارچ قبلاً پولدار بوده‌اند ولی الان وضعیت خوبی ندارند مارمی (دخترها مادر خود را به این اسم صدا می‌زنند) بچه‌هایی وفادار و غم‌خوار بار آورده است. او به دختران خود یاد می‌دهد که در جامعه فعال باشند. آن‌ها گهگاهی با همسایه‌های بیچاره خود دیدار می‌کنند، به آن‌ها غذا و دارو می‌دهند و از بچه‌های کوچکشان مراقبت می‌کنند. ولی آن‌ها مهم‌تر از همه یاد می‌گیرند نیکی کردن را باید از خانه خودشان شروع کنند: زمانی که آقای مارچ مریض می‌شود، مارمی برای دیدار با او خانه را ترک می‌کند. در این زمان جو برای بهبود وضعیت مالی خانواده موهای بلند خود را می‌فروشد. 

زنان کوچک داستان تجربیات این چهار خواهر است در مسیر کشف زندگی و دست یافتن به خوشبختی. هرکدام از آن‌ها یک یا دو نکته مهم فرا می‌گیرند. ولی مهم‌ترین درسی که می‌آموزند، اهمیت خانواده است. از طریق همین موضوع؛ نسبت به مسائل زیادی به آگاهی می‌رسند، مسائلی همچون اهمیت از خود گذشتگی، انعطاف پذیری و مقاومت در میانه سختی‌ها. 

مگ، فرزند ارشد خانواده یک دختر مغرور است که به کار کردن اهمیتی نمی‌دهد. او باید یاد بگیرد که وقت بیشتری را صرف خانواده کند. جو، دختر دوم خانواد برعکس مگ است. در حالی که مگ معمولا دوشیزه مودبانه رفتار می‌کند. 

جو خلق و خویی پسرانه دارد. او یک شخصیت مستقل و ماجراجو است و از مطرح کردن عقاید خود هراسی ندارد. همیشه آرزوی نویسنده شدن دارد، کاری که در آن زمان خیلی‌ها آن را شغل مناسبی برای زنان نمی‌دانستند. چالش اصلی جو این است که خشم‌های ناگهانی خود را کنترل کرده و همچون یک دختر معمول باب میل جامعه رفتاری آرام، خویشتن دار و صبورانه داشته باشد. 

شخصیت جو تا حد زیادی برگرفته از خود لوییزا می‌الکات (Louisa May Alcott) است. او هم با انجام کارهای مختلفی همچون دو زندگی، اداره یک مدرسه کوچک و نویسندگی از نظر مالی کمک خرج خانواده خود می‌شد. او حامی حقوق زنان بود و در حالی که اکثر زنان هم سنش ازدواج کرده و خانواده‌ای تشکیل داده بودند، تا آخر عمر مجرد باقی ماند. 

در این رمان همیشه سایه مرگ سنگینی می‌کند. این مسئله در شخصیت بث، دختر سوم خانواده پدیدار شده است. او با وجود مهارت بالا در نوازندگی پیانو، بسیار خجالتی است. 

 همچون تمام دختران ته تغاری، امی بی‌فکر است و به هیچ وجه اهل عمل نیست. او باید یاد بگیرد که به مشکلات بقیه هم توجه کرده و از خودگذشتگی بیشتری داشته باشد. او در آرزوی هنرمند شدن است، ولی زمانی که با عمه خود به اروپا می‌رود متوجه می‌شود که آن استعداد لازم برای تبدیل شدن به یک هنرمند بزرگ را در خود ندارد. آن‌ها همگی زندگی نسبتا سختی دارند و از یکدیگر حمایت می‌کنند و ماجراهای جالبی برایشان پیش می‌آید. 

این رمان اساسا براساس رابطه اعضای خانواده الکوت و ماجراجویی‌های آن‌ها نوشته شده است. آقای مارچ همان پدر واقعی نویسنده به نام برانسن است، مارمی مادرش ابیگل می، مگ خواهر بزرگش به نام آنا، جو خودش و بث و امی هم دو خواهر کوچکش به نام‌های الیزابت و می‌ هستند. الکوت هم‌چنین در رمان ادای دینی هم به دوست و نویسنده همکار خود، رالف والدو امرسون داشته است. امرسون در قالب شخصیت مهربان و خیراندیش آقای لارنس، پدر بزرگ لاری ظاهر شده است. 

زنان کوچک مملو از اندرز است و شنیدن آن به همه به ویژه نوجوانان توصیه می‌شود. داستان؛ مسائلی را مطرح می‌کند که در هر دوره‌ای ممکن است برای نوجوانان رخ دهد. به آن‌ها اجازه می‌دهد که به چالش‌های پیش روی خود، نگرش‌شان نسبت به این چالش‌ها و نحوه غلبه بر آن‌ها فکر کنند. این داستان هم‌چنین به نوجوانان این امکان را می‌دهد که به رویا یا اهداف خود فکر کنند. مهم‌تر از همه این که این رمان به شنوندگان خود یادآوری می‌کند که در زندگی مسائل مهمی مثل خانواده را در اولویت قرار دهند. 

زنان کوچک الکوت در بستر مهم‌ترین واحد یک اجتماع، یعنی خانواده، همچون یک آینه به بازتاب مشکلات و جنبه‌های مختلف زنان در آمریکای قرن هجده می‌پردازد. این داستان دارای عناصری است که حتی امروزه نیز برخی از آن‌ها در جامعه مشاهده می‌شوند.

فهرست مطالب

۴۷ دقیقه
بخش اول
۴۳ دقیقه
بخش دوم
 ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه، ۱۲۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی زنان کوچک

برای دانلود کتاب صوتی زنان کوچک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زنان کوچک
مجید مهدی خانی
۱۳۹۷/۷/۱۶
کتاب خیلی خوبیه
کاربر Sh
۱۳۹۷/۱۰/۱۸
کتاب خوب و با داستان ر فراز و نشیبیه
نیلوفر ملک نیا
۱۳۹۷/۸/۲۰
خیلی کتاب خوبیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)